ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Niemieckojęzyczne potyczki

15 lutego odbył się konkurs o krajach niemieckojęzycznych, który wygrała trzyosobowa grupa z drugiej gimnazjum w składzie : Wiktoria Chyc, Katarzyna Kreft oraz Aleksandra Piwowar.Konkurs zorganizowała Pani Katarzyna Cukier w sali nr 10 w Białym Domu. Miał on na celu wyłonienie grupy, która będzie reprezentować szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych.

Uczniowie gimnazjum już przed feriami mogli zgłaszać maksymalnie trzyosobowe grupy zainteresowane konkursem. Finalnie wzięły udział dwie grupy jedna z klasy drugiej gimnazjum, a druga, w której skład wchodziły dwie uczennice z klasy 3 gimnazjum: Angelika Jurkowska i Zuzanna Lebda oraz jedna uczennica z klasy 1 gimnazjum: Julia Zell. Podczas etapu szkolnego uczestniczy musieli odpowiedzieć na 20 pytań, z których na każde była określona liczba czasu. Rywalizacja była bardzo zacięta, uczennice drugiej gimnazjum wygrały tylko o 3 punkty. Przed nimi jeszcze etap międzyszkolny, który odbędzie się 29 marca w Nowym Targu.

Ola Piwowar


Powiązane artykuły

Szkolna demokracja

Dzisiaj w naszej szkole odbędą się wybory do samorządu szkolnego. Tym razem organizowane one będą przez Panią Irenę Świerczyńską i klasę 2 gimnazjum.

Czytaj więcej

„Artystyczna” finalistą Przeglądu Teatrów Internetowych

Przedstawienie „Dyplomatyka i Łowy” (IV księga Pana Tadeusza Adama Mickiewicza) przygotowane przez klasę VIII naszej szkoły, pod kierunkiem pana Krzysztofa Najbora znalazło się w zwycięskiej, finałowej „trójce” Ogólnopolskiego Internetowego Przeglądu Iteatru organizowanego przez Polską Telewizję. […]

Czytaj więcej

Cienie w naszej szkole

21 lutego 2014r. w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Artystycznej odbyły się warsztaty teatru cieni. Uczniowie obejrzeli też przedstawienie pt. „Mglisty Billy”.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content