ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Nietypowa lekcja historii muzyki

17 maja klasy gimnazjalne wybrały się do Muzeum Karola Szymanowskiego w Willi Atma w Zakopanem. Tytuł tych zajęć zrealizowanych w ramach lekcji z Historii Muzyki nosił nazwę ,,W zakopiańskim stylu”.

Uczniowie podzieleni byli na dwie grupy : klasa 3 gimnazjum oraz klasa 2 i 1 gimnazjum. Zajęcia trwały godzinę i polegały na zapoznaniu się z wystawami dotyczącymi Karola Szymanowskiego. Następnie wszyscy zostali podzieleni na kilkuosobowe grupy, których zadaniem było przygotowanie krótkiej prezentacji na wybrany temat. Gimnazjaliści dowiedzieli się wielu faktów biograficznych z życia Karola Szymanowskiego, ale także bliżej poznali epoki, w których tworzył: Młoda Polska i XX lecie międzywojenne.

Ola Piwowar


Powiązane artykuły

O plenerze przed poplenerowym pokazem. Klasa V.

Plener artystyczny w Łukęcinie już za naszymi uczniami. Pokaz efektów pracy podczas nadmorskich zajęć przed nami. Jak zapamiętali wrześniowy pobyt nad Bałtykiem uczniowie? Klasa V:

Czytaj więcej

Mikoszewo 2021. „Echo Pleneru”

Fakultet literacki z klasy VII sprawdzał się podczas pleneru w dziennikarstwie prasowym. Zespół redakcyjny w składzie Mikołaj Błasiak, Urszula Gutfeld, Ida Kurkiewicz, Teresa Wierzejska wydał trzy numery gazety plenerowej. Wydawnictwo powstało w ramach warsztatów dziennikarstwa […]

Czytaj więcej

POSA TV – odcinek trzeci

Zapraszamy na kolejną edycję POSA TV przygotowana przez literatów z kl. IX. https://www.youtube.com/watch?v=N9ZWRfH2Zeg

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content