ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Portret wielokrotny

Od 12 do 15 kwietnia uczniowie z klasy II gimnazjum: Sandra Ślusarz, Jan Kowalski, Julia Kachnic oraz uczennice z klasy VII: Hanna Brzosko i Hanna Lelek brali udział w warsztatach filmowych w ramach Przeglądu Filmów o Sztuce, Zakopane 2018. Warsztaty prowadziło dwóch operatorów filmowych z Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi: Józef Romasz oraz Profesor Zbigniew Wichłacz.

Zajęcia odbywały się w Teatrze Witkacego. W warsztatach również uczestniczyli uczniowie z Zespołu Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara oraz z Zespołu Społecznych Szkół Ogólnokształcących. Pierwszego dnia uczestnicy dowiedzieli się z jakich elementów składa się film i jakie występują rodzaje planów filmowych. Uczniowie rozszerzyli też swoją wiedzę na temat funkcji jakie posiada kamera. Każdy z uczestników został nagrany, kiedy się przedstawiał.

Pod koniec pierwszego dnia została ustalona tematyka filmu, który wspólnie nakręcili. Następnego dnia nagrywali materiały do swojego projektu. Mieli przyjemność pracować z dwoma profesjonalnymi aktorami z Teatru Witkacego z Agnieszką Michalak oraz Markiem Wroną, który również prowadzi zajęcia teatralne w naszej szkole. W sobotę uczestnicy warsztatów zajmowali się montażem filmu. Nie wszyscy zaangażowali się w pomoc przy montażu, ponieważ nie posiadali odpowiednich umiejętności lub nigdy wcześniej nie mieli do czynienia z programem, którym się posługiwali (Adobe Premiere).

Uczestnicy nadali tytuł swojemu filmowi ,,Portret wielokrotny”. W niedzielę w Kinie Sokół został wyświetlony efekt ich pracy oraz film z warsztatów z 2016 r. pt. ,,Fascynacje”. Ciekawostką jest to, że w poprzednich zajęciach również brali udział nasi uczniowie.

W ramach zajęć była również okazja, aby obejrzeć film ,,Twój Vincent”, który został wyświetlony po zakończeniu projekcji filmów uczniów. Prowadzący przyznali, że bardzo dobrze i miło pracowało się z uczniami.

Julia Kachnic


Powiązane artykuły

Niewiedza na lekcji motorem dla kreatywności

Na jednej z lekcji chemii klasa 3 gimnazjum przyniosła ze sobą przedmioty nie związane z lekcją – plastelinę i plastikowe korki.

Czytaj więcej

Angielska piosenka na scenie

22 lutego o 12:15 odbyło się POSA Music Show. W tym roku zwycięzcami zostali: Regina Chotarska z kl. II, w kategorii 1-3, Laura Wielopolska z kl. IV, w kategorii 4-6 , a w gimnazjum najlepszy […]

Czytaj więcej

POSA znowu błyszczy

Agnieszka Utracka, Ewa Utracka, Aleksandra Chrobak, Klemens Hubicki i Rufin Podleśny, Agnieszka Król-Józaga – uczniowie i absolwenci naszej szkoły zostali laureatami XVII Ogólnopolskiego Przeglądu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej LIPA. Część nagrodzonych wzięło udział w […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content