ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Pierwsze w tym roku pokazy teatralne

„Dziewczynka z zapałkami”, „Królowa Śniegu”, „Sąd nad muchą” i „Moja bajka” to tytuły spektakli, które mieliśmy okazję zobaczyć na małej scenie Teatru Witkacego w poniedziałek, 24 stycznia. W bajkowe postacie, te znane i nieznane, wcielili się uczniowie naszej szkoły z klas I- III i VI. Przedstawienia przygotowane zostały pod kierunkiem pani Kasi Pietrzyk i pana Krzysztofa Najbora.

Po raz pierwszy na deskach Teatru Witkacego i przed tak dużą publicznością wystąpili, i to całkiem udanie, pierwszoklasiści. Przedstawili nam swoją interpretację historii o dziewczynce z zapałkami a dedykowali ją szczególnie wszystkim babciom i dziadkom.

„Królową Śniegu” wystawili nieco bardziej doświadczeni uczniowie z drugiej klasy, którzy wzruszyli publiczność swoją opowieścią o losach Gerdy i Kaja.

Trzecioklasistom udało się za to widzów rozbawić. Ich „Sąd nad muchą” był nie tylko zabawny, ale również pouczający. Mali aktorzy interpretowali swoje postacie z wielkim zaangażowaniem. Zachwycili także wszystkich pomysłowymi i starannie przygotowanymi kostiumami.

Do refleksji i przemyśleń skłonili za to publiczność szóstoklasiści. „Moja bajka” okazała się dość smutną historią małego księcia przeobrażającego się w dojrzałego króla. Oszczędna i symboliczna scenografia, proste, niczego nie sugerujące kostiumy przeniosły cały ciężar spektaklu na grę młodych aktorów. Sądząc po aplauzie, jaki otrzymali, sprostali temu zadaniu całkiem nieźle.

(red)Powiązane artykuły

Zagrali dla Mikołaja

7 grudnia 2015 roku o godzinie 11:30 uczniowie klasy 1 podstawowej Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej zagrali swój pierwszy koncert. Wystąpili dla rodziców i dla … Świętego Mikołaja.

Czytaj więcej

Beatbox w naszej szkole

4 i 5 maja 2015 roku uczniowie naszej szkoły brali udział w warsztatach beatboxu. W zajęciach uczestniczyli uczniowie z klas V, VI oraz gimnazjaliści. Warsztaty były prowadzone przez znanego w Polsce Beatboxera- Patryka Tik Taka- […]

Czytaj więcej

Magia świąt w POSA, czyli ostatni dzień przed feriami świątecznymi

W końcu nadszedł czas Świąt Bożego Narodzenia, kiedy to na jakiś czas zakończyła się nauka w szkole, aby odstąpić miejsca chwilom spędzonym w świątecznej atmosferze. Co roku czekamy z utęsknieniem na zbliżający się wolny czas […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content