ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Pixar i Concert- wydarzenie multimedialne

W piątek 30 maja 2014 r. o godz. 8:00 klasy: pierwsza, druga i trzecia szkoły podstawowej wraz ze swoimi wychowawczyniami: p. Justyną Jasiorkowską, p. Anną Maciejewską oraz p. Katarzyną Rogowską, wyruszyły na multimedialny koncert do Krakowa. Wydarzenie to, zostało zorganizowane z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Dziecka.

W nowo otwartej sali Kraków Arena na Czyżynach zaprezentowano ścieżki dźwiękowe z wszystkich 14 pełnometrażowych produkcji Studia Disney-Pixar. Wspaniała muzyka była wykonywana na żywo przez Orkiestrę Akademii Beethovenowskiej pod dyrekcją amerykańskiego dyrygenta Erica Ochsnera. Równocześnie na ogromnym ekranie w jakości full HD prezentowane były sceny filmowe z następujących filmów: ,,Auta ” i ,,Auta 2 „, ,,Merida Waleczna „, ,,Ratatuj”, ,,Toy Story” oraz ,,Toy Story 2″ i ,,Toy Story 3″, ,,Odlot”, ,,Gdzie jest Nemo”, ,,Wall-e”, ,,Potwory i spółka”, ,,Iniemamocni”, ,,Uniwersytet Potworny” i ,,Dawno temu w trawie”.

Wydarzenie to równocześnie było inauguracją Festiwalu Muzyki Filmowej. Było to wspaniałe połączenie uwielbianych przez dzieci animacji oraz edukacji muzycznej. Dzieci z POSA wykazały duże zainteresowanie tematem.

Emilka


Powiązane artykuły

1 POEZOPOSANALIA – 2011

POD HONOROWYM PATRONATEM BURMISTRZA MIASTA ZAKOPANE  JANUSZA MAJCHRA W tym roku szkolnym po raz pierwszy odbędzie się Festiwal Szkoły, którego najważniejszym wydarzeniem będzie konkurs poetycki. Festiwal nazywa się POEZOPOSANALIA, co w zamiarze organizatorów jest nawiązaniem […]

Czytaj więcej

Taniec – popisy na koniec roku

Zakończenie roku szkolnego – podsumowanie roku szkolnego. Mimo ciężkich warunków nauczania zdalnego, szczególnie dla takich przedmiotów jak TANIEC, udało się przygotować parę układów choreograficznych  pod kierunkiem pani Agnieszki Michalik.

Czytaj więcej

POSA dla Ziemi

We wtorek, 11.05.2021 klasa VII POSA w ramach zajęć szkolnych spotkała się na akcji „Wielkie Sprzątanie Podhala” zorganizowanej przez TPN. Uczniowie posprzątali m.in. Bachledzki Wierch.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content