ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Niepodległość z pieśnią na ustach

Ze względu na polskie święto narodowe, Dzień Niepodległości nasza szkoła zorganizowała uroczystość, która miała przypomnieć uczniom naszej szkoły o tym dniu.

Ponieważ 11 listopad jest dniem wolnym od zajęć szkolnych, świętowanie zorganizowano 10 listopada. Na początku spotkania w sali koncertowej cała

szkoła odśpiewała hymn polski, co nadało uroczystości wzniosły charakter. Każda klasa naszej szkoły zaprezentowała jedną  pieśń patriotyczną. Wszyscy występujący wyposażeni byli  w  biało czerwony akcent.

Niektóre klasy pokazały swoje szczególne zaangażowanie w koncert i zamiast akompaniamentu w postaci gotowego podkładu muzyczngo sami grali na instrumentach, takich jak skrzypce, fortepian lub gitara.

Pojawił się też akcent poetycki. Dwoje uczniów z klasy 5 wygłosiło wiersz pt. „Rzadko na moich wargach” autorstwa Jana Kasprowicza.

Uczniowie i nauczyciele rozeszli się na zajęcia z towarzyszącą im zapewne myślą o tym, jak odzyskaliśmy niepodległość w dniu 11 listopada 1918 roku.

Anna Grzegorczyk


Powiązane artykuły

1 POEZOPOSANALIA – 2011

POD HONOROWYM PATRONATEM BURMISTRZA MIASTA ZAKOPANE  JANUSZA MAJCHRA W tym roku szkolnym po raz pierwszy odbędzie się Festiwal Szkoły, którego najważniejszym wydarzeniem będzie konkurs poetycki. Festiwal nazywa się POEZOPOSANALIA, co w zamiarze organizatorów jest nawiązaniem […]

Czytaj więcej

Nasza absolwentka w „Bitwie na głosy”

Basia Gąsienica Giewont, absolwentka Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej dostała się do popularnego programu telewizyjnego „Bitwa na głosy”. Będzie walczyć w drużynie Piotra Rubika. Basia po ukończeniu naszej szkoły rozwija dalej swoje zamiłowania artystyczne, ze szczególnym […]

Czytaj więcej

TELEPLENER ODC. 3

Klasa VI zaprasza na kolejny plenerowy serwis informacyjny.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content