ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Nasza absolwentka pokonała całą Polskę!

Katarzyna Lassak- absolwentka naszej szkoły wygrała XVII Ogólnopolski Konkurs Wokalny „Pamiętajmy o Osieckiej” zorganizowany przez Fundację im. Agnieszki Osieckiej.

W tym konkursie brało udział ponad 200 osób z całej Polski, wśród nich byli wokaliści, jak i aktorzy. Pośród finalistów znalazła się właśnie Kasia, która była najmłodszą finalistką. Dwa pierwsze etapy konkursu odbyły się w Sopocie, zaś trzeci- ostatni miał miejsce w Warszawie. Zwyciężczyni wykonała dwa utwory Agnieszki Osieckiej: „Szukam wiatru w polu” i „Jarzębino, jarzębino”. Kasia śpiewała i grała na skrzypcach. Koncert finałowy był przeprowadzony i transmitowany przez Program III Polskiego Radia ze studia Muzycznego PR im. Agnieszki Osieckiej. Jury w składzie: Zygmunt Konieczny, Lora Szafran, Agnieszka Obszańska, Monika Strzępka i  Wiktor Zborowski wybierało najlepszych spośród 10 finalistów. Katarzyna Lassak zajęła pierwsze miejsce. Nagrodę wręczał jej wybitny kompozytor, jak i przyjaciel Agnieszki Osieckiej Zygmunt Konieczny.

Kasia W.


Powiązane artykuły

Szkolne upiory! Halloween!

29 października 2014 r u nas w szkole będziemy świętować nietypowe, straszne święto – Halloween.

Czytaj więcej

Już prawie po dyplomie

Pierwsza część dyplomu już za szóstoklasistami. Uczniowie ostatniej klasy podstawówki w POSA mieli egzaminy w piątek 27 maja, 30 maja w poniedziałek i 31 maja we wtorek. Pierwszego dnia, czyli w piątek zagrały pianistki. Ich […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content