ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

POGŁOS PLENEU. Kalambury zamiast zachodu słońca.

Kronika Pleneru Artystycznego 2019

Dzień czwarty

Wczoraj mieliśmy kolejny dzień ładnej pogody.

Na warsztatach operatorskich powstała już historia oraz zarys kolejności zdarzeń w scenariuszu. Pan Mikołaj Walczewski opowiedział literatom o swojej przechadzce po lesie i o znalezionym starym niemieckim cmentarzu oraz o bunkrze. Bardzo chcielibyśmy tam nakręcić zdjęcia, ale dowiedzieliśmy się, że to może być zbyt niebezpieczne.

Pani Ola podczas wczorajszych przygotowań na wyprawę rowerową spadła z roweru a on rozpadł się na kawałki. O mało co mogłoby dojść do poważnego karambolu i mogliśmy stracić panią Olę. Na szczęście tylko obtarła kolana. Teraz utyka, ale dzielnie prowadzi zajęcia.

Popołudniu w ośrodkowej kawiarni rozpoczęła się ostra imprezka dla emerytowanych gości naszego ośrodka. Dziewczyny z klasy siódmej i szóstej z zazdrością spoglądały przez okno. Na szczęście imprezowicze wysłuchali próśb smutnych nastolatek i zaprosili je na chwilę do środka.

Dziewczyny z siódmej nadal okupują huśtawkę dla małych dzieci.

Najmłodsze dzieci spędzają czas na świeżym powietrzu, często na boisku. Czasami kończy się to drobnymi urazami, ale jak do tej pory nic poważnego.

Wieczorem zaczął wiać silny wiatr więc (to dla tych w Sianożętach) zaleca się ubrać coś dłuższego niż krótkie spodenki i T-shirt. Ze względu na słabe warunki pogodowe kąpiel w morzu po biegach na razie odpada. Szkoda bo ostatnio dowiedzieliśmy się, że można brać w niej udział nie uczestnicząc przy tym w samych biegach.

Klasa siódma i ósma wybierała się oglądać zachód słońca, ale na plaży rozpętała się potężna burza piaskowa tak silna, że ludzie sami przesuwali się z wiatrem.

Wieczorem wszyscy chętni mogli zagrać w świetlicy z panem Kubą oraz Kacprem w „wypasione kalambury”.  Rozgrywka była podzielona na trzy rundy. W pierwszej trzeba było opowiedzieć o swojej wymyślonej rzeczy partnerowi nie używając tego słowa i jego synonimów oraz nie stosując naprowadzania po literkach. Druga runda polegała na opowiedzeniu swojej rzeczy jednym słowem. W trzeciej należało słowo pokazać.

Wyniki: 1. Kuba&Kacper 40p.  2.Paulina&Laura 30p.  3. Jasiek&Miłosz 20p.

Jan Kanty Rogowski


Powiązane artykuły

O plenerze przed poplenerowym pokazem. Klasa III.

Plener artystyczny w Łukęcinie już za naszymi uczniami. Pokaz efektów pracy podczas nadmorskich zajęć przed nami. Jak zapamiętali wrześniowy pobyt nad Bałtykiem uczniowie? Klasa III:

Czytaj więcej

W poszukiwaniu misiów

W zeszłym tygodniu dnia 1 czerwca, na Antałówce odbyła się zabawa plenerowa z okazji dnia dziecka dla uczniów z klas od 4 do 6, którą zorganizowała pani Irena Świerczyńska. Uczniowie mieli za zadanie odnaleźć 32 […]

Czytaj więcej

Street art i fotografia

26 listopada w Teatrze Witkacego odbyła się prezentacji festiwalu „Karpaty Offer’’. Celem tego projektu było przedstawienie zakopiańskiej publiczności idei festiwalu a w szczególności Street Artu, czyli malowania artystycznego spreyami oraz zdjęć pana Bogdana Kiwaka fotografika […]

Czytaj więcej
Skip to content