ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

POSA na Salonie Marcowym 2018

W minionym tygodniu uczniowie naszej szkoły licznie odwiedzili Miejską Galerię Sztuki, gdzie mogli uczestniczyć w Salonie Marcowym 2018. Były tam trzy klasy: III, V i VI.

18 kwietnia grupa dzieci z klasy trzeciej Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej w Zakopanem po zapoznaniu się z wystawą, w ramach zajęć z plastyki, realizowała własne prace rysunkowo-malarskie zainspirowane tytułami dzieł prezentowanych na „Salonie Marcowym 2018”. Zajęcia poprzedzone oprowadzaniem kuratorskim przeprowadziła Lidia Rosińska-Podleśny.

20 kwietnia do Galerii wybrały się klasy VI i V pod opieką Ewy Czerwieniec. Klasa VI zapoznała się najpierw z koncepcją i historią zakopiańskich salonów marcowych, by potem obejrzeć wystawę i pokusić się o własne opisy najbardziej ich inspirujących obrazów. Natomiast klasa V, w ramach zajęć z massmediów, zapoznanie się z wystawą wykorzysta do dziennikarskich ćwiczeń.

(red)

fot. MSG


Powiązane artykuły

POSA TV – odcinek trzeci

Zapraszamy na kolejną edycję POSA TV przygotowana przez literatów z kl. IX. https://www.youtube.com/watch?v=N9ZWRfH2Zeg

Czytaj więcej

Przyszłość w kawałku wosku

30 listopada, po południu uczniowie klasy VI wcielili się na chwilę we wróżki i wróżbitów. Spędzili wspólnie Andrzejkowy wieczór sięgając po tradycyjne zabawy i wróżby.

Czytaj więcej

Włochy oczami artystów

Jak uczniom klas gimnazjalnych podobał się tegoroczny plener zagraniczny do Włoch? W tym roku zwiedzili oni Wenecję, Sienę, Watykan, Pompeje, Rzym oraz Florencję. Jedynie w osiem dni: od 4 do 11 maja, zobaczyli największe włoskie […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content