ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Patryk „Tik Tak” Matela – beatbox

Fot. Nicola Harasimowicz, kl. I/g

Patryk „Tik Tak” Matela

sztuką human beatbox zainteresował się  w 2002 roku. Od tego czasu tworzy ZegarTikTaka.pl, pierwszy i największy w Polsce serwis na ten temat. TikTak pracował w czasopiśmie Hip-Hop.pl robiąc wywiady z hip-hopowymi sławami, m.in.: Coolio, Afu-Ra, Rahzel czy Killa Kela. Magister anglistyki na UW, absolwent grafiki w Warszawskiej Szkole Reklamy.
TikTak udziela się na niezliczonych imprezach w Polsce i za granicą, m.in. w Londynie, Edynburgu (UK), Berlinie, Kolonii, Bochum (Niemcy). Od 2004 roku współorganizuje z Korponaracją oraz europejską organizacją Beatbox Battle Networks oficjalne mistrzostwa beatboxowe – WBW Polish Beatbox Battle, które są największym beatboxowym wydarzeniem roku w Polsce i doczekały się obecnie pięciu edycji.
Częsty gość programów telewizyjnych i radiowych (m.in. „Teleexpress”, „Kuźnia Talentów, „Kawa czy herbata” TVP, „Czułe Dranie” TV4, Trójka, Radio Bis, Radiostacja, Radio Kampus) oraz światowych zjazdów beatboxowych, ostatnio w Berlinie i Londynie. Współpracował z wytwórnią Wielkie Joł oraz wieloma artystami polskiej sceny muzycznej. Członek charytatywnego Stowarzyszenia „Spoko Dzieciak”. Podczas festiwali Turning Sounds 4 i 5 grał z eksperymentalnymi wokalistami Philem Mintonem, Sainkho Namtchylak i Didim Bruckmayrem. We wrześniu 2008 wykonał na prestiżowej „Warszawskiej Jesieni” utwory polskich i zagranicznych kompozytorów z kwartetem „Kwartludium”. Koncert powtórzono 17.02.2009 w Filharmonii Łódzkiej.

Patryk odwiedził Państwową Ogólnokształcącą Szkołę Artystyczną i spotkał się z młodzieżą gimnazjalną. Przeprowadził warsztaty, podczas których przedstawił sztukę tworzenia dźwięków narządami mowy.  Każda grupa warsztatowa miała okazję wypróbować podstawowe dźwięki. Była to też lekcja ćwiczenia i kontroli własnego oddechu i poczucia rytmu. Ciąg dalszy nastąpił podczas pleneru artystycznego w Krynicy Morskiej we wrześniu 2010 roku. Patryk przygotował wraz z grupą młodych beatboxerów i muzyków z fakultetu muzycznego projekt beatboxowo – ią czuwałnstrumentalny. Nad częścią instrumentalną czuwał pan Tomasz Paluch.


Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content