ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Poplenerowa wystawa – chaosu ciąg dalszy

16 października w środę odbyła się wystawa poplenerowa, prezentująca efekt pracy uczniów podczas pleneru artystycznego w Rowach. Wernisaż zorganizowano w dość nietypowej scenerii – surowych, niewykończonych pomieszczeniach na ostatnim piętrze budynku przy ul. Krupówki 49, która bardzo odpowiadała plenerowemu hasłu: „chaos”.

Wernisaż podsumował dwutygodniowy pobyt w Rowach Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej. Każdego roku nasza szkoła we wrześniu rozpoczyna naukę nad morzem. Podczas plenerów artystycznych prowadzone są warsztaty i wiele innych ciekawych zajęć z naszymi nauczycielami a także z zaproszonymi artystami z różnych dziedzin sztuki. Całe przedsięwzięcie kończy się zwykle wystawą.

Na wernisażu można było zobaczyć prace plastyczne wykonane podczas pleneru pod kierunkiem pani Renaty Mrowcy, pani Lidii Rosińskiej i pani Jadwigi Rogowiec. Prezentowane też były mozaiki wykonane przez uczniów czwartej, piątej oraz szóstej klasy na warsztatach z panem Luboszem Karwatem. Można było przeczytać „Echo Pleneru”, gazetkę plenerową stworzoną przez klasy 1, oraz 2 gimnazjum z fakultetu literackiego i zobaczyć Pulsy Pleneru” nagrane przez klasę 3 gimnazjum z fakultetu literackiego przygotowane na zajęciach z panią Ewą Czerwieniec. Były zdjęcia wykonane przez pana Krzysztofa „Żabę” Wiśniowskiego, wiersze stworzone przez piątą klasę na zajęciach z panią Agnieszką Warek. Prezentowano rejestrację performancu na plaży pod kierunkiem pani Jadzi Rogowiec, dokumentację zajęć dźwiękowych pana Tomasza Palucha, filmy animacyjne stworzone przez fakultet plastyczny gimnazjum na warsztatach z panią Wiolą Sową i słuchowiska stworzone przez fakultet literacki z gimnazjum wykonane podczas warsztatów z panią Ewą Lasocką. Nie zabrakło również występów na żywo, między innymi klasy II i III przygotowanych przez panie Jaustynę Jasiorkowską i Katarzynę Rogowiec i klasy VI pod kierunkiem pana Tomasza Palucha. Można było zobaczyć występ „orkiestry komunikatowej” prowadzonej przez pana Patryka Zakrockiego, który miał na plenerze warsztaty improwizacyjne z fakultetem muzycznym. Przedstawiono też performance pod kierunkiem pana Mirosława Nadymusa, który odnosił się do sztuki Tadeusza Kantora „Umarła Klasa”. Cały wernisaż był bardzo udany.

Przegląd wydarzeń plenerowych i szczegóły poszczególnych projektów można zobaczyć w Pulsie po Pulsie przygotowanym przez literatów z klasy III/g

http://www.youtube.com/watch?v=4RZM9Nt6vH4

Tutaj: fotograficzne wspomnienia z pleneru (zdjęcia pana Krzysztofa Wiśniowskiego, Ewy Czerwieniec, Lubosza Karwata i uczniów POSA)

Olga Gębik


Powiązane artykuły

Wirtualne lekcje fimozanawstwa

Uczniowie fakultetu literackiego z klasy IX już po raz drugi uczestniczyli w wirtualnej lekcji filmoznawstwa w ramach projektu „Filmoteka Szkolna”.

Czytaj więcej

Zapraszamy na wernisaż poplenerowej wystawy

Towarzystwo Edukacji Artystycznej, Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Artystyczna, Rada Rodziców POSA zapraszają na wernisaż poplenerowej wystawy prac uczniów Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej w Zakopanem, który odbędzie się 25 października 2010, o godz. 17 w Galerii Szkolnej […]

Czytaj więcej

TELEPLENER KLASY VI

Dzisiaj informacje z pleneru w wersji przygotowanej przez klasę VI. Zapraszamy do oglądania.

Czytaj więcej
Skip to content