ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Pomagamy idąc do kina

26 stycznia 2017 uczniowie gimnazjum wybrali się do kina „Sokół” na film „Za niebieskimi drzwiami”. Wyjście zorganizowała Pani Karolina Sikorska, ale uczniami podczas wyjścia opiekowały się również Pani Liliana Florek i Pani Beata Podstawska. Dochód z filmu przekazany zostanie na fundację „Akogo?”

Główny bohater filmu Łukasz wraz ze swoją mamą ulegają ciężkiemu wypadkowi, w skutek którego matka zapada w śpiączkę. Przez krótki okres chłopcem zajmuje się sąsiadka, jednak wkrótce zjawia się nieznajoma kobieta, która okazuję się ciotką Łukasza. Zabiera go do swojego pensjonatu w Wielkim Klifie, gdzie chłopiec poznaje niezwykłe moce niebieskich drzwi oraz niebezpiecznego krawca. Chłopiec wraz ze swoimi nowymi przyjaciółmi musi go pokonać, a w międzyczasie pragnie, by mama wybudziła się ze śpiączki.

Dochód z filmu przekazany zostanie na fundację „Akogo?” Ewy Błaszczyk. Fundacja opiekuje się dziećmi w śpiączce, rehabilituje je i daje pełną opiekę medyczną w klinice „Budzik”. Film był wyświetlany w kinie tylko przez okres feryjny a obejrzeć go mogły grupy szkolne, jeśli wcześniej zarezerwowały bilety.

Klaudia Wiśniowska


Powiązane artykuły

Wychowanie fizyczne w terenie

Uczniowie pod opieką pana Tomasza Sobańskiego podczas zajęć wychowania fizycznego biegają na biegówkach a także zwiedzają Zakopane. 

Czytaj więcej

W galerii Marcina Rząsy

3 marca uczniowie z fakultetu plastycznego z kl. VIII i fakultetu literackiego z kl. VII odwiedzili gościnne progi Galerii Antoniego Rząsy. Po retrospektywnej wystawie Marcina Rząsy oprowadził uczniów sam artysta opowiadając o swoich inspiracjach.  (red)

Czytaj więcej

Edward Nożycoręki, Krwawiec i inne upiory

Kamila Gut, Dalila Harasimowicz i Wiktoria Chyc zostały zwyciężczyniami konkursu na najlpesze przebranie podczas tegorocznego Halloween.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content