ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Portret wielokrotny

Od 12 do 15 kwietnia uczniowie z klasy II gimnazjum: Sandra Ślusarz, Jan Kowalski, Julia Kachnic oraz uczennice z klasy VII: Hanna Brzosko i Hanna Lelek brali udział w warsztatach filmowych w ramach Przeglądu Filmów o Sztuce, Zakopane 2018. Warsztaty prowadziło dwóch operatorów filmowych z Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi: Józef Romasz oraz Profesor Zbigniew Wichłacz.

Zajęcia odbywały się w Teatrze Witkacego. W warsztatach również uczestniczyli uczniowie z Zespołu Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara oraz z Zespołu Społecznych Szkół Ogólnokształcących. Pierwszego dnia uczestnicy dowiedzieli się z jakich elementów składa się film i jakie występują rodzaje planów filmowych. Uczniowie rozszerzyli też swoją wiedzę na temat funkcji jakie posiada kamera. Każdy z uczestników został nagrany, kiedy się przedstawiał.

Pod koniec pierwszego dnia została ustalona tematyka filmu, który wspólnie nakręcili. Następnego dnia nagrywali materiały do swojego projektu. Mieli przyjemność pracować z dwoma profesjonalnymi aktorami z Teatru Witkacego z Agnieszką Michalak oraz Markiem Wroną, który również prowadzi zajęcia teatralne w naszej szkole. W sobotę uczestnicy warsztatów zajmowali się montażem filmu. Nie wszyscy zaangażowali się w pomoc przy montażu, ponieważ nie posiadali odpowiednich umiejętności lub nigdy wcześniej nie mieli do czynienia z programem, którym się posługiwali (Adobe Premiere).

Uczestnicy nadali tytuł swojemu filmowi ,,Portret wielokrotny”. W niedzielę w Kinie Sokół został wyświetlony efekt ich pracy oraz film z warsztatów z 2016 r. pt. ,,Fascynacje”. Ciekawostką jest to, że w poprzednich zajęciach również brali udział nasi uczniowie.

W ramach zajęć była również okazja, aby obejrzeć film ,,Twój Vincent”, który został wyświetlony po zakończeniu projekcji filmów uczniów. Prowadzący przyznali, że bardzo dobrze i miło pracowało się z uczniami.

Julia Kachnic


Powiązane artykuły

Karnawałowy koncert klasy I

2.02.2021 odbył się karnawałowy koncert pierwszaków. Zapraszamy do obejrzenia rejestracji tego kameralnego, ale niezwykłego koncertu.

Czytaj więcej

Dziąble z czwartej klasy

19.03. 2014 r o godzinie 15:30 w kawiarni zakopiańskiego Teatru Witkacego odbył się spektakl klasy IV z Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej.

Czytaj więcej

Warsztaty operatorskie – etiudy

Podczas pleneru artystycznego, który odbył się we wrześniu w Łukęcinie uczniowie fakultetu literackiego brali udział w warsztatach operatorskich prowadzonych przez studenta warszawskiej ASP, Mikołaja Walczewskiego. Ćwiczenia operatorskie wykonywane były podczas kręcenia krótkich etiud filmowych. Sprawdźmy, […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content