ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Niemieckojęzyczne potyczki

15 lutego odbył się konkurs o krajach niemieckojęzycznych, który wygrała trzyosobowa grupa z drugiej gimnazjum w składzie : Wiktoria Chyc, Katarzyna Kreft oraz Aleksandra Piwowar.Konkurs zorganizowała Pani Katarzyna Cukier w sali nr 10 w Białym Domu. Miał on na celu wyłonienie grupy, która będzie reprezentować szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych.

Uczniowie gimnazjum już przed feriami mogli zgłaszać maksymalnie trzyosobowe grupy zainteresowane konkursem. Finalnie wzięły udział dwie grupy jedna z klasy drugiej gimnazjum, a druga, w której skład wchodziły dwie uczennice z klasy 3 gimnazjum: Angelika Jurkowska i Zuzanna Lebda oraz jedna uczennica z klasy 1 gimnazjum: Julia Zell. Podczas etapu szkolnego uczestniczy musieli odpowiedzieć na 20 pytań, z których na każde była określona liczba czasu. Rywalizacja była bardzo zacięta, uczennice drugiej gimnazjum wygrały tylko o 3 punkty. Przed nimi jeszcze etap międzyszkolny, który odbędzie się 29 marca w Nowym Targu.

Ola Piwowar


Powiązane artykuły

Komplet medali

14 lutego odbyła się trzecia edycja XL Zakopiańskiej Ligi Łyżwiarskiej, w której uczniom naszej szkoły udało się wywalczyć 1 złoto, 1 srebro oraz 1 brąz.

Czytaj więcej

Nowy samorząd w pełnym składzie

20 października odbyło się pierwsze spotkanie nowego samorządu szkolnego. Przewodniczącą została Barbara Malik, wiceprzewodniczącą Liliana Florek, a sekretarzem Maks Rzepka.

Czytaj więcej

Szalony Ludwik wita POSĘ!

W dniach 26-30 maja odbył się plener zagraniczny gimnazjalistów, podczas którego nasi uczniowie zwiedzili najważniejsze miasta bawarskie.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content