ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Niepodległość z pieśnią na ustach

Jak co roku, 11 listopada cała Polska obchodzi święto odzyskania niepodległości. Nasza szkoła zawsze świętuje angażując w to uczniów wszystkich klas. Podczas wspólnego spotkania, które odbyło się 10 listopada, w sali koncertowej, każda klasa śpiewała wybraną pieśń patriotyczną.

Były to, między innymi: „Ułani”, „Pałacyk Michała”, „Marsz, marsz Polonia” czy „Dziewczyna z granatem”. Większość uczniów była ubrana na galowo. Niektórzy wystylizowani byli na powstańców warszawskich. W czasie uroczystości były także recytowane wiersze o tematyce patriotycznej, między innymi wiersz  Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Następnego dnia, czyli w piątek odbył się w Zakopanem Międzyszkolny Bieg Niepodległości. W tym roku nasza szkoła zajęła 7 miejsce w kategorii gimnazjum i 11 w kategorii szkół podstawowych.

Jan Kowalski


Powiązane artykuły

POSA PŁYWA

28 i 29 listopada w Centralnym Ośrodku Sportowym w Zakopanem odbyły się pływackie międzyszkolne zawody. Nasza szkoła wystawiła ok.30 zawodników ze szkoły podstawowej i gimnazjum. W każdej grupie wiekowej odnotowaliśmy spore sukcesy.

Czytaj więcej

Organizujemy konkurs

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY NA PLAKAT IV MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU MUZYKI KAMERALNEJ „MUZYKA NA SZCZYTACH” Organizatorzy konkursu: Stowarzyszenie im. Mieczysława Karłowicza w Zakopanem, Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Artystyczna w Zakopanem. Koordynator konkursu: mgr Lidia Rosińska – Podleśny Do […]

Czytaj więcej

Specjalistki od krajów niemieckojęzycznych

29 marca w auli Liceum Ogólnokształcącym im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu odbył się finał  XIII Międzyszkolnego  Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych, w którym uczennice klasy 2 gimnazjum: Katarzyna Kreft, Aleksandra Piwowar oraz Wiktoria Chyc […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content