ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Plenerowe wariacje – wernisaż już wkrótce

Tegoroczny wrześniowy plener artystyczny możemy uważać za zakończony. W sobotę, 13 września cała POSA bezpiecznie powróciła z Sianożęt do Zakopanego. Pod koniec października spotkamy się na poplenerowym wernisażu.

Nasi uczniowie przywieźli ze sobą wiele zrealizowanych projektów nawiązujących do tematu pleneru „analogie” i nie tylko. Dodatkowo, na plenerze odwiedzili nas artyści, którzy prowadzili różne warsztaty. Fakultet literacki gimnazjum pisał scenariusze i kręcił film pod kierunkiem pana Pawła Ferdka. Muzycy komponowali muzykę do filmu z panem Jerzym Mazzolem, a plastycy wraz z panią Natalią Zdrojek poznawali techniki charakteryzacji. Klasy 2 – 4 razem z panem Tomaszem Solichem przygotowywali filmy animowane, a klasa piąta i szósta zajmowały się, podobnie jak plastycy, charakteryzacją.

Część warsztatów została sfinansowana przez Akademię Młodego Artysty z pozyskanych pieniędzy z Urzędu Miasta Zakopane. Artyści mogli do nas przyjechać także dzięki funduszom szkolnym i Rady Rodziców POSA.

Na plenerze, jak zwykle, powstawała gazetka plenerowa „Echo pleneru”, telewizja „Puls pleneru” oraz nowość – plenerowe radio „Art FM” po raz pierwszy w historii naszych wrześniowych wyjazdów. Efekty i owoce zajęć już wkrótce.

Natala


Powiązane artykuły

Tatrzańskie przygody

8 kwietnia rozpoczął się cykl wycieczek z wiedzy o regionie. Każda z klas gimnazjalnych uda się na dwie takie wycieczki i każdy z uczniów będzie musiał napisać sprawozdanie z jednej z nich aby otrzymać ocenę […]

Czytaj więcej

65 lat za nami

2 grudnia br. o godzinie 17.00 odbył się koncert z okazji Jubileuszu 65-lecia Państwowej Szkoły Muzycznej im. M. Karłowicza w Zakopanem. Imprezę tę uświetniły koncerty zespołów szkolnych: chór pod kierownictwem Pani Mirosławy Lubowicz oraz orkiestra […]

Czytaj więcej

Mistrzostwa POSA

Za nami już zimowe mistrzostwa POSA. Krótka relacja filmowa przesłana nam przez rodziców, pana Macieja Chyca. http://www.youtube.com/watch?v=t9CKeAxBTeE Zapraszamy także do oglądania fotorelacji autorstwa pana Wiesława Motyki.

Czytaj więcej
Skip to content