ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Pomagamy idąc do kina

26 stycznia 2017 uczniowie gimnazjum wybrali się do kina „Sokół” na film „Za niebieskimi drzwiami”. Wyjście zorganizowała Pani Karolina Sikorska, ale uczniami podczas wyjścia opiekowały się również Pani Liliana Florek i Pani Beata Podstawska. Dochód z filmu przekazany zostanie na fundację „Akogo?”

Główny bohater filmu Łukasz wraz ze swoją mamą ulegają ciężkiemu wypadkowi, w skutek którego matka zapada w śpiączkę. Przez krótki okres chłopcem zajmuje się sąsiadka, jednak wkrótce zjawia się nieznajoma kobieta, która okazuję się ciotką Łukasza. Zabiera go do swojego pensjonatu w Wielkim Klifie, gdzie chłopiec poznaje niezwykłe moce niebieskich drzwi oraz niebezpiecznego krawca. Chłopiec wraz ze swoimi nowymi przyjaciółmi musi go pokonać, a w międzyczasie pragnie, by mama wybudziła się ze śpiączki.

Dochód z filmu przekazany zostanie na fundację „Akogo?” Ewy Błaszczyk. Fundacja opiekuje się dziećmi w śpiączce, rehabilituje je i daje pełną opiekę medyczną w klinice „Budzik”. Film był wyświetlany w kinie tylko przez okres feryjny a obejrzeć go mogły grupy szkolne, jeśli wcześniej zarezerwowały bilety.

Klaudia Wiśniowska


Powiązane artykuły

Czy w muzeum wszystko wolno?

12 kwietnia klasy 2, 3 i 5 pojechały na wycieczkę do Warszawy. Jako opiekunki pojechały z nimi Pani Justyna Jasiorkowska, Pani Magda Łukasik i Pani Katarzyna Rogowska.


Czytaj więcej

POSA TV – odcinek trzeci

Zapraszamy na kolejną edycję POSA TV przygotowana przez literatów z kl. IX. https://www.youtube.com/watch?v=N9ZWRfH2Zeg

Czytaj więcej

Ogrzej się przy nadmorskich wspomnieniach

Zima nadchodzi, już wkrótce Święta Bożego Narodzenia a my zapraszamy na garść wspomnień. Można przy nich nieco się ogrzać. Prezentujemy film nakręcony podczas pleneru w Sianożętach przez klasę III pod kierunkiem pani Kasi Rogowskiej, „Mikołajek […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content