ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Patrykowo Orkiestrowo

W poniedziałek 26 maja 2014 roku w naszej szkole odbyły się warsztaty z muzykiem, Patrykiem Zakrockim. Wszyscy go znamy, gdyż przeprowadzał już lekcje na wrześniowym plenerze. Podczas zajęć uczniowie fakultetu muzycznego z klas gimnazjalnych uczyli się tworzyć muzykę do krótkometrażowych filmów.

Pierwszego dnia warsztatów w sali koncertowej zebrali się gimnazjaliści i rozpoczęli muzykowanie. Pan Patryk pokazywał im krótkie filmiki. Uczniowie musieli zrozumieć każdą scenę. Pojąć sytuację i ponieść się uczuciom. – Najważniejsza była synchronizacja – wspominają uczestnicy.

Następnego dnia, po całym dniu prób muzycy mogli pochwalić się swoimi możliwościami, zdolnościami i nauczonymi umiejętnościami. Zaproszona do sali koncertowej publiczność mogła zobaczyć film a przede wszystkim usłyszeć tworzoną do niego na żywo muzykę. Był to film animowany pt. „Labirynt” w reżyserii Jana Lennicy. Występ zrobił furorę wśród widzów. Uczniowie POSA zagrali niesamowicie.

Wszystkim uczniom warsztaty bardzo się podobały i już nie mogą się doczekać ponownego spotkania z panem Patrykiem na wrześniowym plenerze w Sianożętach.

Pomysłodawcą i organizatorem warsztatów była pani Ewa Czerwieniec.

Stefania


Powiązane artykuły

Pływali „artystycznie”

Od wtorku do środy w Zakopanem trwały zawody pływackie, w których nasi uczniowie brali bardzo czynny udział. Odbyła się trzecia edycja I zakopiańskiej ligi pływackiej, którą rozegrano w Aqua Parku i w Centralnym Ośrodku Sportu […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content