ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

POSA dla Ziemi

We wtorek, 11.05.2021 klasa VII POSA w ramach zajęć szkolnych spotkała się na akcji „Wielkie Sprzątanie Podhala” zorganizowanej przez TPN. Uczniowie posprzątali m.in. Bachledzki Wierch.

11.05.2021 na całym Podhalu odbyła się akcja organizowana przez Tatrzański Park Narodowy – Wielkie Sprzątanie Podhala. Warto wiedzieć, że jest to część działań na skalę ogólnopolską – akcja odbyła się też m.in w Trójmieście czy Sosnowcu. Trwała ona w przybliżeniu od godziny 10 do 15. Do działań na rzecz środowiska postanowili przyłączyć się uczniowie klasy VII Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej wraz ze swoją wychowawczynią – panią Ireną Orłowską-Świerczyńską.

Około godziny 9.45 wolontariusze spotkali się pod kościołem Najświętszej Marii Panny Matki Zbawiciela na Antałówce. Tam czekali na nich: pracownica TPN, przewodnik tatrzański oraz dwie osoby z patrolu ekologicznego. Uczestnicy wycieczki podzielili się w pary. Każda osoba dostała parę rękawiczek i worek na śmieci. Już pod kościołem wolontariuszom udało się uzbierać jeden wór pełen plastiku, a następne znaleziska, takie jak na przykład zderzak auta czy wycieraczki samochodowe zaskoczyły wiele osób. Na trasie wycieczki, która obejmowała kościół NMP Matki Zbawiciela, Bachledzki Wierch, cmentarz żydowski i zejście do sklepu Szymonek udało się zebrać dwanaście pełnych worków odpadów. Koniec spaceru nastąpił około godziny 13.30, kiedy to uczestnicy wycieczki rozstali się pod centrum handlowym Szymonek i wrócili do domów.

Natalia Styrczula

fot. Maria Bochnak i Barbara Kowalska

Sprzątanie Tatr 2021

Zdjęcie 1 z 10


Powiązane artykuły

Plener Artystyczny Pieniny

W środę 13 maja o godzinie 8:00 klasy 4-6 wyruszyły na trzydniowy plener artystyczny „Trzy korony”.

Czytaj więcej

Andrzejki dla wybranych

W piątek, 26 listopada w świetlicy Białego Domu odbyły się Andrzejki dla klasy ósmej.  

Czytaj więcej

Warsztaty fotografii otworkowej klasy II i III/g -Otworkowe eksperymenty

– Fotografia otworkowa – to fotografia bez obiektywu. Zastępuje go mały otwór, przez który wpada do środka światło, co pozwala na zarejestrowanie na kamerze obrazu – poinformowała nas uczennica klasy drugiej gimnazjum, zaraz po wyjściu […]

Czytaj więcej
Skip to content