ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Pomagamy idąc do kina

26 stycznia 2017 uczniowie gimnazjum wybrali się do kina „Sokół” na film „Za niebieskimi drzwiami”. Wyjście zorganizowała Pani Karolina Sikorska, ale uczniami podczas wyjścia opiekowały się również Pani Liliana Florek i Pani Beata Podstawska. Dochód z filmu przekazany zostanie na fundację „Akogo?”

Główny bohater filmu Łukasz wraz ze swoją mamą ulegają ciężkiemu wypadkowi, w skutek którego matka zapada w śpiączkę. Przez krótki okres chłopcem zajmuje się sąsiadka, jednak wkrótce zjawia się nieznajoma kobieta, która okazuję się ciotką Łukasza. Zabiera go do swojego pensjonatu w Wielkim Klifie, gdzie chłopiec poznaje niezwykłe moce niebieskich drzwi oraz niebezpiecznego krawca. Chłopiec wraz ze swoimi nowymi przyjaciółmi musi go pokonać, a w międzyczasie pragnie, by mama wybudziła się ze śpiączki.

Dochód z filmu przekazany zostanie na fundację „Akogo?” Ewy Błaszczyk. Fundacja opiekuje się dziećmi w śpiączce, rehabilituje je i daje pełną opiekę medyczną w klinice „Budzik”. Film był wyświetlany w kinie tylko przez okres feryjny a obejrzeć go mogły grupy szkolne, jeśli wcześniej zarezerwowały bilety.

Klaudia Wiśniowska


Powiązane artykuły

Portret wielokrotny

Od 12 do 15 kwietnia uczniowie z klasy II gimnazjum: Sandra Ślusarz, Jan Kowalski, Julia Kachnic oraz uczennice z klasy VII: Hanna Brzosko i Hanna Lelek brali udział w warsztatach filmowych w ramach Przeglądu Filmów […]

Czytaj więcej

Szkolni politycy

W ostatnich dniach udało się ustalić osoby, które najprawdopodobniej zasiądą w samorządzie szkoły.

Czytaj więcej

Jestem Polakiem, bo tak mi się podoba

4 czerwca o godzinie 19.15 uczniowie klasy 7, 8 oraz 9  udali się do Teatru im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Zakopanem na koncert patriotyczny pt. „Wyzwolone sny rzecz o nie-pospolitej” w reżyserii Andrzeja Bieniasa.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content