ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Niepodległość z pieśnią na ustach

Jak co roku, 11 listopada cała Polska obchodzi święto odzyskania niepodległości. Nasza szkoła zawsze świętuje angażując w to uczniów wszystkich klas. Podczas wspólnego spotkania, które odbyło się 10 listopada, w sali koncertowej, każda klasa śpiewała wybraną pieśń patriotyczną.

Były to, między innymi: „Ułani”, „Pałacyk Michała”, „Marsz, marsz Polonia” czy „Dziewczyna z granatem”. Większość uczniów była ubrana na galowo. Niektórzy wystylizowani byli na powstańców warszawskich. W czasie uroczystości były także recytowane wiersze o tematyce patriotycznej, między innymi wiersz  Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Następnego dnia, czyli w piątek odbył się w Zakopanem Międzyszkolny Bieg Niepodległości. W tym roku nasza szkoła zajęła 7 miejsce w kategorii gimnazjum i 11 w kategorii szkół podstawowych.

Jan Kowalski


Powiązane artykuły

POSA dla Ziemi

We wtorek, 11.05.2021 klasa VII POSA w ramach zajęć szkolnych spotkała się na akcji „Wielkie Sprzątanie Podhala” zorganizowanej przez TPN. Uczniowie posprzątali m.in. Bachledzki Wierch.

Czytaj więcej

Mamo, mamo! Ja już gram!

31 maja w sali koncertowej odbył się koncert dla mam z okazji ich święta. Na takie uroczyste spotkanie zaprosili swoje mamy uczniowie z I klasy.

Czytaj więcej

Kolejne odcinki Pulsu Pleneru – Jantar 2012

odc. 2 http://www.youtube.com/watch?v=mVZRKqdtqvU&feature=plcp   odc.3 http://www.youtube.com/watch?v=OscbdGAcT24

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content