ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Nasi gimnazjaliści w „Sztuce Zaangażowania”

Na stronie internetowej Centrum Edukacji Obywatelskiej ukazała się prezentacja podsumowująca projekt „Sztuka zaangażowania”, w której brali udział gimnazjaliści z fakultetu literackiego z klasy IX.

Klikając na link http://www.ceo.org.pl/FSA/sztuka_zaangazowania.swf

można zapoznać się z pracą naszych uczniów i innych uczestników z siedmiu szkół plastycznych z Polski.

Do projektu zostały zaproszone licea plastyczne i jedno gimnazjum – Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej. Celem było zachęcenie młodzieży do działań prowokujących zmiany społeczne. Uczniowie 8 szkół starali się znaleźć, zindentyfikować, nazwać problemy w najbliższym swoim środowisku a następnie przygotowali kampanie społeczne oparte na multimediach.

Uczniowie z naszej szkoły (pod kierunkiem p. Ewy Czerwieniec): Olga Gębik, Jan Fijałkowski, Stefania Mitan – Abel, Emiia Tycner zdecydowali się zająć tematem Krupówek i ideą powstania na tym terenie parku kulturowego, o który walczy grupa mieszkańców Zakopanego. Poprzez swoją kampanię postanowili zwrócić uwagę na problem swoim  rówieśnikom. W trakcie kampanii powstały dwa filmy, jeden diagnozujący sytuację na Krupówkach  i informujący, czym jest park kulturowy (powstał w czerwcu 2014 r.) i drugi. przedstawiający dokonujące się zmiany na zakopiańskim deptaku.

Filmy można zobaczyć tutaj:

Film z czerwca 2014: http://youtu.be/oyphDKqYhYY

Film z listopada 2014: http://youtu.be/4Y2OQQK_g3k

(red)


Powiązane artykuły

Pyszny piątek klasy II gimanzjum

Piątek, pierwszego października, klasa II gimnazjum wybrała na dzień, w którym „odebrała” obiecaną im nagrodę za wygraną w ubiegłorocznej grze terenowej, zorganizowanej z okazji Dnia Dziecka. Ową nagrodą było wyjście całej klasy na pizzę, ufundowaną […]

Czytaj więcej

W podróży po wiedzę i kulturę

W dniach od 12 do 15 marca fakultet literacki z klasy II i III gimnazjum wybrał się na warsztaty filmowe do Warszawskiej Szkoły Filmowej razem z panią Ewą Czerwieniec.

Czytaj więcej

A co Ty tam robisz?

W imieniu pana Jacka Hołego, naszego nauczyciela rysunku i malarstwa zapraszamy na finisaż wystawy, w której bierze udział. Wśród wystawiających artystów znajdziemy  także naszych absolwentów. Poniżej zaproszenie organizatorów wydarzenia.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content