ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Nietypowa lekcja historii muzyki

17 maja klasy gimnazjalne wybrały się do Muzeum Karola Szymanowskiego w Willi Atma w Zakopanem. Tytuł tych zajęć zrealizowanych w ramach lekcji z Historii Muzyki nosił nazwę ,,W zakopiańskim stylu”.

Uczniowie podzieleni byli na dwie grupy : klasa 3 gimnazjum oraz klasa 2 i 1 gimnazjum. Zajęcia trwały godzinę i polegały na zapoznaniu się z wystawami dotyczącymi Karola Szymanowskiego. Następnie wszyscy zostali podzieleni na kilkuosobowe grupy, których zadaniem było przygotowanie krótkiej prezentacji na wybrany temat. Gimnazjaliści dowiedzieli się wielu faktów biograficznych z życia Karola Szymanowskiego, ale także bliżej poznali epoki, w których tworzył: Młoda Polska i XX lecie międzywojenne.

Ola Piwowar


Powiązane artykuły

Wycieczki z Wiedzy o Regionie dla gimnazjalistów

PLAN WYCIECZEK Z WIEDZY O REGIONIE – prowadzenie dr MACIEJ PINKWART 1. Kl. VII: Zakopane (ul. Sienkiewicza 12) – Kuźnice (parking)  – 3.04.2017 2. Kl. VII:  Zakopane (ul. Sienkiewicza 12)  – Chochołów (zwiedzanie) – Czarny Dunajec – […]

Czytaj więcej

Edukacyjna Octava

W środę, 17.11.2010, w naszej szkole odbył się koncert edukacyjny zespołu wokalnego Octava Ensemble z Krakowa. W jego skład wchodzą: Agnieszka Drabent (sopran), Anna Magiera (sopran), Małgorzata Langer-Król (mezzosopran), Łukasz Dulewicz (kontratenor), Zygmunt Magiera (kierownictwo […]

Czytaj więcej

Laury dla najlepszych poetów

W piątek, 28 marca 2014 r. w auli naszej szkoły odbyła się Gala Poezji. Zwycięzcami tegorocznego konkursu zostali: Mikołaj Motyka, Antonina Kudasik oraz Kacper Hubicki.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content