ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Ostatnie egzaminy

14 czerwca uczniowe klas ósmych i trzecich gimnazjum poznają wyniki egzaminów, które odbyły się w kwietniu.

Od 10 do 12 kwietnia 2019 roku w naszej szkole odbywały się egzaminy gimnazjalne. Odbyły się one pomimo strajku nauczycieli. Były to ostatnie testy gimnazjalne. Uczniowie pisali egzaminy w budynku Gimnazjum nr 2 im. Józefa Tischnera w Zakopanem. W pierwszy dzień odbyły się testy humanistyczne m.in. język polski, historia oraz wiedza o społeczeństwie. W drugi dzień przedmioty ścisłe oraz przyrodnicze, a w ostatni trzeci dzień język nowożytny. Dla większości uczniów wyniki są bardzo ważne, ponieważ są one przeliczane na punkty i mają wpływ na dostanie się do wymarzonej szkoły ponadpodstawowej.

Myślę że jak na pierwszy egzamin tego typu to wypadł mi nieźle. Jestem zadowolona z języka polskiego oraz angielskiego. Reszta mogła wyjść trochę lepiej – powiedziała Julia Kachnic, jedna z uczennic klasy 3 gimnazjum.

Hanna Lelek

***

Od 15 do 17 kwietnia b. r. miały miejsce egzaminy ósmoklasisty. Uczniowie pisali je z trzech przedmiotów: języka polskiego, matematyki i języka obcego. Testy przeprowadzone zostały w budynku szkoły muzycznej w sali baletowej, pod okiem komisji, w której skład weszła pani Katarzyna Cukier, nauczycielka języka niemieckiego oraz codziennie inny, goszczący u nas nauczyciel z innej szkoły. Pierwszego dnia odbył się egzamin z języka polskiego. Czas na wypełnienie arkusza i napisanie wypracowania wynosił 120 min. Nazajutrz przyszła kolej na trwające 100 minut rozwiązywanie zadań matematycznych, a w ostatni dzień uczniowie zmierzyli się z językiem obcym. Ósmoklasiści za wyjątkiem jednej osoby, która wybrała niemiecki, zdecydowali się na język angielski. Na ten test mieli 90 min. Ostatni egzamin nie sprawił naszym uczniom trudności, które wystąpiły jednak przy matematyce. Tymczasem pozostaje czekać na wyniki, które poznamy 14 czerwca.

Apolonia Lichaczewska


Powiązane artykuły

Badmintonowe artystki

23 listopada dwie uczennice gimnazjum: Aleksandra Banak i Klaudia Wiśniowska zajęły 9 miejsce w wojewódzkich zawodach badmintona.

Czytaj więcej

Wirtualny Kiermasz Książki

W każdym roku szkolnym organizujemy w szkole kiermasz książki. W ten sposób promujemy czytelnictwo wśród naszych uczniów. W tym roku zorganizowanie takiej akcji w szkole,  na razie jest niemożliwe. Zachęcamy więc do zainteresowania się akcją […]

Czytaj więcej

Recital i egzamin w jednym

28 kwietnia na sali koncertowej w naszej szkole odbył się recital fortepianowy ucznia klasy IX – Jana Kudasika.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content