ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Nasi gimnazjaliści w „Sztuce Zaangażowania”

Na stronie internetowej Centrum Edukacji Obywatelskiej ukazała się prezentacja podsumowująca projekt „Sztuka zaangażowania”, w której brali udział gimnazjaliści z fakultetu literackiego z klasy IX.

Klikając na link http://www.ceo.org.pl/FSA/sztuka_zaangazowania.swf

można zapoznać się z pracą naszych uczniów i innych uczestników z siedmiu szkół plastycznych z Polski.

Do projektu zostały zaproszone licea plastyczne i jedno gimnazjum – Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej. Celem było zachęcenie młodzieży do działań prowokujących zmiany społeczne. Uczniowie 8 szkół starali się znaleźć, zindentyfikować, nazwać problemy w najbliższym swoim środowisku a następnie przygotowali kampanie społeczne oparte na multimediach.

Uczniowie z naszej szkoły (pod kierunkiem p. Ewy Czerwieniec): Olga Gębik, Jan Fijałkowski, Stefania Mitan – Abel, Emiia Tycner zdecydowali się zająć tematem Krupówek i ideą powstania na tym terenie parku kulturowego, o który walczy grupa mieszkańców Zakopanego. Poprzez swoją kampanię postanowili zwrócić uwagę na problem swoim  rówieśnikom. W trakcie kampanii powstały dwa filmy, jeden diagnozujący sytuację na Krupówkach  i informujący, czym jest park kulturowy (powstał w czerwcu 2014 r.) i drugi. przedstawiający dokonujące się zmiany na zakopiańskim deptaku.

Filmy można zobaczyć tutaj:

Film z czerwca 2014: http://youtu.be/oyphDKqYhYY

Film z listopada 2014: http://youtu.be/4Y2OQQK_g3k

(red)


Powiązane artykuły

Przyszłość w kawałku wosku

30 listopada, po południu uczniowie klasy VI wcielili się na chwilę we wróżki i wróżbitów. Spędzili wspólnie Andrzejkowy wieczór sięgając po tradycyjne zabawy i wróżby.

Czytaj więcej

Kino również sztuką

Uczniowie z fakultetu plastycznego z naszej szkoły mieli przyjemność uczestniczenia w artystycznym wydarzeniu, jakim był Pokaz Filmów o sztuce.

Czytaj więcej

Świąteczna noc

16 grudnia w sali nr 14 w Białym domu odbyła się „noc w szkole” zorganizowana przez samorząd szkolny.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content