ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

POGŁOS PLENERU

Kronika internetowa pleneru redagowana podczas pleneru artystycznego w Sianożętach w 2019 roku. Autorem wpisów jest Jan Kanty Rogowski, uczeń Fakultetu Literackiego z klasy VII.

 

Kronika Pleneru Artystycznego

Dzień dziewiąty. Angielskie potyczki.

Wczoraj była  OKROPNA pogoda. Wszyscy z płaczem opuszczali budynek. Zimno, trwające cały dzień oberwanie chmury, wiatr 6 w skali beauforta. W takie dni pomiędzy nauczycielami wybucha wojna. Wszyscy chcą zająć najlepsze miejsca w największych pokojach. Ci którzy są pacyfistami muszą zadowolić się korytarzem.

Wczoraj odbył się też konkurs, który wpisał się w tradycję pleneru, o nazwie „spelling bee”. Wydarzenie organizowała pani Karolina Sikorska. Powierniczką magicznej czapki z magicznymi słówkami została pani Katarzyna Cukier, ponieważ zawsze obecna przy tym konkursie pani Magdalena Łukasik nie mogła się zjawić na plenerze. W konkursie były trzy kategorie: kl. czwarta, klasy pięć-sześć oraz siedem-osiem.

Laureatami zostali: w klasie czwartej – Rebeka Kredatus, w kategorii pięć-sześć – Natalia Styrczula      7-8 Wojciech Stosel.

Ze względu na porę o jakiej przejeżdżamy nad morze jedynymi mieszkańcami ośrodka oprócz nas są emeryci. Zapewne wybierają tę porę roku ponieważ jest chłodniej oraz mniej słońca.

Bardzo wielu gości ma psy, więc zielone tereny w ośrodku są „zaminowane”. Bardzo duża część z nas wpadła już w te śmierdzące pułapki przez co nieodwracalnie zostali wyrzuceni z pokojów.

Redakcje Pulsu Pleneru oraz Echa Pleneru zbierają materiały i informacje by wydać swoje Magnum Opus po plenerze.

Jan Kanty Rogowski

Dzień siódmy i ósmy

POGŁOS PLENERU. Literacka eksploracja.

Dzień piąty

POGŁOS PLENERU. Pracująca sobota.

Dzień czwarty

POGŁOS PLENEU. Kalambury zamiast zachodu słońca.

Dzień trzeci

POGŁOS PLENERU. Wyciśnięty dzień.

Dzień drugi

POGŁOS PLENERU. Biegiem do Afryki.

Dzień pierwszy

POGŁOS PLENRU. Bliskie spotkania z Sianożętami.

 

 

 


Powiązane artykuły

Nieprzeciętny koncert w nieprzeciętnym miejscu

W sobotę, ramach Międzynarodowej Akademii Sztuki uczniowie POSA i ZPSA mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności.

Czytaj więcej

Listy do Świętego Mikołaja

Uczniowie z klasy drugiej napisali listy do Mikołaja. Poprosili w nich o prezenty dla swoich bliskich. Oto dwa listy: Marysi i Lidki. Pozostałe można przeczytać w najnowszym numerze szkolnej gazetki „Takt”.

Czytaj więcej

Święta przed świętami

17 grudnia w naszej szkole odbyły się trzy wigilię klasowe.

Czytaj więcej
Skip to content