ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Nasze sukcesy na „Lipie”

W październiku poznaliśmy listę laureatów Lipy 2010, konkursu poetyckiego odbywającego się w Bielsku Białej. Są nimi: Maciek Kiełpiński, Ewa Utracka, Aleksandra Chrobak, Zawiła Wiktoria, oraz Zuzanna Wiercioch, która od tego roku jest absolwentką naszej szkoły.

Przegląd Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej Lipa, czyli konkurs dla gimnazjów, liceów i szkół podstawowych rozpoczyna się już w czerwcu, kiedy to uczestnicy muszą przysłać swoje prace (do 30 czerwca) – prozę lub poezję. W październiku do laureatów konkursu przychodzą listy z powiadomieniem o nagrodzie. Ponadto na stronie organizatora konkursu, Spółdzielczego Centrum Kultury BEST w Bielsku Białej, pojawiają się ich nazwiska, nazwa szkoły oraz godło, pseudonim poety. Finałem przeglądu jest wizyta laureatów w Centrum Kultury, gdzie odbędzie się koncert poezji śpiewanej, wręczenie nagród, oraz warsztaty z jurorami: Janem Pichetą, Tomaszem Jastrunem i Juliuszem Wątrobą. Jurorzy nie przyznają pierwszych miejsc, wszyscy finaliści mają takie same nagrody, którymi są książki, tomik jednego z jurorów oraz tomik z utworami finalistów. Finał konkursu Lipy 2010 planowany jest na 22 października.

Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zosia, kl. II/g


Powiązane artykuły

Szymanowskie starcie

Do 9 marca w naszej szkole odbywał się pierwszy etap (eliminacje) konkursu wiedzy o życiu i twórczości Karola Szymanowskiego, w którym obowiązkowo brali udział uczniowie szóstej klasy oraz fakultet muzyczny z gimnazjum.

Czytaj więcej

Mamo, mamo! Ja już gram!

31 maja w sali koncertowej odbył się koncert dla mam z okazji ich święta. Na takie uroczyste spotkanie zaprosili swoje mamy uczniowie z I klasy.

Czytaj więcej

Plenerowe wariacje – wernisaż już wkrótce

Tegoroczny wrześniowy plener artystyczny możemy uważać za zakończony. W sobotę, 13 września cała POSA bezpiecznie powróciła z Sianożęt do Zakopanego. Pod koniec października spotkamy się na poplenerowym wernisażu.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content