ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Na tapczanie siedzi leń

Konkurs recytatorski
Zuzia Florek

Korytarz tonący w piórach zgubionych przez kaczkę to jeden ze skutków zawziętej rywalizacji odbywającego się w kwietniu konkursu recytatorskiego wierszy Jana Brzechwy. Tego dnia w naszej szkole w sali koncertowej można było spotkać bohaterów wierszy: kaczki, żaby, kury, suma i wielu innych. W tegorocznym konkursie brały udział tylko klasy podstawówki. Gimnazjaliści także mogli wystartować, ale tym razem nic nie przygotowali. Mamy jednak nadzieję, że za rok zaskoczą nas swoją oryginalną interpretacją Brzechwy.
Rywalizacja była wyrównana. Wszyscy uczestnicy starali się jak najlepiej i zabawnie wyrecytować i przedstawić wybrany wiersz. Jury wyróżniło następujące miejsca:
Kategoria kl. I-III
I  – Marysia Michniewska i Miłosz Marcisz za wiersz “Kłamczucha”
II – Agnieszka Utracka i Magda Smolińska – “Żaba”
III – Kasia Walczewska – “Samochwała”

Kategoria kl. IV-VI
I – Marcelina Jasińska i Emilia Tycner – “Sum”
II – Kacper Hubicki – “Cap na grapie”
III – Zofia Zielińska i Jadwiga Możdżeń – “Leń”

Maryna Stańczewska, kl. I/gPowiązane artykuły

Taniec – popisy na koniec roku

Zakończenie roku szkolnego – podsumowanie roku szkolnego. Mimo ciężkich warunków nauczania zdalnego, szczególnie dla takich przedmiotów jak TANIEC, udało się przygotować parę układów choreograficznych  pod kierunkiem pani Agnieszki Michalik.

Czytaj więcej

65 lat za nami

2 grudnia br. o godzinie 17.00 odbył się koncert z okazji Jubileuszu 65-lecia Państwowej Szkoły Muzycznej im. M. Karłowicza w Zakopanem. Imprezę tę uświetniły koncerty zespołów szkolnych: chór pod kierownictwem Pani Mirosławy Lubowicz oraz orkiestra […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content