ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Owowcowo-kamienna lekcja

4 października odbył się pokaz prezentacji przygotowanych przez uczniów 2 gimnazjum na zajęcia z biologii i chemii z Panią Pauliną Zimak-Piekarczyk.

Prace dotyczyły węgli kopalnych oraz owoców i ich właściwości. Każdy uczeń przygotował projekt w dowolnej formie, mogły to być prezentacje multimedialne, plakaty, ulotki czy smakowanie potraw. Tematyka była dowolna, a ograniczała ją tylko nasza wyobraźnia. Pojawiły się ręcznie robione owocowe szaszłyki czy gra polegająca na losowaniu i odgadywaniu owoców za pomocą smaku i zapachu, pokaz owoców czy krótkie wykłady tematyczne.

Uczniowie jednogłośnie stwierdzili, że takie prezentacje to dobry pomysł, gdyż są ciekawą formą lekcji, gdzie łatwiej i szybciej dowiemy się różnych ciekawostek z danego tematu. Projekty rozwijają naszą kreatywność, a przy okazji możemy bawić się dobrze tworząc je.

Klaudia Wiśniowska


Powiązane artykuły

„Les Miserables” i Warszawa zimową porą

25.02.2011 gimnazjaliści POSA wyjechali do Warszawy. Głównym celem wycieczki był udział w spektaklu teatralnym w Teatrze Roma pt. „Les Miserables”. W miniony piątek, o godzinie 04.20 nad ranem gimnazjum POSA ruszyło na podbój Warszawy zimową […]

Czytaj więcej

Po chorągiewce na podium

10 marca 2018 roku w Dolinie Chochołowskiej odbył się XXX memoriał Jana Strzeleckiego. W tych zawodach skiturowych brali również udział nasi uczniowie, którzy zajęli miejsca na podium.

Czytaj więcej

Nietypowa lekcja historii muzyki

17 maja klasy gimnazjalne wybrały się do Muzeum Karola Szymanowskiego w Willi Atma w Zakopanem. Tytuł tych zajęć zrealizowanych w ramach lekcji z Historii Muzyki nosił nazwę ,,W zakopiańskim stylu”.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content