ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Poplenerowa wystawa- analogii jeszcze nie koniec

We wtorek, 21 października o godzinie 17:00 w auli Zakopiańskiego Centrum Edukacji odbył się, jak co roku, poplenerowy wernisaż, prezentujący efekt pracy uczniów Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej podczas dwutygodniowego pleneru wrześniowego.

Co roku nasza szkoła rozpoczyna naukę spędzając czas nad morzem. W tym roku plener miał miejsce w małej miejscowości Sianożęty. Tematem pleneru były „analogie”. Każdego roku na plenerze odbywają się warsztaty z zaproszonymi artystami jak i ciekawe zajęcia z

nauczycielami naszej szkoły. Efekt pracy możemy oglądnąć na poplenerowej wystawie.

Na wystawie zobaczyliśmy prace wykonane przez uczniów pod kierunkiem pani Lidii Rosińskiej, pani Jadwigi Rogowiec oraz Agaty Jasiorkowskiej- absolwentki naszej szkoły. Zaprezentowano dokumentację fakultetu plastycznego i klasy szóstej z warsztatów prowadzonych z panią Natalią Zdrojek. Mogliśmy również przeczytać wiersze klasy piątej i czwartej stworzone na lekcjach z panią Agnieszką Warek, prace z języka angielskiego pod kierunkiem p. Magdaleny Łukasik, multimedialne zabawy literackie pod kierunkiem p. Katarzyny Rogowskiej, prace dziennikarskie pod kierunkiem Ewy Czerwieniec. Były tam też projekcje filmów przygotowanych przez fakultet literacki na warsztatach filmowych pod kierunkiem Pawła Ferdka i Mikołaja Walczewskiego (absolwenta naszej szkoły).

W części wernisażu odbywającego się na scenie w auli zobaczyliśmy ,,Puls po pulsie”, czyli telewizyjne wiadomości plenerowe przygotowane przez fakultet literacki z klasy IX, na zajęciach z panią Ewą Czerwieniec oraz zwiastuny do filmów gimnazjalistów. Muzyka do filmów nagrana była przez fakultet muzyczny na warsztatach pod kierunkiem Jerzego Mazzolla, którą również mogliśmy wysłuchać w trakcie pokazu. Oglądnęliśmy także filmy animowane stworzone przez uczniów klas II – VI podczas warsztatów z animacji poklatkowej prowadzonych przez Tomasza Solicha i Agnieszkę Kaperniak i zobaczyliśmy występ klasy III grającej na „bum bum rurkach” pod kierunkiem p. Karoliny Siaśkiewicz i ich projekt przygotowany pod kierunkiem p. Anny Maciejewskiej. Wysłuchaliśmy nowej audycji plenerowego radia ART FM zrealizowanego przez uczniów fakultetu literackiego z klasy VIII pod kierunkiem p. Ewy Czerwieniec i p. Tomasza Palucha. Klasa VI zagrała nam analogiczne utwory powstałe na zajęciach z panią Zofią Ziach. Fakultet muzyczny pod kierunkiem p. Sabiny Zwijacz- Kozicy odtworzył fragment opery Don Giovanniego przekształconej w „Don Janosika”. Na scenie zobaczyliśmy też występy taneczne klas IV-VI ,,Cztery żywioły” przygotowane pod kierunkiem pani Moniki Foster i pani Nataszy Leśniak.

Wernisaż był jednym słowem bardzo udany.

Warsztaty, które były dodatkowo przeprowadzane na plenerze sfinansowano ze środków naszej szkoły, Rady Rodziców POSA i środków Urzędu Miasta Zakopane z funduszy na przeznaczonych na ochronę zdrowia i walkę z uzależnieniami, które pozyskała Akademia Młodego Artysty.

Zapraszamy do zaglądania na naszą stronę. Już wkrótce będzie można tu zobaczyć wszystkie materiały multimedialne pochodzące z naszych prezentacji.

Kasia , (red)

fot. M. Kasprzycka

K. Walczewska


Powiązane artykuły

“Noworoczne” niespodzianki

Rok szkolny w naszej szkole rozpoczął się niespodziankami. Do grona pedagogicznego dołączyli nowi nauczyciele. Pojawiła się pani od fizyki, Irena Łukaszczyk, która przyszła do naszej szkoły w zastępstwie za panią Barbarę Łętowską-Hyłę, obecnie przebywającą na […]

Czytaj więcej

Życie dworskie z bliska

Jak się żyło na dworskim zamku? To już wiedzą nasi najmłodsi:) Klasa II i III odwiedziły bowiem Kraków.

Czytaj więcej

Na 70-lecie

29 listopada o godzinie 18:00 w hotelu Belvedere w sali im. Ignacego Paderewskiego odbył się kolejny Jubileuszowy koncert Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia.

Czytaj więcej
Skip to content