ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Niepodległość z pieśnią na ustach

Ze względu na polskie święto narodowe, Dzień Niepodległości nasza szkoła zorganizowała uroczystość, która miała przypomnieć uczniom naszej szkoły o tym dniu.

Ponieważ 11 listopad jest dniem wolnym od zajęć szkolnych, świętowanie zorganizowano 10 listopada. Na początku spotkania w sali koncertowej cała

szkoła odśpiewała hymn polski, co nadało uroczystości wzniosły charakter. Każda klasa naszej szkoły zaprezentowała jedną  pieśń patriotyczną. Wszyscy występujący wyposażeni byli  w  biało czerwony akcent.

Niektóre klasy pokazały swoje szczególne zaangażowanie w koncert i zamiast akompaniamentu w postaci gotowego podkładu muzyczngo sami grali na instrumentach, takich jak skrzypce, fortepian lub gitara.

Pojawił się też akcent poetycki. Dwoje uczniów z klasy 5 wygłosiło wiersz pt. „Rzadko na moich wargach” autorstwa Jana Kasprowicza.

Uczniowie i nauczyciele rozeszli się na zajęcia z towarzyszącą im zapewne myślą o tym, jak odzyskaliśmy niepodległość w dniu 11 listopada 1918 roku.

Anna Grzegorczyk


Powiązane artykuły

Andrzejki dla wybranych

W piątek, 26 listopada w świetlicy Białego Domu odbyły się Andrzejki dla klasy ósmej.  

Czytaj więcej

Andrzejki zaliczone!!

Jak powszechnie wiadomo, nas – Polaków obowiązuje w pewien sposób tradycja Andrzejek. Jest to święto obchodzone w nocy z 29 na 30 listopada swoimi początkami sięgające jeszcze czasów pogańskich. Andrzejki przede wszystkim są świętem przepowiadania […]

Czytaj więcej

Junior reporter: Giewont czy Piłsudski

Klasa III uczestniczyła wraz ze swoją wychowawczynią, panią Katarzyną Rogowska w warsztatach organizowanych przez Muzeum Tatrzańskie w willi Oksza. Zapraszamy na ich relacje.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content