ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Niemieckojęzyczne potyczki

15 lutego odbył się konkurs o krajach niemieckojęzycznych, który wygrała trzyosobowa grupa z drugiej gimnazjum w składzie : Wiktoria Chyc, Katarzyna Kreft oraz Aleksandra Piwowar.Konkurs zorganizowała Pani Katarzyna Cukier w sali nr 10 w Białym Domu. Miał on na celu wyłonienie grupy, która będzie reprezentować szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych.

Uczniowie gimnazjum już przed feriami mogli zgłaszać maksymalnie trzyosobowe grupy zainteresowane konkursem. Finalnie wzięły udział dwie grupy jedna z klasy drugiej gimnazjum, a druga, w której skład wchodziły dwie uczennice z klasy 3 gimnazjum: Angelika Jurkowska i Zuzanna Lebda oraz jedna uczennica z klasy 1 gimnazjum: Julia Zell. Podczas etapu szkolnego uczestniczy musieli odpowiedzieć na 20 pytań, z których na każde była określona liczba czasu. Rywalizacja była bardzo zacięta, uczennice drugiej gimnazjum wygrały tylko o 3 punkty. Przed nimi jeszcze etap międzyszkolny, który odbędzie się 29 marca w Nowym Targu.

Ola Piwowar


Powiązane artykuły

Jezu, dlaczego nam to zrobiłeś

23 lutego odwiedził naszą szkołę dziennikarz Tygodnika Podhalańskiego, Jerzy Jurecki. Opowiadał nam o jego pobycie na Haiti po trzęsieniu ziemi i o potędze tragedii jaka tam miała miejsce. Wszystkim oczy zrobiły się szklane, gdy pan […]

Czytaj więcej

Półmetkowe arcydzieła

Od początku lutego 2015 w holu budynku szkoły muzycznej można oglądać wystawę prac plastycznych. Stworzyli ją uczniowie naszej szkoły klas III, VI, VII, VIII i IX.

Czytaj więcej

Warsztaty fotograficzne – kolejna odsłona

W piątek, 7 stycznia odbyły się kolejne warsztaty fotografii otworkowej. Tym razem wzięli w nich udział uczniowie z klasy V i gimnazjaliści z fakultetu plastycznego z klasy II. Prezentujemy galerię zdjęć – efektów pracy naszych […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content