ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Plener Artystyczny Pieniny

W środę 13 maja o godzinie 8:00 klasy 4-6 wyruszyły na trzydniowy plener artystyczny „Trzy korony”.

Pierwszego dnia zwiedzaliśmy elektrownię w Sromowcach Wyżnych. Było to bardzo miłe i inspirujące spotkanie z techniką, fizyką oraz szeroko rozumianą elektrycznością. Następnie wraz z przewodnikiem przenieśliśmy się w klimaty średniowiecza, a mianowicie zwiedzaliśmy zamek w Niedzicy. Tam poznaliśmy jego historię i związane z nim legendy.

Kolejnym punktem naszej wycieczki było schronisko PTTK Trzy Korony, w którym spędziliśmy dwie kolejne noce. Jeszcze tego samego dnia wybraliśmy się do Czerwonego Klasztoru, który znajduje się po stronie Słowackiej. Jest to bardzo interesujące miejsce, ponieważ znajdowała się tam pierwsza apteka w Europie.Tam zaczęliśmy szkice naszych prac, których efekt końcowy można obejrzeć na wystawie w galerii szkolnej.

Drugi dzień pleneru był dużym wyzwaniem. Wyruszyliśmy na najbardziej malowniczy szczyt Pienin – Trzy Korony (982m n.p.m). Choć pogoda nam nie sprzyjała, odważnie stawiliśmy czoła górze. Pomimo zmęczenia wszyscy dotarliśmy na sam szczyt, a widok dał nam dużo satysfakcji i energii na powrót. Ten dzień został zakończony pysznym ogniskiem.

Trzeci – niestety ostatni dzień, spędziliśmy na zwiedzaniu zamku w Starej Lubowni oraz skansenu, który znajdował się tuż pod jego murami.

Następnie wróciliśmy do Zakopanego ok. 16:00.

Czas spędzony na tym plenerze jak zawsze był wyjątkowy i bardzo miło będziemy go wspominać.

tekst i fot. Marysia Michniewska


Powiązane artykuły

Pierwszaki na scenie

6 grudnia, podczas Koncertu Mikołajkowego uczniowie klasy 1 naszej szkoły po raz pierwszy w swojej karierze szkolnej stanęli na scenie i zaprezentowali swoje umiejętności, po trzech miesiącach nauki gry na instrumentach.

Czytaj więcej

Przebierańcy z czwartej klasy

18 lutego w świetlicy szkolnej odbył się bal karnawałowy klasy 4. Oprócz zabawy tanecznej i poczęstunku, było karaoke i różne zabawy.

Czytaj więcej

Święto siostrzanej szkoły

25 listopada o godzinie 17.00 w hotelu Belweder odbyło się 75 lecie Państwowej szkoły Muzycznej w Zakopanem. Na tym znaczącym wydarzeniu zebrali się nie tylko ci związani z PSM, ale też ważne osobistości Zakopanego. Szkoła […]

Czytaj więcej
Skip to content