ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Nowe oblicze Niemiec

We wtorek 10 maja odbyły się prezentacje uczniów klasy 8 uczęszczających na zajęcia z języka niemieckiego.

Każdy uczeń przygotował własny projekt na wybrany temat dotyczący postaci, kultury i tradycji Niemiec, a następnie zaprezentował go na tablicy multimedialnej w sali koncertowej przy obecności młodszych klas. 

Widownią w pierwszej godzinie były klasy 4 i 5 a już w drugiej – klasę piątą zastąpiła reszta klasy ósmej. 

Ważnymi obserwatorami była kadra chłopców z czwartej klasy, którzy siedzieli przy stolikach na przodzie i byli niekiedy odpytywani ze swojej wiedzy (w formie zabawy). 
Całe wydarzenie zorganizowała pani Katarzyna Cukier ucząca języka niemieckiego w naszej szkole. Prezentacje miały na celu ukazać innym osiągnięcia Niemców, a także niemiecką kulturę, którą mało kto zna, a jest zdecydowanie interesująca. 
Każdy obecny na sali dowiedział się nowych ciekawostek i miał możliwość poćwiczyć niemiecką wymowę (I to nie tylko uczniowie ale także nauczyciele). 
tekst i fot. Barbara Kowalska, kl. VIII
 

Powiązane artykuły

„Les Miserables” i Warszawa zimową porą

25.02.2011 gimnazjaliści POSA wyjechali do Warszawy. Głównym celem wycieczki był udział w spektaklu teatralnym w Teatrze Roma pt. „Les Miserables”. W miniony piątek, o godzinie 04.20 nad ranem gimnazjum POSA ruszyło na podbój Warszawy zimową […]

Czytaj więcej

„Żyli wśród nas”

25 listopada na koncert do Nowego Targu, wyjechała szkolna grupa wokalna,fakultetu muzycznego. Koncert był częścią kolejnego już spotkania „Żyli wśród nas – odkrywanie historii ludności żydowskiej Podhala” organizowanego w Podhalańskiej Wyższej Szkole Zawodowej.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content