ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Na tapczanie siedzi leń

Konkurs recytatorski
Zuzia Florek

Korytarz tonący w piórach zgubionych przez kaczkę to jeden ze skutków zawziętej rywalizacji odbywającego się w kwietniu konkursu recytatorskiego wierszy Jana Brzechwy. Tego dnia w naszej szkole w sali koncertowej można było spotkać bohaterów wierszy: kaczki, żaby, kury, suma i wielu innych. W tegorocznym konkursie brały udział tylko klasy podstawówki. Gimnazjaliści także mogli wystartować, ale tym razem nic nie przygotowali. Mamy jednak nadzieję, że za rok zaskoczą nas swoją oryginalną interpretacją Brzechwy.
Rywalizacja była wyrównana. Wszyscy uczestnicy starali się jak najlepiej i zabawnie wyrecytować i przedstawić wybrany wiersz. Jury wyróżniło następujące miejsca:
Kategoria kl. I-III
I  – Marysia Michniewska i Miłosz Marcisz za wiersz “Kłamczucha”
II – Agnieszka Utracka i Magda Smolińska – “Żaba”
III – Kasia Walczewska – “Samochwała”

Kategoria kl. IV-VI
I – Marcelina Jasińska i Emilia Tycner – “Sum”
II – Kacper Hubicki – “Cap na grapie”
III – Zofia Zielińska i Jadwiga Możdżeń – “Leń”

Maryna Stańczewska, kl. I/gPowiązane artykuły

Płatki pocałunków

3 listopada 2013 r. w budynku szkoły muzycznej odbyło się spotkanie z rodzicami uczniów, którzy pozytywnie przeszli casting do projektu pt ,,Płatki Pocałunków”. Casting kierowany był do młodych artystów z różnych szkół: z V i […]

Czytaj więcej

Strunowe szaleństwo

13 kwietnia 2016 roku o godzinie 17:00 odbyła się audycja w wykonaniu uczniów szkoły muzycznej popołudniowej klasy gitary mgr Stanisława Lubowicza w sali koncertowej szkoły muzycznej.

Czytaj więcej

65 lat za nami

2 grudnia br. o godzinie 17.00 odbył się koncert z okazji Jubileuszu 65-lecia Państwowej Szkoły Muzycznej im. M. Karłowicza w Zakopanem. Imprezę tę uświetniły koncerty zespołów szkolnych: chór pod kierownictwem Pani Mirosławy Lubowicz oraz orkiestra […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content