ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Nietypowa lekcja historii muzyki

17 maja klasy gimnazjalne wybrały się do Muzeum Karola Szymanowskiego w Willi Atma w Zakopanem. Tytuł tych zajęć zrealizowanych w ramach lekcji z Historii Muzyki nosił nazwę ,,W zakopiańskim stylu”.

Uczniowie podzieleni byli na dwie grupy : klasa 3 gimnazjum oraz klasa 2 i 1 gimnazjum. Zajęcia trwały godzinę i polegały na zapoznaniu się z wystawami dotyczącymi Karola Szymanowskiego. Następnie wszyscy zostali podzieleni na kilkuosobowe grupy, których zadaniem było przygotowanie krótkiej prezentacji na wybrany temat. Gimnazjaliści dowiedzieli się wielu faktów biograficznych z życia Karola Szymanowskiego, ale także bliżej poznali epoki, w których tworzył: Młoda Polska i XX lecie międzywojenne.

Ola Piwowar


Powiązane artykuły

Gimnazjum wita swoich nowych nauczycieli

W tym roku z wielkim żalem na rok pożegnaliśmy panią Irenę Świerczyńską, wspaniałą nauczycielkę historii, wiedzy o społeczeństwie oraz etyki. Na jej miejsce przyszła pani Magdalena Gąsienica Kuchta, która zajmie się edukacją historyczną. Jest to […]

Czytaj więcej

POSA dla Ziemi

We wtorek, 11.05.2021 klasa VII POSA w ramach zajęć szkolnych spotkała się na akcji „Wielkie Sprzątanie Podhala” zorganizowanej przez TPN. Uczniowie posprzątali m.in. Bachledzki Wierch.

Czytaj więcej

Art FM – wydanie czwarte

Zapraszamy do wysłuchania audycji nagranej przez literatów z kl. VIII.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content