ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Nietypowa lekcja historii muzyki

17 maja klasy gimnazjalne wybrały się do Muzeum Karola Szymanowskiego w Willi Atma w Zakopanem. Tytuł tych zajęć zrealizowanych w ramach lekcji z Historii Muzyki nosił nazwę ,,W zakopiańskim stylu”.

Uczniowie podzieleni byli na dwie grupy : klasa 3 gimnazjum oraz klasa 2 i 1 gimnazjum. Zajęcia trwały godzinę i polegały na zapoznaniu się z wystawami dotyczącymi Karola Szymanowskiego. Następnie wszyscy zostali podzieleni na kilkuosobowe grupy, których zadaniem było przygotowanie krótkiej prezentacji na wybrany temat. Gimnazjaliści dowiedzieli się wielu faktów biograficznych z życia Karola Szymanowskiego, ale także bliżej poznali epoki, w których tworzył: Młoda Polska i XX lecie międzywojenne.

Ola Piwowar


Powiązane artykuły

Coroczna tradycja – Bal Karnawałowy

W piątek, 30 stycznia o godzinie 11:00 w sali koncertowej naszej szkoły, odbył się koncert w wykonaniu klasy I POSA. Pierwszaki pokazały swoje umiejętności muzyczne w karnawałowych przebraniach. Następnie, klasy od I do III wybrały […]

Czytaj więcej

Artystyczny kiermasz

4 grudnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Zakopiańskich Mikołajkach. Podczas festynu dla wszystkich mieszkańców Zakopanego oferowali na swoim stoisku własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne. Impreza odbyła się na Dolnej Równi Krupowej.

Czytaj więcej

ŚWIĘTO MUZYKI W POSA

Kolejna edycja POSA Music Show. Klasa ósma zgarnia wszystkie nagrody wśród gimnazjalistów.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content