ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Ogólnopolski sukces filmowy

Konrad Jonek i Aleksandra Chrobak z III klasy naszego gimnazjum zdobyli II miejsce w II Ogólnopolskim Konkursie Filmu Dokumentalnego pt. „Świat wokół mnie”. Tak jury konkursu oceniło przygotowany przez nich film pt. „Deska – opcja na wolny czas”. Wartość tego sukcesu podkreśla fakt, że komisja oceniła naszych uczniów w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

Konkurs, którego celem było zainspirowanie młodzieży do twórczej aktywności i zainteresowania filmem dokumentalnym adresowany był do młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Należało przedstawić krótkie filmy zrealizowane w konwencji dokumentalnej (czas projekcji do 3 minut ), w których autorzy mieli opisać świat bliski swoim doświadczeniom i obserwacjom.

Prace konkursowe oceniało jury w składzie: dr Ewelina Konieczna ( filmoznawca, pracownik Uniwersytetu Śląskiego ), Ewa Klonowska (filmoznawca) oraz Barbara Zielińska (dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Rybniku – organizatora konkursu).

Film Konrada i Oli opowiadał o zakopiańskim deskorolkarzu, Radomile Gomółce. Jury tak film nagrodziło za „Przedstawienie filmowego portretu za pośrednictwem wskazującej na wrażliwość kompozycyjną autorów harmonijnej formy i podkreślającego rytm filmu montażu” (uzasadnienie z protokołu jury).

Młodym filmowcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Eunika Legoń kl. III/g, (red)


Powiązane artykuły

Niepodległość z pieśnią na ustach

Jak co roku, 11 listopada cała Polska obchodzi święto odzyskania niepodległości. Nasza szkoła zawsze świętuje angażując w to uczniów wszystkich klas. Podczas wspólnego spotkania, które odbyło się 10 listopada, w sali koncertowej, każda klasa śpiewała […]

Czytaj więcej

Koniec karnawału w POSA

W piątek, 28 lutego, w ostatni dzień karnawału, odbyła się druga w tym roku szkolnym dyskoteka. Miała być to zabawa karnawałowa, w przebraniach, lecz większość uczniów ubrała się normalnie. Impreza zorganizowana była w sali lustrzanej.

Czytaj więcej

SMOK, KOT I FILOZOFIA CZYLI TEATRALNE WARIACJE

16 czerwca w kawiarni teatru Witkacego w Zakopanem odbyły się przedstawienia teatralne klas I-III oraz klasy V podstawówki, przygotowane przez panią Katarzynę Pietrzyk i pana Marka Wronę. Były to krótkie wiersze, historia o Smoku Wawelskim […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content