ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Podniebne spotkanie

20.02 br. odbyło się spotkanie z pilotem samolotu F-16 kapitanem Pawłem Czernikiewiczem z 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego Poznań- Krzesiny. W prelekcji uczestniczyli uczniowie klas VII, VIII, IX naszej szkoły. Spotkanie odbyło się w świetlicy szkolnej w budynku Gimnazjum nr 2 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Zakopanem, o godzinie 14:20.
Wydarzenie to rozpoczęło się od prezentacji na temat maszyn F16. Uczestnicy mogli dowiedzieć się jak wygląda samolot F-16, gdzie znajduje się zbiornik na paliwo, ile waży i ile godzin może latać. Mogli nauczyć się również, jak działa katapulta, jak zachować się w sytuacji, w której mamy na sobie strój pilota i znajdziemy się w  zbiorniku wodnym oraz poznali wiele ciekawostek na temat latania. Na koniec, gość pokazał, jak wyglądają poszczególne części ubioru pilota F-16, a jeden z uczniów klasy VIII – Szczepan Mędoń – założył na siebie cały strój, oczywiście przy pomocy Kapitana, który przeprowadził całe to spotkanie. Było to bardzo ciężkie do wykonania zadania i zajęło sporo czasu, podczas, gdy piloci mają na to tylko zwykle 15 minut.
Spotkanie było bardzo ciekawe. Uczniowie dużo zapamiętali z niezwykłego wykładu i cieszą się, że mogli zagłębić się w przejmujące życie lotników.

tekst i fot. Jakub Zarycki


Powiązane artykuły

Szkolne upiory! Halloween!

29 października 2014 r u nas w szkole będziemy świętować nietypowe, straszne święto – Halloween.

Czytaj więcej

Komplet medali

14 lutego odbyła się trzecia edycja XL Zakopiańskiej Ligi Łyżwiarskiej, w której uczniom naszej szkoły udało się wywalczyć 1 złoto, 1 srebro oraz 1 brąz.

Czytaj więcej

Ważna lekcja

10 grudnia 2018 r. klasy VIII i IX odwiedziły muzeum obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content