ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Noc? Letnia? POSANOC Letnia!

13 czerwca, w parku linowym Gugu pod skocznią odbyła się POSANOC Letnia 2015. Ta szkolna impreza rozpoczęła się spektaklem teatralnym klasy 3 gimnazjum „Sen nocy letniej” Williama Szekspira, w reżyserii Krzysztofa Najbora, z elementami choreografii pod kierunkiem pani Nataszy Leśniak, którą wykonywała klasa trzecia. Muzykę do spektaklu – Symfonię dziecięcą” Leopolda Mozarta przygotowała orkiestra szkolna, pod batutą pana Cezarego Wagnera.

W spektaklu scenografię „zagrał” las i park linowy – niektórzy aktorzy grali na wysokich platformach, oczywiście z asekuracją.

Kolejnym punktem programu POSANOCy Letniej były trzy choreografie taneczne pani Nataszy Leśniak: „Hiphopowe łobuziaki”- w wykonaniu klasy czwartej, „Opowieść hawajska”- klasa piąta, „We can fly”- klasa szósta. Po występach teatralnych i tanecznych nastąpiła półgodzinna przerwa techniczna, podczas której wszyscy udali się na gorącą kiełbaskę. Rozegrana została wtedy też loteria fantowa, podczas której wygrać można było różne nagrody, np. upominki z Teatru Witkacego, czy też vouchery na termy Bania. Nadszedł czas na część muzyczną. Najpierw, wystąpił nowo powstały zespół COŚ Z NICZEGO, pod opieką artystyczną Tomka Palucha, w składzie: Klimek Bachleda- perkusja, Martyna Kasprzycka- wokal, Bronek Gębik- gitara basowa, Natalia Paluch- gitara prowadząca i Jan Kudasik- instrumenty klawiszowe. Zespół ten był supportem dla gwiazdy wieczoru – zespołu KAPELANKA, w składzie: Anna Seman- wokal, Michał Paluch- gitara akustyczna, Kamil Januszek- perkusja, Miki Kubicki- trąbka, Wawrzek Topa- gitara basowa, Mateusz Hulbój- ableton live.

Impreza skończyła się około godziny 22.00. Wspaniała atmosfera i pogoda sprawiły, że na to szkolne wydarzenie przybyło wiele osób nie tylko ze środowiska szkolnego, ale też spoza. Pomysł i inicjatywę podjął pan Mirosław Nadymus, bez którego tego wydarzenia by nie było.

Natalia

fot. Aleksandra Kozłowska


Powiązane artykuły

Św. Mikołaj w naszej szkole

07.12.2017r., w sali koncertowej odbył się Koncert Mikołajkowy uczniów klasy I. Główną atrakcją programu była wizyta Świętego Mikołaja, który rozdawał dzieciom prezenty.

Czytaj więcej

Pierwsze w tym roku pokazy teatralne

„Dziewczynka z zapałkami”, „Królowa Śniegu”, „Sąd nad muchą” i „Moja bajka” to tytuły spektakli, które mieliśmy okazję zobaczyć na małej scenie Teatru Witkacego w poniedziałek, 24 stycznia. W bajkowe postacie, te znane i nieznane, wcielili […]

Czytaj więcej

Pływali „artystycznie”

Od wtorku do środy w Zakopanem trwały zawody pływackie, w których nasi uczniowie brali bardzo czynny udział. Odbyła się trzecia edycja I zakopiańskiej ligi pływackiej, którą rozegrano w Aqua Parku i w Centralnym Ośrodku Sportu […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content