ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

POGŁOS PLENERU. Pracująca sobota.

Kronika Pleneru Artystycznego 2019

Dzień piąty.

Wczoraj była sobota. Wszyscy uczniowie na plenerze myśleli, że dzisiaj jest wolne. Niestety, nasze oczekiwania spełzły na niczym, gdy po śniadaniu nauczyciele podeszli do nas z uśmieszkami pod nosem i zadowoleni z naszego cierpienia rzekli  jednogłośnie, niczym mroczny chór z piekieł: „Bierzcie zeszyty, zaczynamy lekcję”.

Dzisiaj zrobiło się nieprzyjemnie zimno ale i tak większość lekcji odbywała się na zewnątrz, a na błagalne prośby uczniów (które oczywiście miały na celu wolną lekcję) nauczyciele znowu ze swoim uśmieszkiem i głosem Dartha Vadera stwierdzili: „Weźcie sobie koc”.

W weekend rozpoczęły się nowe warsztaty. Rano dla klasy szóstej, siódmej i ósmej odbył się wykład pana Łukasza Skąpskiego na temat sztuki współczesnej, którego głównym motywem był land art – sztuka ziemi. Pan prof. Łukasz Skąpski jest uznanym  artystą multimedialnym.

Rano rozpoczęły się też warsztaty malowania techniką Ebru, które prowadzi pani Marta Puchłowska. Powstało mnóstwo prac a w naszej neptunowej kawiarni zrobił się taki mały magazyn prac plastycznych.

Na warsztatach operatorskich nagrane jest już parę scen, ba, została nam tylko jedna lokacja i parę niezależnych scen. Nagrywanie okazało się trudniejsze i bardziej czasochłonne niż myśleliśmy, ale będziemy pracować z dronem, więc nie jest tak źle (jest super).

Po południu zrobiło się cieplej, więc można było popływać.

Wieczorem zaczęło kropić, ale to nie przeszkodziło nam w odnawianiu naszej corocznej tradycji plenerowego ogniska. Można było zjeść oczywiście kiełbasę i chleb z ogniska. Na ruszcie pojawiła się też cukinia. Po jedzeniu były tańce, hulanki i swawole. Niestety wszystko ma swój koniec.

Jan Kanty Rogowski


Powiązane artykuły

Biegnij z Żabą

Mimo wycieczek, które się ostatnio odbyły nasi szkolni sportowcy nie pozwolili sobie na odpoczynek. Uczniowie chętnie zaczynają poranek od małej rozgrzewki. W słońce czy w deszcz, od poniedziałku do piątku wraz z panem Żabą biegamy […]

Czytaj więcej

Pomagamy zwierzętom

W szkole trwa akcja pomocy Fundacji ,,Zwierzęta Podhala”. Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji.

Czytaj więcej

Młodzi kucharze w stylu azjatyckim

W środę 4 czerwca 2014 r. w naszej szkole odbył się ,,Dzień Azjatycki”. Przygotowania do tego święta rozpoczęły się już o godz. 8:00 rano. Zwycięzcami przeprowadzonego podczas imprezy konkursu zostali: Zofia Zielińska, Marcelina Jasińska, Szymon […]

Czytaj więcej
Skip to content