ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Plenerowe zmagania z „przypadkiem”

Wieczorna zabawa

We wtorek odbyła się pierwsza plenerowa dyskoteka. Po pierwszych trzech godzinach zabawy salę opuściły klasy od II do V, a pozostałe bawiły się w najlepsze do około 22.30.
Ewka

Uzależnienie białe jak śmierć

Wszystkim gimnazjalistom bardzo spodobały się wykłady pana Michała Kaweckiego – psychologa, który opowiadał nam o uzależnieniach wśród dorosłych i młodzieży. W poniedziałek pan Michał miał wykład przed całym gimnazjum. Były też zajęcia w poszczególnych klasach. Opowiadał nam o przypadkach alkoholizmu, anoreksji, molestowania i innych uzależnieniach. Pokazał nam też, jak bardzo ciekawy i poruszający może być zawód psychologa.
Ewka

Muzyka skomponowana przez kostkę do gry

W poniedziałek przyjechał do nas Patryk 'TikTak’ Matela. Prowadził warsztaty beatboxerskie z klasami gimnazjalnymi. W pierwszy dzień wizyty przeprowadził  trwające półtorej godziny zajęcia ze wszystkimi klasami po kolei. Wybrał najbardziej utalentowanych uczniów, a także tych, których zainteresował ten muzyczny kunszt. Na drugi dzień wybrani muzycy zaczęli pracę z fakultetem muzycznym nad kilkoma utworami. Kompozycje w większości były wytworem talentu fakultetu muzycznego. Beatboxerzy przez całe dwa dni próbowali zgrać swoje umiejętności  z utworami zaproponowanymi przez młodych kompozytorów. Jak podkreśla Pan Tomasz Paluch linia melodyczna utworów powstawała w bardzo ciekawy sposób, ponieważ utworzona została poprzez dwanaście rzutów kostką, a więc przypadkowy los był tu decydującym elementem. Podsumowaniem pracy był środowy koncert w sali gimnastycznej w ośrodku.
Dla niewtajemniczonych: cała sprawa z beatboxem polega na wydawaniu dźwięków przy pomocy narządów mowy, co sprawia amatorom niemałą trudność. Po półtoragodzinnych zajęciach z TikTakiem na pewno już nikt nie nazwie beatboxu zwykłym pluciem w mikrofon. Na pewno nigdy  nie zapomnimy tej próby sił, a może niektórzy będą chcieli kształcić się w tym kierunku. Nigdy nic nie wiadomo. Może zadecyduje w tej kwestii przypadek, a może nie.
Zośka i Ewka

„Największym  (….) artystą jest przypadek”

Przez cały plener odbywają się zajęcia plastyczne prowadzone przez panie Lidię Rosińską, Renatę Mrowcę i Anetę Chruścińską. Powstają prace, w których w sposób szczególny znaczenie odgrywa nasze plenerowe hasło „przypadek”.  Dzięki wprowadzanej przez prowadzących zajęcia zasady przypadkowości  przebiegają one w nietypowy sposób i przysparzają uczestnikom sporo zabawy. Efekty są zdumiewające. Już teraz zapraszamy na poplenerowy wernisaż.
O „przypadku” nie zapomnieli też najmłodsi. Są autorami literacko-plastycznych-multimedialnych opowieści, którymi również w dużym stopniu rządził przypadek.
red

Fotorelacja z pleneru:


Powiązane artykuły

Jesienne barwy i czarno-białe kontrasty

Jeszcze przynajmniej do końca grudnia będzie można oglądać prace plastyczne uczniów klas podstawowych 1-6. Wystawę można podziwiać w szkolnej galerii od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-20:00 oraz w sobotę do godziny 13:00.

Czytaj więcej

Tajemnicze czarne pudełko

Na pierwszym piętrze szkolnego budynku, Samorząd, na parapecie przed schodami przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego POSA postawili czarne pudełko, do którego uczniowie naszej szkoły mogą wrzucać swoje prośby do Samorządu.

Czytaj więcej

Pierwsze w tym roku pokazy teatralne

„Dziewczynka z zapałkami”, „Królowa Śniegu”, „Sąd nad muchą” i „Moja bajka” to tytuły spektakli, które mieliśmy okazję zobaczyć na małej scenie Teatru Witkacego w poniedziałek, 24 stycznia. W bajkowe postacie, te znane i nieznane, wcielili […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content