ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Plenerowe wariacje – wernisaż już wkrótce

Tegoroczny wrześniowy plener artystyczny możemy uważać za zakończony. W sobotę, 13 września cała POSA bezpiecznie powróciła z Sianożęt do Zakopanego. Pod koniec października spotkamy się na poplenerowym wernisażu.

Nasi uczniowie przywieźli ze sobą wiele zrealizowanych projektów nawiązujących do tematu pleneru „analogie” i nie tylko. Dodatkowo, na plenerze odwiedzili nas artyści, którzy prowadzili różne warsztaty. Fakultet literacki gimnazjum pisał scenariusze i kręcił film pod kierunkiem pana Pawła Ferdka. Muzycy komponowali muzykę do filmu z panem Jerzym Mazzolem, a plastycy wraz z panią Natalią Zdrojek poznawali techniki charakteryzacji. Klasy 2 – 4 razem z panem Tomaszem Solichem przygotowywali filmy animowane, a klasa piąta i szósta zajmowały się, podobnie jak plastycy, charakteryzacją.

Część warsztatów została sfinansowana przez Akademię Młodego Artysty z pozyskanych pieniędzy z Urzędu Miasta Zakopane. Artyści mogli do nas przyjechać także dzięki funduszom szkolnym i Rady Rodziców POSA.

Na plenerze, jak zwykle, powstawała gazetka plenerowa „Echo pleneru”, telewizja „Puls pleneru” oraz nowość – plenerowe radio „Art FM” po raz pierwszy w historii naszych wrześniowych wyjazdów. Efekty i owoce zajęć już wkrótce.

Natala


Powiązane artykuły

TELEPLENER KLASY VI

Dzisiaj informacje z pleneru w wersji przygotowanej przez klasę VI. Zapraszamy do oglądania.

Czytaj więcej

Powrót z pleneru – ART FM

Uczniowie naszej szkoły wrócili z wrześniowego pleneru artystycznego, który w tym roku odbywał się w Poddąbiu. Grupa literacka z klasy VIII zajmowała się przygotowywaniem audycji radiowej ART . Zapraszamy do lektury, dzięki której będzie można […]

Czytaj więcej

Jeszcze Polska nie zginęła

9 listopada o godzinie 9:30 w sali koncertowej szkoły muzycznej rozpoczęły się obchody Narodowego Święta Niepodległości. Każda z klas przygotowała pieśń patriotyczną, a nowością była możliwość, dla osób chętnych, recytacji wiersza związanego z ojczyzną.

Czytaj więcej
Skip to content