ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Objazdem od Podlaha aż na Spisz

20 kwietnia odbyła się już druga wycieczka dla klasy 2 gimnazjum z cyklu wycieczek w ramach realizacji przedmiotu Wiedza o regionie. Tym razem podróżnicy wraz z Panem Maciejem Pinkwartem oraz z wychowawcą – Panią Barbarą Łętowską – Hyłą udali się w trasę objazdową od Podhala przez Orawę aż po Spisz.

20 kwietnia w środę już o godzinie 8:00 rano na klasę czekał bus, którym udali się do Chochołowa. Mimo ponurej pogody nic nie stanęło na przeszkodzie aby wycieczka się odbyła. Bus kierował się w stronę Orawy, gdzie zaplanowany był postój na zwiedzenie Torfowisk. Kolejnym punktem był Kościół Orawka pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela. Po odwiedzeniu zabytku z XVII wieku uczniowie pojechali na Spisz. Pierwszym punktem przejazdowym był Frydman, następnie Falsztyn, a głównym celem był zamek w Niedzicy i sama Niedzica. Kierując się w drodze powrotnej do Zakopanego, wycieczka przejechała przez Nowy Targ, Waksmund, Ostrowsko i Czorsztyn. Na koniec uczniowie odwiedzili pięknie położoną u stóp Gorców wieś Łopuszną, a w tam wstąpili do dworu, dawnej siedziby szlacheckich patriotycznych rodzin Lisickich, Tetmajerów i Lgockich. Ostatnim obiektem wycieczki był kościół w Dębnie. Później przez trasę Bór, Szflary, Poronin klasa dotarła bezpiecznie do szkoły. Podczas wyprawy przewodnik, którym był Pan Maciej, opowiadał najistotniejsze rzeczy o danym miejscu. Dzięki temu uczniowie mogą zaliczyć przedmiot z Wiedzy o regionie poprzez napisanie sprawozdania lub stworzenie prezentacji multimedialnej. Termin wysłania prezentacji został ustalony na 30 kwietnia.

tekst i fot. Ola DziedzinaPowiązane artykuły

W podróży po wiedzę i kulturę

W dniach od 12 do 15 marca fakultet literacki z klasy II i III gimnazjum wybrał się na warsztaty filmowe do Warszawskiej Szkoły Filmowej razem z panią Ewą Czerwieniec.

Czytaj więcej

Z Chopinem we Francji

15 października pięcioro uczniów z naszej szkoły pod opieką pani Elżbiety Cukier i pani Anny Kurek pojechało na tygodniowy wyjazd do Francji, do zaprzyjaźnionej szkoły w Saint Die des Vosges. Pobyt zwieńczał koncert poświecony Fryderykowi […]

Czytaj więcej

Pięćdziesiąt lat minęło……

28 października o godz. 11:00 w Urzędzie Miasta w Zakopanem odbył się uroczysty koncert w wykonaniu naszych uczniów z okazji pięćdziesięciu lat małżeństwa wielu par, które były bohaterami tej uroczystości. Uczniowie zaprezentowali się z jak […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content