ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Niepodległość z pieśnią na ustach

Jak co roku, 11 listopada cała Polska obchodzi święto odzyskania niepodległości. Nasza szkoła zawsze świętuje angażując w to uczniów wszystkich klas. Podczas wspólnego spotkania, które odbyło się 10 listopada, w sali koncertowej, każda klasa śpiewała wybraną pieśń patriotyczną.

Były to, między innymi: „Ułani”, „Pałacyk Michała”, „Marsz, marsz Polonia” czy „Dziewczyna z granatem”. Większość uczniów była ubrana na galowo. Niektórzy wystylizowani byli na powstańców warszawskich. W czasie uroczystości były także recytowane wiersze o tematyce patriotycznej, między innymi wiersz  Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Następnego dnia, czyli w piątek odbył się w Zakopanem Międzyszkolny Bieg Niepodległości. W tym roku nasza szkoła zajęła 7 miejsce w kategorii gimnazjum i 11 w kategorii szkół podstawowych.

Jan Kowalski


Powiązane artykuły

Najmłodsi junior- reporterzy – poznajmy się

Do grupy junior – reporterów dołączyli nowi uczniowie z klasy II. Swoją działalność dziennikarską rozpoczynają od autoprezentacji. Poznajmy, więc drugaków!

Czytaj więcej

Audycja ART FM – zapraszamy

Zapraszamy do wysłuchania audycji radiowej ART FM, którą przygotowały w ramach warsztatów uczennice fakultetu literackiego z klasy VIII: Maria Michniewska, Aleksandra Piwowar i Klaudia Wiśniowska. art FM

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content