ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Ogólnopolski sukces filmowy

Konrad Jonek i Aleksandra Chrobak z III klasy naszego gimnazjum zdobyli II miejsce w II Ogólnopolskim Konkursie Filmu Dokumentalnego pt. „Świat wokół mnie”. Tak jury konkursu oceniło przygotowany przez nich film pt. „Deska – opcja na wolny czas”. Wartość tego sukcesu podkreśla fakt, że komisja oceniła naszych uczniów w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

Konkurs, którego celem było zainspirowanie młodzieży do twórczej aktywności i zainteresowania filmem dokumentalnym adresowany był do młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Należało przedstawić krótkie filmy zrealizowane w konwencji dokumentalnej (czas projekcji do 3 minut ), w których autorzy mieli opisać świat bliski swoim doświadczeniom i obserwacjom.

Prace konkursowe oceniało jury w składzie: dr Ewelina Konieczna ( filmoznawca, pracownik Uniwersytetu Śląskiego ), Ewa Klonowska (filmoznawca) oraz Barbara Zielińska (dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Rybniku – organizatora konkursu).

Film Konrada i Oli opowiadał o zakopiańskim deskorolkarzu, Radomile Gomółce. Jury tak film nagrodziło za „Przedstawienie filmowego portretu za pośrednictwem wskazującej na wrażliwość kompozycyjną autorów harmonijnej formy i podkreślającego rytm filmu montażu” (uzasadnienie z protokołu jury).

Młodym filmowcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Eunika Legoń kl. III/g, (red)


Powiązane artykuły

Wszyscy jesteśmy poetami!

Od 4 grudnia 2013 roku uczniowie klas gimnazjalnych naszej szkoły oraz kilku uczniów z Gimnazjum przy ZSO im. O. Balzera w Zakopanem uczestniczą w warsztatach Slamu Poetyckiego prowadzonych przez Wojciecha Cichonia i Grzegorza Bruszewskiego. W […]

Czytaj więcej

Komplet medali

14 lutego odbyła się trzecia edycja XL Zakopiańskiej Ligi Łyżwiarskiej, w której uczniom naszej szkoły udało się wywalczyć 1 złoto, 1 srebro oraz 1 brąz.

Czytaj więcej

Wystawa w Galerii – Dom dr Kraszewskiego

W Galerii – Dom dr Kraszewskiego można zobaczyć wystawę prezentującą prace plastyczne nagrodzone w szkolnym konkursie plastycznym pt. „Miłość i pokój” oraz prace uczestników konkursu fotograficznego pt. „Człowiek i jego pasja”. Podczas wernisażu, który odbył […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content