ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Na tapczanie siedzi leń

Konkurs recytatorski
Zuzia Florek

Korytarz tonący w piórach zgubionych przez kaczkę to jeden ze skutków zawziętej rywalizacji odbywającego się w kwietniu konkursu recytatorskiego wierszy Jana Brzechwy. Tego dnia w naszej szkole w sali koncertowej można było spotkać bohaterów wierszy: kaczki, żaby, kury, suma i wielu innych. W tegorocznym konkursie brały udział tylko klasy podstawówki. Gimnazjaliści także mogli wystartować, ale tym razem nic nie przygotowali. Mamy jednak nadzieję, że za rok zaskoczą nas swoją oryginalną interpretacją Brzechwy.
Rywalizacja była wyrównana. Wszyscy uczestnicy starali się jak najlepiej i zabawnie wyrecytować i przedstawić wybrany wiersz. Jury wyróżniło następujące miejsca:
Kategoria kl. I-III
I  – Marysia Michniewska i Miłosz Marcisz za wiersz “Kłamczucha”
II – Agnieszka Utracka i Magda Smolińska – “Żaba”
III – Kasia Walczewska – “Samochwała”

Kategoria kl. IV-VI
I – Marcelina Jasińska i Emilia Tycner – “Sum”
II – Kacper Hubicki – “Cap na grapie”
III – Zofia Zielińska i Jadwiga Możdżeń – “Leń”

Maryna Stańczewska, kl. I/gPowiązane artykuły

Słowna bitwa wygrana przez Dominika!

5 grudnia o godzinie 16:00 w Dworcu Tatrzańskim odbył się Slam Poetycki, który był podsuwaniem kilkudniowych warsztatów odbywających się w naszej szkole. W tym roku mistrzem slamowania został Dominik Prusinowski. Oraganizatorem warsztatów była Akademia Młodego […]

Czytaj więcej

Dziamstory i inne animowane historie

23 i 24 czerwca uczniowie klas IV-VI naszej szkoły brali udział w warsztatach, podczas których poznawali tajniki powstawania filmu animowanego. Zajęcia prowadził Tomasz Solich z Fundacji „Osiem życzeń”.

Czytaj więcej

POWRÓT Z PLENERU ARTYSTYCZNEGO W DŹWIRZYNIE

Przyjazd uczniów z pleneru w Dźwirzynie do Zakopanego planowany jest o godzinie 8.00 w sobotę, 17.09. 2011 roku (wyjazd z Dźwirzyna o godz. 17.00 w piątek, 16.09.2011)

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content