ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Nieznane zakamarki historii

15 grudnia 2010 roku, dwóch uczniów naszej szkoły: Aleksandra Chrobak i Konrad Jonek, wraz z panią od historii, Ireną Świerczyńską udali się do Gimnazjum numer 1 w Zakopanem, aby napisać II etap olimpiady historycznej.
Uczniowie stanęli przed dość trudnym wyborem, ponieważ tego samego dnia pisać mieli próbny test humanistyczny, co spowodowało, iż musieli wybrać pomiędzy olimpiadą, a kompetencjami. Obydwoje doszli jednak do wniosku, że nie warto zaprzepaszczać takiej szansy, jaką jest olimpiada, a testy i tak są próbne. Wybrali olimpiadę. W gimnazjum nr. 1 czekało już wielu zniecierpliwionych uczniów z innych szkół. Przed rozpoczęciem pisania młodzież musiała losować karteczki, na których był numer sali, do której mieli się udać,  a także numer ławki, w której mieli siedzieć. Nasi uczniowie niespodziewanie wylosowali tę samą salę i dodatkowo ławki zaraz obok siebie, dzięki czemu było im o wiele raźniej w obcej szkole. Sama olimpiada okazała się trudna i po jej napisaniu uczniowie dość długo rozmawiali na temat pytań w niej zawartych.  Po południu wrócili już spokojni do POSA, aby całkowicie odprężyć się na POSA Music Show dla gimnazjalistów.

Aleksandra Chrobak kl. III/g


Powiązane artykuły

Wspomnienie świąteczne w radiowej audycji ART FM

Witamy w 2017 roku świątecznymi refleksjami w audycji ART FM nagranej przez fakultet literacki klasy VIII.

Czytaj więcej

Zestaw podręczników na rok szkolny 2010/2011

Plik do pobrania udostępniony jest w formacie pdf. Jeśli po kliknięciu na link plik nie otworzy się  automatycznie, należy pobrać i zainstalować w komputerze program Acrobat Reader.

Czytaj więcej

Barabaszowy koncert

28.11.2018 r.w budynku Zespołu Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara odbył się koncert orkiestry smyczkowej Zespołu Państwowych Szkół Artystycznych, pod kierownictwem pana Cezarego Wagnera poświęcony Stanisławowi Barabaszowi.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content