ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Plenerowe wariacje – wernisaż już wkrótce

Tegoroczny wrześniowy plener artystyczny możemy uważać za zakończony. W sobotę, 13 września cała POSA bezpiecznie powróciła z Sianożęt do Zakopanego. Pod koniec października spotkamy się na poplenerowym wernisażu.

Nasi uczniowie przywieźli ze sobą wiele zrealizowanych projektów nawiązujących do tematu pleneru „analogie” i nie tylko. Dodatkowo, na plenerze odwiedzili nas artyści, którzy prowadzili różne warsztaty. Fakultet literacki gimnazjum pisał scenariusze i kręcił film pod kierunkiem pana Pawła Ferdka. Muzycy komponowali muzykę do filmu z panem Jerzym Mazzolem, a plastycy wraz z panią Natalią Zdrojek poznawali techniki charakteryzacji. Klasy 2 – 4 razem z panem Tomaszem Solichem przygotowywali filmy animowane, a klasa piąta i szósta zajmowały się, podobnie jak plastycy, charakteryzacją.

Część warsztatów została sfinansowana przez Akademię Młodego Artysty z pozyskanych pieniędzy z Urzędu Miasta Zakopane. Artyści mogli do nas przyjechać także dzięki funduszom szkolnym i Rady Rodziców POSA.

Na plenerze, jak zwykle, powstawała gazetka plenerowa „Echo pleneru”, telewizja „Puls pleneru” oraz nowość – plenerowe radio „Art FM” po raz pierwszy w historii naszych wrześniowych wyjazdów. Efekty i owoce zajęć już wkrótce.

Natala


Powiązane artykuły

Nowy rok – nowy samorząd

W skład nowego, tegorocznego samorządu szkolnego Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej weszli: Barbara Malik (64 głosy), Maksymilian Rzepka (59 głosów), Maria Michniewska (56 głosów), Hania Zięba (34 głosy) oraz Liliana Florek (33 głosy). Wybory odbyły się […]

Czytaj więcej

Najlepsi z niemieckiego

9 listopada b. r. w naszej szkole odbył się 1 etap Kuratoryjnego Konkursu Języka Niemieckiego.

Czytaj więcej

Poetycka nutka wiosny, czyli Wielka Gala Poezji 2015!

27 marca, o godzinie 12.12 w sali koncertowej odbędzie się kolejna już edycja Wielkiej Gali Poezji. W tym roku zasady tego literackiego święta naszej szkoły trochę uległy zmianie.

Czytaj więcej
Skip to content