ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Niepodległość z pieśnią na ustach

Jak co roku, 11 listopada cała Polska obchodzi święto odzyskania niepodległości. Nasza szkoła zawsze świętuje angażując w to uczniów wszystkich klas. Podczas wspólnego spotkania, które odbyło się 10 listopada, w sali koncertowej, każda klasa śpiewała wybraną pieśń patriotyczną.

Były to, między innymi: „Ułani”, „Pałacyk Michała”, „Marsz, marsz Polonia” czy „Dziewczyna z granatem”. Większość uczniów była ubrana na galowo. Niektórzy wystylizowani byli na powstańców warszawskich. W czasie uroczystości były także recytowane wiersze o tematyce patriotycznej, między innymi wiersz  Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Następnego dnia, czyli w piątek odbył się w Zakopanem Międzyszkolny Bieg Niepodległości. W tym roku nasza szkoła zajęła 7 miejsce w kategorii gimnazjum i 11 w kategorii szkół podstawowych.

Jan Kowalski


Powiązane artykuły

Japoński dzień dziecka

Sztuka origami, japońskie pismo i filmy mangha przestały być tajemnicą dla naszych najmłodszych uczniów. Wszystko dzięki Dniu Dziecka zorganizowanemu w naszej szkole. Był to dzień japoński, podczas którego uczniowie uczestniczyli w specjalnych warsztatach poprowadzonych przez […]

Czytaj więcej

Wspomnienie świąteczne w radiowej audycji ART FM

Witamy w 2017 roku świątecznymi refleksjami w audycji ART FM nagranej przez fakultet literacki klasy VIII.

Czytaj więcej

Czy to już koniec?

Koniec semestru nadchodzi wielkimi krokami. Do dzisiaj (piątku, trzydziestego stycznia) nauczyciele będą wystawiać ostateczne stopnie i dawać uczniom ostatnie uwagi.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content