ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Poplenerowa wystawa- analogii jeszcze nie koniec

We wtorek, 21 października o godzinie 17:00 w auli Zakopiańskiego Centrum Edukacji odbył się, jak co roku, poplenerowy wernisaż, prezentujący efekt pracy uczniów Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej podczas dwutygodniowego pleneru wrześniowego.

Co roku nasza szkoła rozpoczyna naukę spędzając czas nad morzem. W tym roku plener miał miejsce w małej miejscowości Sianożęty. Tematem pleneru były „analogie”. Każdego roku na plenerze odbywają się warsztaty z zaproszonymi artystami jak i ciekawe zajęcia z

nauczycielami naszej szkoły. Efekt pracy możemy oglądnąć na poplenerowej wystawie.

Na wystawie zobaczyliśmy prace wykonane przez uczniów pod kierunkiem pani Lidii Rosińskiej, pani Jadwigi Rogowiec oraz Agaty Jasiorkowskiej- absolwentki naszej szkoły. Zaprezentowano dokumentację fakultetu plastycznego i klasy szóstej z warsztatów prowadzonych z panią Natalią Zdrojek. Mogliśmy również przeczytać wiersze klasy piątej i czwartej stworzone na lekcjach z panią Agnieszką Warek, prace z języka angielskiego pod kierunkiem p. Magdaleny Łukasik, multimedialne zabawy literackie pod kierunkiem p. Katarzyny Rogowskiej, prace dziennikarskie pod kierunkiem Ewy Czerwieniec. Były tam też projekcje filmów przygotowanych przez fakultet literacki na warsztatach filmowych pod kierunkiem Pawła Ferdka i Mikołaja Walczewskiego (absolwenta naszej szkoły).

W części wernisażu odbywającego się na scenie w auli zobaczyliśmy ,,Puls po pulsie”, czyli telewizyjne wiadomości plenerowe przygotowane przez fakultet literacki z klasy IX, na zajęciach z panią Ewą Czerwieniec oraz zwiastuny do filmów gimnazjalistów. Muzyka do filmów nagrana była przez fakultet muzyczny na warsztatach pod kierunkiem Jerzego Mazzolla, którą również mogliśmy wysłuchać w trakcie pokazu. Oglądnęliśmy także filmy animowane stworzone przez uczniów klas II – VI podczas warsztatów z animacji poklatkowej prowadzonych przez Tomasza Solicha i Agnieszkę Kaperniak i zobaczyliśmy występ klasy III grającej na „bum bum rurkach” pod kierunkiem p. Karoliny Siaśkiewicz i ich projekt przygotowany pod kierunkiem p. Anny Maciejewskiej. Wysłuchaliśmy nowej audycji plenerowego radia ART FM zrealizowanego przez uczniów fakultetu literackiego z klasy VIII pod kierunkiem p. Ewy Czerwieniec i p. Tomasza Palucha. Klasa VI zagrała nam analogiczne utwory powstałe na zajęciach z panią Zofią Ziach. Fakultet muzyczny pod kierunkiem p. Sabiny Zwijacz- Kozicy odtworzył fragment opery Don Giovanniego przekształconej w „Don Janosika”. Na scenie zobaczyliśmy też występy taneczne klas IV-VI ,,Cztery żywioły” przygotowane pod kierunkiem pani Moniki Foster i pani Nataszy Leśniak.

Wernisaż był jednym słowem bardzo udany.

Warsztaty, które były dodatkowo przeprowadzane na plenerze sfinansowano ze środków naszej szkoły, Rady Rodziców POSA i środków Urzędu Miasta Zakopane z funduszy na przeznaczonych na ochronę zdrowia i walkę z uzależnieniami, które pozyskała Akademia Młodego Artysty.

Zapraszamy do zaglądania na naszą stronę. Już wkrótce będzie można tu zobaczyć wszystkie materiały multimedialne pochodzące z naszych prezentacji.

Kasia , (red)

fot. M. Kasprzycka

K. Walczewska


Powiązane artykuły

Warsztaty fotograficzne – kolejna odsłona

W piątek, 7 stycznia odbyły się kolejne warsztaty fotografii otworkowej. Tym razem wzięli w nich udział uczniowie z klasy V i gimnazjaliści z fakultetu plastycznego z klasy II. Prezentujemy galerię zdjęć – efektów pracy naszych […]

Czytaj więcej

W finale konkursu filmowego

Gimnazjaliści z fakultetu literackiego z klasy IX, w składzie: Aleksandra Banak, Aleksandra Dziedzina, Anna Grzegorczyk, Szymon Marchewka i Agnieszka Utracka zostali finalistami Ogólnopolskiego Konkursu Filmowego „Zoom na młodzież”. Na festiwal filmowy zgłosili wyprodukowany podczas tegorocznego […]

Czytaj więcej

Plenerowe wariacje – wernisaż już wkrótce

Tegoroczny wrześniowy plener artystyczny możemy uważać za zakończony. W sobotę, 13 września cała POSA bezpiecznie powróciła z Sianożęt do Zakopanego. Pod koniec października spotkamy się na poplenerowym wernisażu.

Czytaj więcej
Skip to content