ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

POSA na Salonie Marcowym 2018

W minionym tygodniu uczniowie naszej szkoły licznie odwiedzili Miejską Galerię Sztuki, gdzie mogli uczestniczyć w Salonie Marcowym 2018. Były tam trzy klasy: III, V i VI.

18 kwietnia grupa dzieci z klasy trzeciej Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej w Zakopanem po zapoznaniu się z wystawą, w ramach zajęć z plastyki, realizowała własne prace rysunkowo-malarskie zainspirowane tytułami dzieł prezentowanych na „Salonie Marcowym 2018”. Zajęcia poprzedzone oprowadzaniem kuratorskim przeprowadziła Lidia Rosińska-Podleśny.

20 kwietnia do Galerii wybrały się klasy VI i V pod opieką Ewy Czerwieniec. Klasa VI zapoznała się najpierw z koncepcją i historią zakopiańskich salonów marcowych, by potem obejrzeć wystawę i pokusić się o własne opisy najbardziej ich inspirujących obrazów. Natomiast klasa V, w ramach zajęć z massmediów, zapoznanie się z wystawą wykorzysta do dziennikarskich ćwiczeń.

(red)

fot. MSG


Powiązane artykuły

Komplet medali

14 lutego odbyła się trzecia edycja XL Zakopiańskiej Ligi Łyżwiarskiej, w której uczniom naszej szkoły udało się wywalczyć 1 złoto, 1 srebro oraz 1 brąz.

Czytaj więcej

Komórkowy świat

Mogłoby się wydawać, że biologia to nauki ścisłe, omawiające budowę wielu organizmów. W naszej szkole, biologia to także przedmiot rozwijający wyobraźnię i kreatywność o czym przekonała się klasa pierwsza gimnazjum tworząc projekty komórek roślinnych, zwierzęcych […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content