ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

POGŁOS PLENERU. Wyciśnięty dzień.

Kronika Pleneru Artystycznego 2019

Dzień trzeci

Po wczorajszych deszczach, dzisiaj wyszło słońce, więc większość zajęć na naszym plenerze odbywała się na podwórku, na trawie lub na plaży. Klasa siódma, jak zwykle, okupowała plac zabaw.

Wszystkie dziewczyny razem z panem Kubą weszły na jedną, swoją ulubioną huśtawkę, która o mało co się nie złamała.

Tańce afrykańskie rozkręciły się na dobre. Po zajęciach wstępnych zaczęły powstawać choreografie. Pani Aneta uczy tańca a pan Dariusz przygrywa tancerzom na instrumentach afrykańskich.

Fakultet literacki z panem Mikołajem na warsztatach operatorskich rozpoczął prace nad realizacją krótkiej formy filmowej związanej z tematem pleneru. Trwa burza mózgów i jeszcze nie wiadomo jaką formę to przybierze.

Fakultet muzyczny z panem Kubą robi pierwsze przymiarki do swojego muzycznego „numeru” a wieczorami dokształca się z kształcenia słuchu.

Wieczorem klasa siódma i ósma wyruszyły z panią Ewą Czerwieniec na „Wieczorny spacer brzegiem morza”. Kiedy zeszliśmy z plaży okazało się, że trafiliśmy w centrum miasteczka w sam środek ostrej imprezy karaoke. Dowiedzieliśmy się też od napotkanych pań turystek, że w okolicy grasuje locha dzika z ośmioma warchlakami.

W drodze powrotnej wstąpiliśmy do sklepu, gdzie spotkaliśmy panią Jadzię Rogowiec z rozgadaną i rozbrykaną klasą trzecią.

Jan Kanty Rogowski


Powiązane artykuły

Podróżnicy

26 listopada klasa IX wybrała się na dwudniową wycieczkę do Krakowa. Pierwszego dnia zwiedzali muzeum sztuki współczesnej MOCAK, następnie udali się do Ośrodka Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka, a po dokształceniu się poszli na rynek […]

Czytaj więcej

Koncertowe Mikołajki

W piątek, 5 grudnia 2014 r w sali koncertowej POSA odbył się koncert mikołajkowy pierwszoklasistów. Uczniowie mogli po raz pierwszy zaprezentować przed tak dużą publicznością swoje umiejętności zdobyte w szkole przez cztery miesiące. Spotkanie to […]

Czytaj więcej

Szalony Ludwik wita POSĘ!

W dniach 26-30 maja odbył się plener zagraniczny gimnazjalistów, podczas którego nasi uczniowie zwiedzili najważniejsze miasta bawarskie.

Czytaj więcej
Skip to content