ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Najmłodsi z Drugiej w Glorii

13 – 14 stycznia w szkole podstawowej nr. 3 im. gen. Mariusza Zaruskiego w Zakopanem odbył się konkurs jasełek „Gloria” 2016, podczas którego uczniowie naszej szkoły zajęli trzecie miejsce.

Tegoroczne przedstawienie zostało wyreżyserowane przez panią Lilianę Florek i przedstawione przez klasę drugą podstawówki. Przed konkursem przedstawienie było prezentowane 22 grudnia w naszej szkole, w sali koncertowej. Była to opowieść o poszukiwaniu kandydatki na Marię przez górala, Franka, który trafił do nieba zkilkoma aniołami. W rolę Franka wcielił się Franek Suchowian, w Józefa – Mateusz Walkosz, a w rolę Marii – Wiktoria Buńda.

Gra aktorska była bardzo profesjonalna, co potwierdziło wyróżnienie za perfekcyjne mówienie gwarą góralską, które otrzymał Franek Suchowian.

Tegoroczną edycję „Glorii” wygrała Szkoła Podstawowa nr.9 im. J. Kasprowicza w Zakopanem.

Marfi i Ania


Powiązane artykuły

Filmy od kuchni

W czwartek 29 maja 2014 roku w naszej szkole odbyły się warsztaty ze scenarzystą i reżyserem, panem Pawłem Ferdkiem, podczas których uczniowie fakultetów literackiego i plastycznego klas VII-IX poznali tajniki pisania scenariuszy filmowych.

Czytaj więcej

Z wizytą w warzywniaku

Na jednej z lekcji biologii ławki w klasie drugiej gimnazjum zamieniły się w urodzajne i kolorowe stragany owocowo-warzywne . Uczniowie tworzyli projekty na temat ,,Owoce i Warzywa Świata” w formie plakatów i map trójwymiarowych, gier […]

Czytaj więcej

Wizyta Pana Ministra w naszej szkole

Ostatnio gościliśmy w naszej szkole Pana prof. dr hab. Piotra Glińskiego, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Spotkanie było krótkie, ale zdążyliśmy porozmawiać o sprawach ważnych dla szkoły.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content