ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Pierwsze w tym roku pokazy teatralne

„Dziewczynka z zapałkami”, „Królowa Śniegu”, „Sąd nad muchą” i „Moja bajka” to tytuły spektakli, które mieliśmy okazję zobaczyć na małej scenie Teatru Witkacego w poniedziałek, 24 stycznia. W bajkowe postacie, te znane i nieznane, wcielili się uczniowie naszej szkoły z klas I- III i VI. Przedstawienia przygotowane zostały pod kierunkiem pani Kasi Pietrzyk i pana Krzysztofa Najbora.

Po raz pierwszy na deskach Teatru Witkacego i przed tak dużą publicznością wystąpili, i to całkiem udanie, pierwszoklasiści. Przedstawili nam swoją interpretację historii o dziewczynce z zapałkami a dedykowali ją szczególnie wszystkim babciom i dziadkom.

„Królową Śniegu” wystawili nieco bardziej doświadczeni uczniowie z drugiej klasy, którzy wzruszyli publiczność swoją opowieścią o losach Gerdy i Kaja.

Trzecioklasistom udało się za to widzów rozbawić. Ich „Sąd nad muchą” był nie tylko zabawny, ale również pouczający. Mali aktorzy interpretowali swoje postacie z wielkim zaangażowaniem. Zachwycili także wszystkich pomysłowymi i starannie przygotowanymi kostiumami.

Do refleksji i przemyśleń skłonili za to publiczność szóstoklasiści. „Moja bajka” okazała się dość smutną historią małego księcia przeobrażającego się w dojrzałego króla. Oszczędna i symboliczna scenografia, proste, niczego nie sugerujące kostiumy przeniosły cały ciężar spektaklu na grę młodych aktorów. Sądząc po aplauzie, jaki otrzymali, sprostali temu zadaniu całkiem nieźle.

(red)Powiązane artykuły

Koncert karnawałowy pierwszaków

28 lutego 2022 roku odbył się bal karnawałowy. Koncert prowadziła Pani Anna Maciejewska. Rozpoczął się o godzinie 11.30 w sali koncertowej, w szkole muzycznej. W tym roku karnawał obchodzony był inaczej jak co roku, ponieważ […]

Czytaj więcej

Koncertowe spotkanie z Mikołajem

7 grudnia odbył się Mikołajkowy Koncert, którego głównymi wykonawcami byli najmłodsi uczniowie naszej szkoły. Pierwszoklasiści zagrali swój pierwszy w życiu koncert i tym samym stali się pełnoprawnymi uczniami Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej. Honorowym gościem spotkania […]

Czytaj więcej

Miss and Mister Underwater

Ruszyły przygotowania ,,Topików”- corocznego konkursu na najpopularniejszą osobę w szkole. Organizatorami zabawy jest klasa IX, a tematem Topików w tym roku został ,,Podwodny świat”.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content