ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Plener Artystyczny Pieniny

W środę 13 maja o godzinie 8:00 klasy 4-6 wyruszyły na trzydniowy plener artystyczny „Trzy korony”.

Pierwszego dnia zwiedzaliśmy elektrownię w Sromowcach Wyżnych. Było to bardzo miłe i inspirujące spotkanie z techniką, fizyką oraz szeroko rozumianą elektrycznością. Następnie wraz z przewodnikiem przenieśliśmy się w klimaty średniowiecza, a mianowicie zwiedzaliśmy zamek w Niedzicy. Tam poznaliśmy jego historię i związane z nim legendy.

Kolejnym punktem naszej wycieczki było schronisko PTTK Trzy Korony, w którym spędziliśmy dwie kolejne noce. Jeszcze tego samego dnia wybraliśmy się do Czerwonego Klasztoru, który znajduje się po stronie Słowackiej. Jest to bardzo interesujące miejsce, ponieważ znajdowała się tam pierwsza apteka w Europie.Tam zaczęliśmy szkice naszych prac, których efekt końcowy można obejrzeć na wystawie w galerii szkolnej.

Drugi dzień pleneru był dużym wyzwaniem. Wyruszyliśmy na najbardziej malowniczy szczyt Pienin – Trzy Korony (982m n.p.m). Choć pogoda nam nie sprzyjała, odważnie stawiliśmy czoła górze. Pomimo zmęczenia wszyscy dotarliśmy na sam szczyt, a widok dał nam dużo satysfakcji i energii na powrót. Ten dzień został zakończony pysznym ogniskiem.

Trzeci – niestety ostatni dzień, spędziliśmy na zwiedzaniu zamku w Starej Lubowni oraz skansenu, który znajdował się tuż pod jego murami.

Następnie wróciliśmy do Zakopanego ok. 16:00.

Czas spędzony na tym plenerze jak zawsze był wyjątkowy i bardzo miło będziemy go wspominać.

tekst i fot. Marysia Michniewska


Powiązane artykuły

Wernisaż poplenerowy. „Czas” minął, lecz pozostaną wspomnienia

28. października w budynku Zakopiańskiego Centrum Edukacji popularnie nazywanego „TTA” w Zakopanem odbył się długo oczekiwany przez rodziców i uczniów poplenerowy wernisaż. Przedstawione na nim zostały owoce pracy plenerowej wszystkich uczniów szkoły. Prawie od początku […]

Czytaj więcej

O plenerze przed poplenerowym pokazem. Klasa IV.

Plener artystyczny w Łukęcinie już za naszymi uczniami. Pokaz efektów pracy podczas nadmorskich zajęć przed nami. Jak zapamiętali wrześniowy pobyt nad Bałtykiem uczniowie? Klasa IV:

Czytaj więcej

Po plenerze – relacje i wspomnienia

We wrześniu, klasy od II-IX Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej pojechały na dwutygodniowy plener artystyczny do Rowów. Organizatorem wyjazdu była Rada Rodziców oraz Nauczyciele i Dyrekcja szkoły. Przed nami wernisaż poplenerowy, na którym zobaczymy efekty pracy […]

Czytaj więcej
Skip to content