ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Nowy rok – nowy samorząd

W skład nowego, tegorocznego samorządu szkolnego Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej weszli: Barbara Malik (64 głosy), Maksymilian Rzepka (59 głosów), Maria Michniewska (56 głosów), Hania Zięba (34 głosy) oraz Liliana Florek (33 głosy). Wybory odbyły się 12 września w sali koncertowej. Zorganizowane zostały przez klasę 3 gimnazjum.

O miejsce w samorządzie starało się po dwóch kandydatów z każdej klasy począwszy od drugiej do dziewiątej. Klasa pierwsza nie brała udziału w wyborach ze względu na zbyt młody wiek. W czasie wyborczego spotkania każdy z kandydatów musiał zaprezentować się przed całą szkołą. Po tej krótkiej kampanii uczennice z klasy dziewiątej chodziły do sal lekcyjnych z kartami do głosowania, na których każdy uczeń zaznaczał po dwóch kandydatów z podstawówki oraz trzech z gimnazjum. W piątek (14 września) zostały ogłoszone wyniki. Osoby, które zakwalifikowały się do samorządu będą wybierać spośród siebie przewodniczącego, który będzie się starał, wraz z pozostałymi członkami samorządu, realizować wszystkie obietnice złożone wyborcom.

Aleksandra Piwowar

Fot. Maria Chyc


Powiązane artykuły

Karnawał w POSA

19 lutego o godzinie 12 w świetlicy szkolnej w Gimnazjum nr.2 odbył się, jak co roku,  tradycyjnie koncert karnawałowy klasy I. Każdy uczestnik przebrany był za pewną, tajemniczą postać, którą pan Cezary Wagner (prowadzący koncert) […]

Czytaj więcej

Stwory, potwory i inne zmory

Franek Wierzejski, Marat Harasimowicz oraz Maksymilian Bienias zostali zwycięzcami tegorocznego szkolnego konkursu na najlepsze halloweenowe przebranie zorganizowanego podczas spotkania z kulturą krajów anglojęzycznych, które odbyło się w czwartek, 28 października.

Czytaj więcej

Połknęli bakcyla biologii

Klasa druga gimnazjum złapała bakcyla w kwestii plakatów związanych z drzewami.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content