ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Plener Artystyczny Pieniny

W środę 13 maja o godzinie 8:00 klasy 4-6 wyruszyły na trzydniowy plener artystyczny „Trzy korony”.

Pierwszego dnia zwiedzaliśmy elektrownię w Sromowcach Wyżnych. Było to bardzo miłe i inspirujące spotkanie z techniką, fizyką oraz szeroko rozumianą elektrycznością. Następnie wraz z przewodnikiem przenieśliśmy się w klimaty średniowiecza, a mianowicie zwiedzaliśmy zamek w Niedzicy. Tam poznaliśmy jego historię i związane z nim legendy.

Kolejnym punktem naszej wycieczki było schronisko PTTK Trzy Korony, w którym spędziliśmy dwie kolejne noce. Jeszcze tego samego dnia wybraliśmy się do Czerwonego Klasztoru, który znajduje się po stronie Słowackiej. Jest to bardzo interesujące miejsce, ponieważ znajdowała się tam pierwsza apteka w Europie.Tam zaczęliśmy szkice naszych prac, których efekt końcowy można obejrzeć na wystawie w galerii szkolnej.

Drugi dzień pleneru był dużym wyzwaniem. Wyruszyliśmy na najbardziej malowniczy szczyt Pienin – Trzy Korony (982m n.p.m). Choć pogoda nam nie sprzyjała, odważnie stawiliśmy czoła górze. Pomimo zmęczenia wszyscy dotarliśmy na sam szczyt, a widok dał nam dużo satysfakcji i energii na powrót. Ten dzień został zakończony pysznym ogniskiem.

Trzeci – niestety ostatni dzień, spędziliśmy na zwiedzaniu zamku w Starej Lubowni oraz skansenu, który znajdował się tuż pod jego murami.

Następnie wróciliśmy do Zakopanego ok. 16:00.

Czas spędzony na tym plenerze jak zawsze był wyjątkowy i bardzo miło będziemy go wspominać.

tekst i fot. Marysia Michniewska


Powiązane artykuły

Street art i fotografia

26 listopada w Teatrze Witkacego odbyła się prezentacji festiwalu „Karpaty Offer’’. Celem tego projektu było przedstawienie zakopiańskiej publiczności idei festiwalu a w szczególności Street Artu, czyli malowania artystycznego spreyami oraz zdjęć pana Bogdana Kiwaka fotografika […]

Czytaj więcej

Zapraszamy na slam poetycki

Od 1 do 3 grudnia w naszej szkole odbywać się będą warsztaty slamu poetyckiego. Wezmą w nich udział wszyscy gimnazjaliści z POSA oraz gościnnie gimnazjaliści z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. O. Balzera w Zakopanem. Wszystkich […]

Czytaj więcej
Skip to content