ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Owowcowo-kamienna lekcja

4 października odbył się pokaz prezentacji przygotowanych przez uczniów 2 gimnazjum na zajęcia z biologii i chemii z Panią Pauliną Zimak-Piekarczyk.

Prace dotyczyły węgli kopalnych oraz owoców i ich właściwości. Każdy uczeń przygotował projekt w dowolnej formie, mogły to być prezentacje multimedialne, plakaty, ulotki czy smakowanie potraw. Tematyka była dowolna, a ograniczała ją tylko nasza wyobraźnia. Pojawiły się ręcznie robione owocowe szaszłyki czy gra polegająca na losowaniu i odgadywaniu owoców za pomocą smaku i zapachu, pokaz owoców czy krótkie wykłady tematyczne.

Uczniowie jednogłośnie stwierdzili, że takie prezentacje to dobry pomysł, gdyż są ciekawą formą lekcji, gdzie łatwiej i szybciej dowiemy się różnych ciekawostek z danego tematu. Projekty rozwijają naszą kreatywność, a przy okazji możemy bawić się dobrze tworząc je.

Klaudia Wiśniowska


Powiązane artykuły

Jezu, dlaczego nam to zrobiłeś

23 lutego odwiedził naszą szkołę dziennikarz Tygodnika Podhalańskiego, Jerzy Jurecki. Opowiadał nam o jego pobycie na Haiti po trzęsieniu ziemi i o potędze tragedii jaka tam miała miejsce. Wszystkim oczy zrobiły się szklane, gdy pan […]

Czytaj więcej

Przyroda w obiektywie

6.04 od godziny 12:30 do 14:15 w Sali Koncertowej budynku PSM odbywały się warsztaty o fotografii przyrodniczej dla klas 5-8 prowadzone przez panią Bożenę Wajdę.

Czytaj więcej

Powrót z pleneru – Echo Poddąbia

Uczniowie naszej szkoły wrócili z wrześniowego pleneru artystycznego, który w tym roku odbywał się w Poddąbiu. Grupa literacka z klasy VII zajmowała się wydawaniem plenerowej gazety pt. „Echo Pleneru”. Zapraszamy do lektury, dzięki której będzie […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content