ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Niepodległość z pieśnią na ustach

Ze względu na polskie święto narodowe, Dzień Niepodległości nasza szkoła zorganizowała uroczystość, która miała przypomnieć uczniom naszej szkoły o tym dniu.

Ponieważ 11 listopad jest dniem wolnym od zajęć szkolnych, świętowanie zorganizowano 10 listopada. Na początku spotkania w sali koncertowej cała

szkoła odśpiewała hymn polski, co nadało uroczystości wzniosły charakter. Każda klasa naszej szkoły zaprezentowała jedną  pieśń patriotyczną. Wszyscy występujący wyposażeni byli  w  biało czerwony akcent.

Niektóre klasy pokazały swoje szczególne zaangażowanie w koncert i zamiast akompaniamentu w postaci gotowego podkładu muzyczngo sami grali na instrumentach, takich jak skrzypce, fortepian lub gitara.

Pojawił się też akcent poetycki. Dwoje uczniów z klasy 5 wygłosiło wiersz pt. „Rzadko na moich wargach” autorstwa Jana Kasprowicza.

Uczniowie i nauczyciele rozeszli się na zajęcia z towarzyszącą im zapewne myślą o tym, jak odzyskaliśmy niepodległość w dniu 11 listopada 1918 roku.

Anna Grzegorczyk


Powiązane artykuły

Iglaki w zeszytach

16.06.15 klasa pierwsza gimnazjum w ramach lekcji biologii wzięła udział w zajęciach praktycznych. Tematem tych zajęć były Drzewa iglaste. Celem lekcji było nauczenie się rozpoznawania danych gatunków drzew. Każdy z uczniów miał przynieść gałązki wybranych […]

Czytaj więcej

Zobacz efekty warsztatów fotograficznych

Zapraszamy do oglądania zdjęć wykonanych przez uczniów klasy II gimnazjum podczas warsztatów fotograficznych prowadzonych przez pana Bogdana Kiwaka.

Czytaj więcej

XIV Gala Poezji. Wiersze przy kawie.

1 kwietnia w naszej szkole odbyła się XIV Gala Poezji organizowana przez pana Macieja Pinkwarta przy pomocy Rady Rodziców. Spośród 48 uczestników wyłoniono zwycięzców Złotych Róż Poezji: Apolonię Lichaczewską z klasy V i Bronisława Gębika […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content