ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Nowe oblicze Niemiec

We wtorek 10 maja odbyły się prezentacje uczniów klasy 8 uczęszczających na zajęcia z języka niemieckiego.

Każdy uczeń przygotował własny projekt na wybrany temat dotyczący postaci, kultury i tradycji Niemiec, a następnie zaprezentował go na tablicy multimedialnej w sali koncertowej przy obecności młodszych klas. 

Widownią w pierwszej godzinie były klasy 4 i 5 a już w drugiej – klasę piątą zastąpiła reszta klasy ósmej. 

Ważnymi obserwatorami była kadra chłopców z czwartej klasy, którzy siedzieli przy stolikach na przodzie i byli niekiedy odpytywani ze swojej wiedzy (w formie zabawy). 
Całe wydarzenie zorganizowała pani Katarzyna Cukier ucząca języka niemieckiego w naszej szkole. Prezentacje miały na celu ukazać innym osiągnięcia Niemców, a także niemiecką kulturę, którą mało kto zna, a jest zdecydowanie interesująca. 
Każdy obecny na sali dowiedział się nowych ciekawostek i miał możliwość poćwiczyć niemiecką wymowę (I to nie tylko uczniowie ale także nauczyciele). 
tekst i fot. Barbara Kowalska, kl. VIII
 

Powiązane artykuły

Miłość w Zakopanem

Podczas ostatniego tygodnia przez trzy dni klasa VII i klasy gimnazjalne uczestniczyły w rekolekcjach pod hasłem „Boża miłość w Zakopanem”. W tym roku zostały one zorganizowane w nietypowy sposób.

Czytaj więcej

Powołani do aktorstwa

Uczniowie naszej szkoły są wszechstronnie uzdolnieni, a ostatnio mieli okazję pokazać swoje zamiłowanie do aktorstwa.  6 listopada gimnazjaliści z VIII i IX klasy  uczestniczyli w  castingu do filmu „Powrót” w reżyserii Krzysztofa Rzączyńskiego.

Czytaj więcej

Smyczki i gitary

W poniedziałek 16 grudnia 2013 roku o godz. 10.00 w auli naszej szkoły odbyła się audycja uczniów klasy II i III POSA. Wystąpiły dzieci należące do sekcji instrumentów smyczkowych i gitary. Koncert prowadził nauczyciel gitary […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content