ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Polskie i hiszpańskie nuty

08.04.2011 roku odbyła się w POSA Audycja muzyczna uczniów klasy skrzypiec pani Zofii Ziach i uczniów klasy gitary pana Stanisława Lubowicza. Koncert rozpoczął się o godzinie 16.30 w sali koncertowej naszej szkoły, jednak uczniowie już od samego rana przygotowywali się do występu przed publicznością. Wszyscy lekko się stresowali, jednak pani Ziach stwierdziła, iż niepotrzebnie, gdyż wypadli naprawdę dobrze. Największe oklaski należały się pierwszoklasistom: Adamowi Kmiecikowi, Paulinie Bosek, Julii Zell, Tadeuszowi Kmiecikowi i Maji Skrzypek, którzy przemogli tremę i naprawdę pięknie zagrali przed liczną widownią. Oprócz nich występowali jeszcze uczniowie klas od II do V. Skrzypkowie przeważnie wykonywali utwory polskich kompozytorów, takich jak J. Stasica, M. Popławski, czy A. Wroński, natomiast uczniowie klasy gitary grali kompozycje hiszpańskich kompozytorów np. F. Carulliego, M. Carcassiego. Młodym muzykom akompaniowali nauczyciele fortepianu z naszej szkoły, panie Anna Kurek, Beata Trzaskoś i pan Tomasz Gronkowski. Słuchaczom naprawdę podobała się ta audycja, gdyż bili długo brawa, a nauczyciele dumni ze swoich uczniów cieszyli się ich występami.

Aleksandra Chrobak kl. III/g
Powiązane artykuły

Głosowanie na film naszych gimnazjalistek – do 5 marca

Jak już pisaliśmy, film naszych gimnazjalistek – Aleksandry Hulbój, Marii Szatkowskiej i Marii Przekupień dostał się do finału ogólnopolskiego konkursu filmowanego organizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Zachęcamy do głosowania na nagrodę internautów.

Czytaj więcej

Jestem Polakiem, bo tak mi się podoba

4 czerwca o godzinie 19.15 uczniowie klasy 7, 8 oraz 9  udali się do Teatru im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Zakopanem na koncert patriotyczny pt. „Wyzwolone sny rzecz o nie-pospolitej” w reżyserii Andrzeja Bieniasa.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content