ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Ogólnopolski sukces filmowy

Konrad Jonek i Aleksandra Chrobak z III klasy naszego gimnazjum zdobyli II miejsce w II Ogólnopolskim Konkursie Filmu Dokumentalnego pt. „Świat wokół mnie”. Tak jury konkursu oceniło przygotowany przez nich film pt. „Deska – opcja na wolny czas”. Wartość tego sukcesu podkreśla fakt, że komisja oceniła naszych uczniów w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

Konkurs, którego celem było zainspirowanie młodzieży do twórczej aktywności i zainteresowania filmem dokumentalnym adresowany był do młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Należało przedstawić krótkie filmy zrealizowane w konwencji dokumentalnej (czas projekcji do 3 minut ), w których autorzy mieli opisać świat bliski swoim doświadczeniom i obserwacjom.

Prace konkursowe oceniało jury w składzie: dr Ewelina Konieczna ( filmoznawca, pracownik Uniwersytetu Śląskiego ), Ewa Klonowska (filmoznawca) oraz Barbara Zielińska (dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Rybniku – organizatora konkursu).

Film Konrada i Oli opowiadał o zakopiańskim deskorolkarzu, Radomile Gomółce. Jury tak film nagrodziło za „Przedstawienie filmowego portretu za pośrednictwem wskazującej na wrażliwość kompozycyjną autorów harmonijnej formy i podkreślającego rytm filmu montażu” (uzasadnienie z protokołu jury).

Młodym filmowcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Eunika Legoń kl. III/g, (red)


Powiązane artykuły

Testy na próbę

15, 16 i 17 grudnia 2010 roku odbyły się w naszej szkole próbne kompetencje dla klasy III Gimnazjum. Pierwszego dnia uczniowie pisali egzamin humanistyczny ( polonistyczno – historyczny ), następnie matematyczno – przyrodniczy i w […]

Czytaj więcej

Pomoc Ukrainie

Do 4 marca trwała zbiórka na rzecz potrzebujących osób z Ukrainy.  

Czytaj więcej

Mamy nowy samorząd

14 października, w naszej szkole odbyły się wybory do samorządu szkolnego. Zorganizowała je klasa druga gimnazjum. Prowadzącymi spotkanie wyborcze były: Zuzanna Lebda i Angelika Jurkowska.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content