ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

POSA na wagarach

21 marca, czyli pierwszy dzień wiosny znany jest także jako dzień wagarowicza. W tym roku uczniowie gimnazjum POSA postanowili wraz z nauczycielami uczcić przyjście wiosny wybierając się na “wagary”. Każda klasa ze swoim wychowawcą na czele zrobiła sobie dzień wolny od lekcji. Klasa I gimnazjum razem z panią Grażyną Malinowską poszła na spacer pod skocznię, a później na małą przekąskę do kawiarni. Po krótkiej przerwie ruszyli dalej spacerem na Antałówkę aby w końcu zakończyć krótką wycieczkę powrotem do szkoły. II gimnazjum ze swoją wychowawczynią Ireną Świerczyńską także wybrali się na spacer, który zakończył się przy cmentarzu żydowskim na Bachledzkim Wierchu. Po powrocie do szkoły klasa podzieliła się na mniejsze grupki i kontynuowała świętowanie nadejścia wiosny m.in. wyjściem na pizzę. Klasa III z panem Krzysztofem Wiśniowskim wybrała się na deser do Samanty. Następnie wszyscy poszli popływać do Aqua Parku, a wagary zakończyli wyjściem na pizzę do restauracji Adamo. Mamy nadzieje, że i humor i pogoda będą dopisywać cały rok tak samo jak w pierwszy dzień wiosny. Z niecierpliwością czekamy na następny dzień wagarowicza.

Maryna Stańczewska


Powiązane artykuły

Warsztaty fotograficzne zakończone

Uczniowie z klasy II gimnazjum fakultetu plastycznego zakończyli już tegoroczne warsztaty fotograficzne prowadzone przez pana Bogdana Kiwaka. Zapraszamy do galerii zdjęć – efektów ich pracy.

Czytaj więcej

Wystawa laureatów konkursu fotograficznego „Chwytaj jesień”

Od 25 lutego 2021 r. w szkolnej galerii można oglądać nagrodzone w konkursie „Chwytaj jesień” zdjęcia. Był to konkurs organizowany przez panią Katarzynę Rogowską dla uczniów klas I-IV.

Czytaj więcej

Poruszające spotkanie z historią

5.11. 2013r klasy IV-IV z naszej najwspanialszej na świecie szkoły były  na wyjeździe edukacyjnym  w Krakowie. Wszyscy uczestnicy zwiedzali razem Muzeum Lotnictwa, ale później podzielili się na dwie grupy: klasa VI miała zajęcia edukacyjne w […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content