ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Objazdem od Podlaha aż na Spisz

20 kwietnia odbyła się już druga wycieczka dla klasy 2 gimnazjum z cyklu wycieczek w ramach realizacji przedmiotu Wiedza o regionie. Tym razem podróżnicy wraz z Panem Maciejem Pinkwartem oraz z wychowawcą – Panią Barbarą Łętowską – Hyłą udali się w trasę objazdową od Podhala przez Orawę aż po Spisz.

20 kwietnia w środę już o godzinie 8:00 rano na klasę czekał bus, którym udali się do Chochołowa. Mimo ponurej pogody nic nie stanęło na przeszkodzie aby wycieczka się odbyła. Bus kierował się w stronę Orawy, gdzie zaplanowany był postój na zwiedzenie Torfowisk. Kolejnym punktem był Kościół Orawka pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela. Po odwiedzeniu zabytku z XVII wieku uczniowie pojechali na Spisz. Pierwszym punktem przejazdowym był Frydman, następnie Falsztyn, a głównym celem był zamek w Niedzicy i sama Niedzica. Kierując się w drodze powrotnej do Zakopanego, wycieczka przejechała przez Nowy Targ, Waksmund, Ostrowsko i Czorsztyn. Na koniec uczniowie odwiedzili pięknie położoną u stóp Gorców wieś Łopuszną, a w tam wstąpili do dworu, dawnej siedziby szlacheckich patriotycznych rodzin Lisickich, Tetmajerów i Lgockich. Ostatnim obiektem wycieczki był kościół w Dębnie. Później przez trasę Bór, Szflary, Poronin klasa dotarła bezpiecznie do szkoły. Podczas wyprawy przewodnik, którym był Pan Maciej, opowiadał najistotniejsze rzeczy o danym miejscu. Dzięki temu uczniowie mogą zaliczyć przedmiot z Wiedzy o regionie poprzez napisanie sprawozdania lub stworzenie prezentacji multimedialnej. Termin wysłania prezentacji został ustalony na 30 kwietnia.

tekst i fot. Ola DziedzinaPowiązane artykuły

SMOK, KOT I FILOZOFIA CZYLI TEATRALNE WARIACJE

16 czerwca w kawiarni teatru Witkacego w Zakopanem odbyły się przedstawienia teatralne klas I-III oraz klasy V podstawówki, przygotowane przez panią Katarzynę Pietrzyk i pana Marka Wronę. Były to krótkie wiersze, historia o Smoku Wawelskim […]

Czytaj więcej

Niewiedza na lekcji motorem dla kreatywności

Na jednej z lekcji chemii klasa 3 gimnazjum przyniosła ze sobą przedmioty nie związane z lekcją – plastelinę i plastikowe korki.

Czytaj więcej

Konkurs talentów

30 kwietnia odbyły się Talenty Małopolski – dwuetapowy konkurs, który wyłania najlepsze talenty w województwie małopolskim. Naszą szkołę reprezentowała klasa VI.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content