ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Pomagamy idąc do kina

26 stycznia 2017 uczniowie gimnazjum wybrali się do kina „Sokół” na film „Za niebieskimi drzwiami”. Wyjście zorganizowała Pani Karolina Sikorska, ale uczniami podczas wyjścia opiekowały się również Pani Liliana Florek i Pani Beata Podstawska. Dochód z filmu przekazany zostanie na fundację „Akogo?”

Główny bohater filmu Łukasz wraz ze swoją mamą ulegają ciężkiemu wypadkowi, w skutek którego matka zapada w śpiączkę. Przez krótki okres chłopcem zajmuje się sąsiadka, jednak wkrótce zjawia się nieznajoma kobieta, która okazuję się ciotką Łukasza. Zabiera go do swojego pensjonatu w Wielkim Klifie, gdzie chłopiec poznaje niezwykłe moce niebieskich drzwi oraz niebezpiecznego krawca. Chłopiec wraz ze swoimi nowymi przyjaciółmi musi go pokonać, a w międzyczasie pragnie, by mama wybudziła się ze śpiączki.

Dochód z filmu przekazany zostanie na fundację „Akogo?” Ewy Błaszczyk. Fundacja opiekuje się dziećmi w śpiączce, rehabilituje je i daje pełną opiekę medyczną w klinice „Budzik”. Film był wyświetlany w kinie tylko przez okres feryjny a obejrzeć go mogły grupy szkolne, jeśli wcześniej zarezerwowały bilety.

Klaudia Wiśniowska


Powiązane artykuły

Zestaw podręczników na rok szkolny 2010/2011

Plik do pobrania udostępniony jest w formacie pdf. Jeśli po kliknięciu na link plik nie otworzy się  automatycznie, należy pobrać i zainstalować w komputerze program Acrobat Reader.

Czytaj więcej

Owowcowo-kamienna lekcja

4 października odbył się pokaz prezentacji przygotowanych przez uczniów 2 gimnazjum na zajęcia z biologii i chemii z Panią Pauliną Zimak-Piekarczyk.

Czytaj więcej

Groźniejsza niż uderzenie

8 grudnia, w poniedziałek na sali koncertowej naszej szkoły odbyły się warsztaty dotyczące Cyberprzemocy. Od godziny 8.00 do około godziny 9.00 dla gimnazjum, a zaraz po nim w warsztatach uczestniczyły klasy IV-VI.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content