ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

POGŁOS PLENERU

Kronika internetowa pleneru redagowana podczas pleneru artystycznego w Sianożętach w 2019 roku. Autorem wpisów jest Jan Kanty Rogowski, uczeń Fakultetu Literackiego z klasy VII.

 

Kronika Pleneru Artystycznego

Dzień dziewiąty. Angielskie potyczki.

Wczoraj była  OKROPNA pogoda. Wszyscy z płaczem opuszczali budynek. Zimno, trwające cały dzień oberwanie chmury, wiatr 6 w skali beauforta. W takie dni pomiędzy nauczycielami wybucha wojna. Wszyscy chcą zająć najlepsze miejsca w największych pokojach. Ci którzy są pacyfistami muszą zadowolić się korytarzem.

Wczoraj odbył się też konkurs, który wpisał się w tradycję pleneru, o nazwie „spelling bee”. Wydarzenie organizowała pani Karolina Sikorska. Powierniczką magicznej czapki z magicznymi słówkami została pani Katarzyna Cukier, ponieważ zawsze obecna przy tym konkursie pani Magdalena Łukasik nie mogła się zjawić na plenerze. W konkursie były trzy kategorie: kl. czwarta, klasy pięć-sześć oraz siedem-osiem.

Laureatami zostali: w klasie czwartej – Rebeka Kredatus, w kategorii pięć-sześć – Natalia Styrczula      7-8 Wojciech Stosel.

Ze względu na porę o jakiej przejeżdżamy nad morze jedynymi mieszkańcami ośrodka oprócz nas są emeryci. Zapewne wybierają tę porę roku ponieważ jest chłodniej oraz mniej słońca.

Bardzo wielu gości ma psy, więc zielone tereny w ośrodku są „zaminowane”. Bardzo duża część z nas wpadła już w te śmierdzące pułapki przez co nieodwracalnie zostali wyrzuceni z pokojów.

Redakcje Pulsu Pleneru oraz Echa Pleneru zbierają materiały i informacje by wydać swoje Magnum Opus po plenerze.

Jan Kanty Rogowski

Dzień siódmy i ósmy

POGŁOS PLENERU. Literacka eksploracja.

Dzień piąty

POGŁOS PLENERU. Pracująca sobota.

Dzień czwarty

POGŁOS PLENEU. Kalambury zamiast zachodu słońca.

Dzień trzeci

POGŁOS PLENERU. Wyciśnięty dzień.

Dzień drugi

POGŁOS PLENERU. Biegiem do Afryki.

Dzień pierwszy

POGŁOS PLENRU. Bliskie spotkania z Sianożętami.

 

 

 


Powiązane artykuły

Militarne zainteresowania w klasie czwartej

W poniedziałek, 11 października w klasie 4 na lekcji wychowawczej z panią Agnieszką Warek – Leks odbyła się wystawa o tematyce wojskowej. Jeden z uczniów, Jędrek Ziach przyniósł i prezentował swoją kolekcję, która zawierała  między […]

Czytaj więcej

Muzyka patrona na 70-lecie

8 lutego, w hotelu „Belvedere” w Zakopanem, w sali im. Marszałka J. Piłsudskiego odbył się koncert z okazji 70-lecia Państwowej Szkoły Muzycznej wchodzącej w skład Zespołu Państwowych Szkół Artystycznych. W koncercie wzięli udział nie tylko […]

Czytaj więcej

Kasia Lassak na „Piosenkarni” w Krakowie

Katarzyna Lassak, uczennica naszej szkoły wystąpiła wraz z zakopiańskim zespołem CHUCHU w finale Ogólnopolskiego Konkursu Twórców i Wykonawców „Piosenkarnia” w Krakowie. Koncert odbył się 12 listopada na scenie PWST im. St. Wyspiańskiego. Impreza zorganizowana została […]

Czytaj więcej
Skip to content