ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

POGŁOS PLENERU

Kronika internetowa pleneru redagowana podczas pleneru artystycznego w Sianożętach w 2019 roku. Autorem wpisów jest Jan Kanty Rogowski, uczeń Fakultetu Literackiego z klasy VII.

 

Kronika Pleneru Artystycznego

Dzień dziewiąty. Angielskie potyczki.

Wczoraj była  OKROPNA pogoda. Wszyscy z płaczem opuszczali budynek. Zimno, trwające cały dzień oberwanie chmury, wiatr 6 w skali beauforta. W takie dni pomiędzy nauczycielami wybucha wojna. Wszyscy chcą zająć najlepsze miejsca w największych pokojach. Ci którzy są pacyfistami muszą zadowolić się korytarzem.

Wczoraj odbył się też konkurs, który wpisał się w tradycję pleneru, o nazwie „spelling bee”. Wydarzenie organizowała pani Karolina Sikorska. Powierniczką magicznej czapki z magicznymi słówkami została pani Katarzyna Cukier, ponieważ zawsze obecna przy tym konkursie pani Magdalena Łukasik nie mogła się zjawić na plenerze. W konkursie były trzy kategorie: kl. czwarta, klasy pięć-sześć oraz siedem-osiem.

Laureatami zostali: w klasie czwartej – Rebeka Kredatus, w kategorii pięć-sześć – Natalia Styrczula      7-8 Wojciech Stosel.

Ze względu na porę o jakiej przejeżdżamy nad morze jedynymi mieszkańcami ośrodka oprócz nas są emeryci. Zapewne wybierają tę porę roku ponieważ jest chłodniej oraz mniej słońca.

Bardzo wielu gości ma psy, więc zielone tereny w ośrodku są „zaminowane”. Bardzo duża część z nas wpadła już w te śmierdzące pułapki przez co nieodwracalnie zostali wyrzuceni z pokojów.

Redakcje Pulsu Pleneru oraz Echa Pleneru zbierają materiały i informacje by wydać swoje Magnum Opus po plenerze.

Jan Kanty Rogowski

Dzień siódmy i ósmy

POGŁOS PLENERU. Literacka eksploracja.

Dzień piąty

POGŁOS PLENERU. Pracująca sobota.

Dzień czwarty

POGŁOS PLENEU. Kalambury zamiast zachodu słońca.

Dzień trzeci

POGŁOS PLENERU. Wyciśnięty dzień.

Dzień drugi

POGŁOS PLENERU. Biegiem do Afryki.

Dzień pierwszy

POGŁOS PLENRU. Bliskie spotkania z Sianożętami.

 

 

 


Powiązane artykuły

Turyści na chwilę

W ubiegłym tygodniu, w ramach Wiedzy o regionie, rozpoczął się cykl wycieczek klas gimnazjalnych z panem Maciejem Pinkwartem, naszym wspaniałym nauczycielem literatury i WoRu, a także historykiem Zakopanego i autorem kilkunastu przewodników.

Czytaj więcej

Jesienne barwy i czarno-białe kontrasty

Jeszcze przynajmniej do końca grudnia będzie można oglądać prace plastyczne uczniów klas podstawowych 1-6. Wystawę można podziwiać w szkolnej galerii od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-20:00 oraz w sobotę do godziny 13:00.

Czytaj więcej

Przybiegły nagrody

W listopadzie wręczone zostały nagrody dla najwytrwalszych plenerowych biegaczy naszej szkoły. Nagrody przyznawane były za wysoką frekwencję w codziennych biegach, podczas tegorocznego pleneru w Łukęcinie. Na śmiałków czekały medal i karta podarunkowa do sieci sklepów Empik. Zazwyczaj […]

Czytaj więcej
Skip to content