ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Nowe oblicze Niemiec

We wtorek 10 maja odbyły się prezentacje uczniów klasy 8 uczęszczających na zajęcia z języka niemieckiego.

Każdy uczeń przygotował własny projekt na wybrany temat dotyczący postaci, kultury i tradycji Niemiec, a następnie zaprezentował go na tablicy multimedialnej w sali koncertowej przy obecności młodszych klas. 

Widownią w pierwszej godzinie były klasy 4 i 5 a już w drugiej – klasę piątą zastąpiła reszta klasy ósmej. 

Ważnymi obserwatorami była kadra chłopców z czwartej klasy, którzy siedzieli przy stolikach na przodzie i byli niekiedy odpytywani ze swojej wiedzy (w formie zabawy). 
Całe wydarzenie zorganizowała pani Katarzyna Cukier ucząca języka niemieckiego w naszej szkole. Prezentacje miały na celu ukazać innym osiągnięcia Niemców, a także niemiecką kulturę, którą mało kto zna, a jest zdecydowanie interesująca. 
Każdy obecny na sali dowiedział się nowych ciekawostek i miał możliwość poćwiczyć niemiecką wymowę (I to nie tylko uczniowie ale także nauczyciele). 
tekst i fot. Barbara Kowalska, kl. VIII
 

Powiązane artykuły

Szkolne upiory! Halloween!

29 października 2014 r u nas w szkole będziemy świętować nietypowe, straszne święto – Halloween.

Czytaj więcej

Kulig z nocną panoramą Zakopanego w tle

W piątek, 15 lutego klasa VI wraz ze swoją wychowawczynią skorzystała z uroków tegorocznej zimy i wybrała się na kulig. Wyprawa odbyła się wieczorową porą, więc dodatkową atrakcją były pochodnie oświetlające sanie  i piękne widoki […]

Czytaj więcej

Wieczór poetycki

25 kwietnia o godzinie siedemnastej w sali koncertowej naszej szkoły, odbyła się Gala Poezji.  Podczas wieczoru poetyckiego poznaliśmy laureatów konkursu poetyckiego. W grupie klas IV-VI zwycięzcą został Kacper Hełmecki z klasy V a w grupie […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content