ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Podniebne spotkanie

20.02 br. odbyło się spotkanie z pilotem samolotu F-16 kapitanem Pawłem Czernikiewiczem z 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego Poznań- Krzesiny. W prelekcji uczestniczyli uczniowie klas VII, VIII, IX naszej szkoły. Spotkanie odbyło się w świetlicy szkolnej w budynku Gimnazjum nr 2 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Zakopanem, o godzinie 14:20.
Wydarzenie to rozpoczęło się od prezentacji na temat maszyn F16. Uczestnicy mogli dowiedzieć się jak wygląda samolot F-16, gdzie znajduje się zbiornik na paliwo, ile waży i ile godzin może latać. Mogli nauczyć się również, jak działa katapulta, jak zachować się w sytuacji, w której mamy na sobie strój pilota i znajdziemy się w  zbiorniku wodnym oraz poznali wiele ciekawostek na temat latania. Na koniec, gość pokazał, jak wyglądają poszczególne części ubioru pilota F-16, a jeden z uczniów klasy VIII – Szczepan Mędoń – założył na siebie cały strój, oczywiście przy pomocy Kapitana, który przeprowadził całe to spotkanie. Było to bardzo ciężkie do wykonania zadania i zajęło sporo czasu, podczas, gdy piloci mają na to tylko zwykle 15 minut.
Spotkanie było bardzo ciekawe. Uczniowie dużo zapamiętali z niezwykłego wykładu i cieszą się, że mogli zagłębić się w przejmujące życie lotników.

tekst i fot. Jakub Zarycki


Powiązane artykuły

Gra terenowa – szlakiem znanych bohaterów

8 czerwca, z okazji Dnia Dziecka w naszej szkole zorganizowano grę terenową dla gimnazjalistów. Teoretycznie, gra była planowana na 1 czerwca, jednak z powodu złej pogody, zabawę postanowiono przełożyć na bardziej sprzyjające warunki atmosferyczne. Grę […]

Czytaj więcej

Święto siostrzanej szkoły

25 listopada o godzinie 17.00 w hotelu Belweder odbyło się 75 lecie Państwowej szkoły Muzycznej w Zakopanem. Na tym znaczącym wydarzeniu zebrali się nie tylko ci związani z PSM, ale też ważne osobistości Zakopanego. Szkoła […]

Czytaj więcej

Gadająca POSA

Co nasi uczniowie myślą o szkole? Sprawdziły uczennice z fakultetu literackiego z klasy VIII realizując film „Gadająca POSA” inspirowany filmem Krzysztofa Kieślowskiego „Gadające głowy”. Ćwiczenie zrealizowano w ramach warsztatów dziennikarskich pod kierunkiem pani Ewy Czerwieniec.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content