ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Owowcowo-kamienna lekcja

4 października odbył się pokaz prezentacji przygotowanych przez uczniów 2 gimnazjum na zajęcia z biologii i chemii z Panią Pauliną Zimak-Piekarczyk.

Prace dotyczyły węgli kopalnych oraz owoców i ich właściwości. Każdy uczeń przygotował projekt w dowolnej formie, mogły to być prezentacje multimedialne, plakaty, ulotki czy smakowanie potraw. Tematyka była dowolna, a ograniczała ją tylko nasza wyobraźnia. Pojawiły się ręcznie robione owocowe szaszłyki czy gra polegająca na losowaniu i odgadywaniu owoców za pomocą smaku i zapachu, pokaz owoców czy krótkie wykłady tematyczne.

Uczniowie jednogłośnie stwierdzili, że takie prezentacje to dobry pomysł, gdyż są ciekawą formą lekcji, gdzie łatwiej i szybciej dowiemy się różnych ciekawostek z danego tematu. Projekty rozwijają naszą kreatywność, a przy okazji możemy bawić się dobrze tworząc je.

Klaudia Wiśniowska


Powiązane artykuły

Poplenerowa wystawa – chaosu ciąg dalszy

16 października w środę odbyła się wystawa poplenerowa, prezentująca efekt pracy uczniów podczas pleneru artystycznego w Rowach. Wernisaż zorganizowano w dość nietypowej scenerii – surowych, niewykończonych pomieszczeniach na ostatnim piętrze budynku przy ul. Krupówki 49, […]

Czytaj więcej

Przyszłość w kawałku wosku

30 listopada, po południu uczniowie klasy VI wcielili się na chwilę we wróżki i wróżbitów. Spędzili wspólnie Andrzejkowy wieczór sięgając po tradycyjne zabawy i wróżby.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content