ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Nic dwa razy – finał Lirycznej POSY

Jędrzej Ziach z klasy IV i Marat Harasimowicz z klasy VI zostali laureatami tegorocznej „Lirycznej POSY”, czyli naszego szkolnego konkursu poetyckiego. Wyniki ogłoszono 15.06 podczas uroczystej gali.

 Finał szkolnego konkursu poetyckiego „Liryczna POSA” odbył się w sali koncertowej. Uczniowie w konkursie podzieleni byli na dwie kategorie: klasa IV (tzw. „debiutanci”, Juniorzy) i klasy V-VIII (Seniorzy). W kategorii klasy IV wyróżnienie oraz nagrodę za najwyżej punktowany zestaw wierszy w kategorii Juniorów i nagrodę specjalną Dyrektora Zespołu Państwowych Szkół Artystycznych Zofii Ziach otrzymała Zofia Marchalewicz, a miejsce I, nagrodę Burmistrza Miasta Zakopane Leszka Doruli oraz nagrodę specjalną Dyrektora Zakopiańskiego Centrum Kultury Beaty Majcher i Dyrektor Miejskiej Galerii Sztuki Lidii Rosińskiej za najlepszy wiersz inspirowany mottem konkursu – Jędrzej Ziach. W tej kategorii nie przyznano II ani III miejsca. W kategorii klas starszych wyróżnienie otrzymała Barbara Kowalska z klasy VIII za wiersz „Oaza”, III miejsce i nagrodę specjalną Macieja Pinkwarta – Maria Bochnak z klasy VIII za wiersz bez tytułu, II miejsce oraz nagrodę specjalną Dyrektora Teatru im St.I. Witkiewicza Andrzeja Dziuka – Natalia Styrczula z klasy VIII za wiersz bez tytułu; zwycięzcą w tej kategorii oraz laureatem nagrody specjalnej Starosty Tatrzańskiego Piotra Bąka i wyróżnionym za najwyżej punktowany zestaw wierszy w kategorii Seniorów został Marat Harasimowicz z klasy VI za wiersz bez tytułu. 
Wyróżnienie za najlepszy wiersz o tematyce przyrodniczej i nagrodę specjalną Dyrektora Tatrzańskiego Parku Narodowego Szymona Ziobrowskiego otrzymała Emilia Lasak z klasy IV za wiersz „Domowe zoo”. W tym roku postanowiono przyznać nagrodę w jeszcze jednej kategorii – najlepszy wiersz o charakterze humorystycznym, którą otrzymał Stanisław Kudasik z klasy IV za wiersz „Moja głupota”. Nagrodę specjalną Karoliny Sikorskiej za wiersz „Podróż” otrzymała Izabela Hechavarria-Leon, a nagrodę specjalną Marka Wrony – Jędrzej Ziach za wiersz „W moich marzeniach”. 
Uroczystości ogłoszenia wyników i rozdania nagród towarzyszyły występy uczniów z różnych klas, a oprawę wizualną zapewnił fakultet plastyczny za sprawą prac konkursowych inspirowanych mottem tegorocznej „Lirycznej POSY”:
„Żaden dzień się nie powtórzy,
nie ma dwóch podobnych nocy,
dwóch tych samych pocałunków,
dwóch jednakich spojrzeń w oczy”.
Motto pochodzi z wiersza Wisławy Szymborskiej pt. „Nic dwa razy”. Nagrodę Grand prix w konkursie plastycznym otrzymała Zofia Ziobrowska z klasy VIII, której ilustracja widnieje na okładce tegorocznych tomików wierszy. I miejsce w tym konkursie przyznano Franciszkowi Budzowi z kl. VII, drugie i trzecie trafiło do Natalii Styrczuli z kl. VII a wyróżnienie otrzymała Natalia Stopka, również z klasy VII.
Natalia Styrczula, kl. VIII

Powiązane artykuły

Perkusyjny tor przeszkód

Podczas naszej nieobecności uczniów w szkole artystycznej, przed budynkiem zwanym przez nas „Białym domem” powstał, uwielbiany przez młodszą młodzież, plac zabaw. Wygląda on wyjątkowo. Każdy element przeznaczony do zjeżdżania, pokonywania przeszkód, huśtania się kojarzy się […]

Czytaj więcej

Dziamstory i inne animowane historie

23 i 24 czerwca uczniowie klas IV-VI naszej szkoły brali udział w warsztatach, podczas których poznawali tajniki powstawania filmu animowanego. Zajęcia prowadził Tomasz Solich z Fundacji „Osiem życzeń”.

Czytaj więcej

Wielka góra darów

W naszej szkole od poniedziałku tj. od 22 listopada rozpoczęła się akcja „Góra Grosza”. Jest to działanie charytatywne, organizowane rok rocznie w naszej szkole. Akcja jest ogólnopolska a jej inicjatorem jest Towarzystwo „Nasz Dom” działające […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content