ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Pierwsze w tym roku pokazy teatralne

„Dziewczynka z zapałkami”, „Królowa Śniegu”, „Sąd nad muchą” i „Moja bajka” to tytuły spektakli, które mieliśmy okazję zobaczyć na małej scenie Teatru Witkacego w poniedziałek, 24 stycznia. W bajkowe postacie, te znane i nieznane, wcielili się uczniowie naszej szkoły z klas I- III i VI. Przedstawienia przygotowane zostały pod kierunkiem pani Kasi Pietrzyk i pana Krzysztofa Najbora.

Po raz pierwszy na deskach Teatru Witkacego i przed tak dużą publicznością wystąpili, i to całkiem udanie, pierwszoklasiści. Przedstawili nam swoją interpretację historii o dziewczynce z zapałkami a dedykowali ją szczególnie wszystkim babciom i dziadkom.

„Królową Śniegu” wystawili nieco bardziej doświadczeni uczniowie z drugiej klasy, którzy wzruszyli publiczność swoją opowieścią o losach Gerdy i Kaja.

Trzecioklasistom udało się za to widzów rozbawić. Ich „Sąd nad muchą” był nie tylko zabawny, ale również pouczający. Mali aktorzy interpretowali swoje postacie z wielkim zaangażowaniem. Zachwycili także wszystkich pomysłowymi i starannie przygotowanymi kostiumami.

Do refleksji i przemyśleń skłonili za to publiczność szóstoklasiści. „Moja bajka” okazała się dość smutną historią małego księcia przeobrażającego się w dojrzałego króla. Oszczędna i symboliczna scenografia, proste, niczego nie sugerujące kostiumy przeniosły cały ciężar spektaklu na grę młodych aktorów. Sądząc po aplauzie, jaki otrzymali, sprostali temu zadaniu całkiem nieźle.

(red)Powiązane artykuły

Junior reporter: Ferie na nartach z przyjaciółmi

Wszyscy uczniowie powoli o zimowych feriach zapominają wciągając się coraz bardziej w wir nauki. Młodzi reporterzy z klasy II przypominają o nich swoimi relacjami.

Czytaj więcej

Komu książkę, komu…

13 listopada rozpoczął się w naszej szkole kiermasz książek organizowany, jak co roku, przez panią Agnieszkę Warek, nauczycielkę języka polskiego.

Czytaj więcej

Komplet medali

14 lutego odbyła się trzecia edycja XL Zakopiańskiej Ligi Łyżwiarskiej, w której uczniom naszej szkoły udało się wywalczyć 1 złoto, 1 srebro oraz 1 brąz.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content