ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Pan Tadeusz w Warszawie

12 marca osiem dziewczyn z klasy 2 gim, tworzących część klasowej grupy teatralnej, wybrało się do Warszawy na galę, podczas której zostały ogłoszone wyniki III Internetowego Przeglądu Uczniowskich Zespołów Teatralnych Iteatr 2016 organizowanego przez Telewizję Polską. Dziewczynom niestety nie udało się wygrać, ale ich spektakl „Dyplomatyka i Łowy”, przygotowany pod kierunkiem pana Krzysztofa Najbora znalazł się w pierwszej trójce w Polsce, w kategorii gimnazjum.

W skład grupy wchodziły: Ola Banak, Ola Dziedzina, Karolina Fedorowicz, Julia Koperska, Zuzanna Lebda, Zuzanna Mrugacz, Magdalena Smolińska, Agnieszka Utracka. Na wyjeździe opiekowała się nimi Pani Karolina Sikorska. Telewizja zaprosiła wszystkich finalistów na dwa dni do Warszawy. W sobotę w Teatrze Studio zaprezentowano dla nich spektakl na podst. powieści Doroty Masłowskiej „Jak zostałam wiedźmą”.

Nasze dziewczyny jednak najbardziej nie mogły doczekać się następnego dnia. Niektóre wstały już o 7, żeby się wyszykować. Po śniadaniu przyjechał po nie bus, który zawiózł je do siedziby TVP znajdującej się na ulicy Woronicza.Tam dojechał do nich Pan Krzysztof Najbor. Po godzinnymi oczekiwaniu rozpoczęła się gala, którą prowadzili Maciej Musiał, Matusz Pawłowski i Jakub Jankiewicz. Na rozpoczęcie gali wystąpiła Ana Andrzejewska (finalistka The voice of Poland). Potem nastąpiło ogłoszenie wyników. Dziewczynom niestety nie udało

się otrzymać głównej nagrody, ale wielkim sukcesem była nominacja do finałowej trójki i wyjazd do Warszawy.

Po gali był czas na zdjęcia z prowadzącymi. Wizyta w Telewizji zakończyła się wycieczką po budynkach i zapleczach telewizji. Była to okazja, by zobaczyć, między innymi, magazyn, w którym trzymano damskie i męskie kostiumy z ponad 60 lat, studio programu „Pytanie Na Śniadanie” i muzeum TVP. Na koniec wizyty poczęstowano gości obiadem. Pomimo wielu przygód dziewczyny były bardzo zadowolone z wyjazdu i szczęśliwe z powodu sukcesu jaki udało im się odnieść!

Ola Banak


Powiązane artykuły

Smreczyński Staw zdobyty

15 czerwca był dla najmłodszych uczniów naszej szkoły bardzo ciekawym dniem. Wychowawczynie pani Justyna Jasiorkowska, pani Katarzyna Rogowska i pani Anna Maciejewska zabrały swoich podopiecznych na tatrzańską wycieczkę. 

Czytaj więcej

Jak oni wspólnie muzykowali

We wtorek 24 maja o godzinie 16:00 odbył się konkurs pt. „Wspólne Muzykowanie 2011”. W konkursie tym brało udział 30 zespołów (duety, tria, kwartety, zespoły wokalne, kwartet wokalno-instrumentalny oraz oktet smyczkowy). Uczestnicy w większości byli […]

Czytaj więcej

Absolwenci powrócili

17 lutego w sali koncertowej w naszej szkole odbył się koncert z okazji jubileuszu siedemdziesięciolecia Państwowej Szkoły Muzycznej. Na koncercie grali absolwenci Państwowej Szkoły Muzycznej: Maciej Cisło (gitara) oraz Jakub Hubicki ( akordeon).

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content