ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Plener na półmetku

Poranne Wykłady

Zakończyliśmy trzydniowe, poranne wykłady z fizyki prowadzone przez pana Krzysztofa Szyszkiewicza. Wykłady były o fizyce kwantowej, czyli zagadnieniach dotyczących mikro świata i jego elementów. Zajęcia uświadomiły nam wiele ciekawych, aczkolwiek czasem trudnych do przyjęcia kwestii oraz były idealną poranną pobudką dla naszych umysłów, gdyż wymagały dużego skupienia.

Ewa

Sztuka Cienia

W sobotę wieczorem odbył się pokaz podsumowujący całą naszą pracę związaną z teatrem cieni. Widzieliśmy wiele występów poszczególnych klas od IV-VI oraz fakultetu plastycznego i muzycznego. Grupy przygotowały pod nadzorem artystów z Teatru Figur w Krakowie pokazy opierające się na technice polaryzacji i różnych technikach rzucania cienia. Mogliśmy podziwiać teledyski, polaryzowane i figurowe lalki oraz „cieniowaną” adaptację sztuki szekspirowskiej „Romeo i Julia”.

Ewa

Treningi bez względu na pogodę

Jak co roku nasz nauczyciel WF, pan Żaba, organizuje poranne biegi, które cieszą się coraz większą popularnością wśród i młodszych, i starszych uczniów. Na ostatnich biegach pojawiło się aż 50 osób, co jest zdecydowanie rekordową liczbą osób w historii tych treningów.

Ewa

Piaskowe Przywitanie

W chłodną, niedzielną noc cała szkoła zebrała się na plaży. Wszyscy utworzyli tunel pomiędzy nogami, przez który później musieli przejść nowi uczniowie i nauczyciele. Zdarzenie to nazywamy chrztem. Od 5 lat jest on naszą plenerową tradycją. Jego ideą było ciekawe i oryginalne przywitanie nowych. Jak się okazuje nie wszyscy uczniowie wspominają to zdarzenie miło. Dzieje się tak, ze względu na piasek, który wchodzi dosłownie wszędzie, oraz na utrudnione podkopami przejście przez tunel.

Ewka

Rozśpiewane dzieciaki

Już dwukrotnie odbyła się sesja karaoke organizowanego przez pana Żabę i i pana Tomka Palucha. Nasze dzieciaki z III, II i V klasy podstawowej chórem wyśpiewały wiele polskich przebojów. Z wielką radością dołączyli też nauczyciele z Panią dyrektor Justyną Jasiorkowską i panią Anną Maciejewską na czele. Tymczasem gimnazjaliści rozpoczęli warsztaty z beatboxu. Czekamy na efekty.

Red

Kuszące masaże

Po wyczerpującej podróży do Krynicy Morskiej trafiliśmy wreszcie do domu wczasowego „Posejdon”. Długo czekaliśmy na wydanie kluczyków do pokoju. Kiedy wreszcie ulokowaliśmy się od razu poszliśmy na przeróżne zabiegi odmładzające. Okazało się bowiem, że nasz ośrodek to małe „SPA”. Ceny wynoszą od 20 – 100 zł, więc drodzy rodzice, potrzebujemy wsparcia finansowego!

Zośka

PONIŻEJ PLENER W OBIEKTYWIE:Powiązane artykuły

Nasi uczniowie zagrają w Teatrze Syrena

Teatr Syrena w Warszawie ogłosił obsadę nowego musicalu „Matylda”! A tu NIESPODZIANKA! W obsadzie znaleźli się nasi uczniowie: Emilka Lasak w roli Matyldy, Zosia Marchalewicz i Filip Jakubiak jako koleżanka i kolega Matyldy ze szkoły. Wszyscy […]

Czytaj więcej

Moja bajka na angielskim

9 grudnia 2018 roku, o godzinie 9.00, w szkolnej świetlicy, odbył się w ramach lekcji angielskiego, występ teatralny klasy 8 POSA dla uczniów Gimnazjum nr.2.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content