ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Plenerowe wariacje – wernisaż już wkrótce

Tegoroczny wrześniowy plener artystyczny możemy uważać za zakończony. W sobotę, 13 września cała POSA bezpiecznie powróciła z Sianożęt do Zakopanego. Pod koniec października spotkamy się na poplenerowym wernisażu.

Nasi uczniowie przywieźli ze sobą wiele zrealizowanych projektów nawiązujących do tematu pleneru „analogie” i nie tylko. Dodatkowo, na plenerze odwiedzili nas artyści, którzy prowadzili różne warsztaty. Fakultet literacki gimnazjum pisał scenariusze i kręcił film pod kierunkiem pana Pawła Ferdka. Muzycy komponowali muzykę do filmu z panem Jerzym Mazzolem, a plastycy wraz z panią Natalią Zdrojek poznawali techniki charakteryzacji. Klasy 2 – 4 razem z panem Tomaszem Solichem przygotowywali filmy animowane, a klasa piąta i szósta zajmowały się, podobnie jak plastycy, charakteryzacją.

Część warsztatów została sfinansowana przez Akademię Młodego Artysty z pozyskanych pieniędzy z Urzędu Miasta Zakopane. Artyści mogli do nas przyjechać także dzięki funduszom szkolnym i Rady Rodziców POSA.

Na plenerze, jak zwykle, powstawała gazetka plenerowa „Echo pleneru”, telewizja „Puls pleneru” oraz nowość – plenerowe radio „Art FM” po raz pierwszy w historii naszych wrześniowych wyjazdów. Efekty i owoce zajęć już wkrótce.

Natala


Powiązane artykuły

Plener Artystyczny – Wicie 2022

Plener Artystyczny odbędzie się w tym roku w miejscowości Wicie nad morzem. Organizacja pleneru jest oparta na Szkolnym regulaminie wycieczek, który zamieszczamy poniżej: Szkolny regulamin wycieczek w ZPSA w Zakopanem 04.07.2022 r. z załącznikiem, którym […]

Czytaj więcej

Wszystko po studencku

25 marca bieżącego roku uczniowie gimnazjum z naszej szkoły wyruszyli do Krakowa na Ogólnopolski Przegląd Teatrów Studenckich i Niszowych „Epizod”. W ramach tej imprezy druga gimnazjum wystąpiła ze swoim spektaklem a zespół muzyczny pod kierunkiem […]

Czytaj więcej

Nowe oblicze Niemiec

We wtorek 10 maja odbyły się prezentacje uczniów klasy 8 uczęszczających na zajęcia z języka niemieckiego.

Czytaj więcej
Skip to content