ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Owowcowo-kamienna lekcja

4 października odbył się pokaz prezentacji przygotowanych przez uczniów 2 gimnazjum na zajęcia z biologii i chemii z Panią Pauliną Zimak-Piekarczyk.

Prace dotyczyły węgli kopalnych oraz owoców i ich właściwości. Każdy uczeń przygotował projekt w dowolnej formie, mogły to być prezentacje multimedialne, plakaty, ulotki czy smakowanie potraw. Tematyka była dowolna, a ograniczała ją tylko nasza wyobraźnia. Pojawiły się ręcznie robione owocowe szaszłyki czy gra polegająca na losowaniu i odgadywaniu owoców za pomocą smaku i zapachu, pokaz owoców czy krótkie wykłady tematyczne.

Uczniowie jednogłośnie stwierdzili, że takie prezentacje to dobry pomysł, gdyż są ciekawą formą lekcji, gdzie łatwiej i szybciej dowiemy się różnych ciekawostek z danego tematu. Projekty rozwijają naszą kreatywność, a przy okazji możemy bawić się dobrze tworząc je.

Klaudia Wiśniowska


Powiązane artykuły

Karnawałowy koncert klasy I

2.02.2021 odbył się karnawałowy koncert pierwszaków. Zapraszamy do obejrzenia rejestracji tego kameralnego, ale niezwykłego koncertu.

Czytaj więcej

Wiosenne starcie pod Nosalem

4 marca 2016 roku, pod Nosalem odbyły się zawody narciarskie naszej szkoły. Długo oczekiwane spotkanie szkolnych narciarzy i snowboardzistów, mimo trudnych warunków pogodowych odbyły się. Organizatorzy postarali się, aby stok był odpowiednio przygotowany do zjazdu.

Czytaj więcej

Udanych wakacji

W piątek, 26 kwietnia odbyło się w naszej szkole zakończenie roku szkolnego.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content