ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

POSA na wagarach

21 marca, czyli pierwszy dzień wiosny znany jest także jako dzień wagarowicza. W tym roku uczniowie gimnazjum POSA postanowili wraz z nauczycielami uczcić przyjście wiosny wybierając się na “wagary”. Każda klasa ze swoim wychowawcą na czele zrobiła sobie dzień wolny od lekcji. Klasa I gimnazjum razem z panią Grażyną Malinowską poszła na spacer pod skocznię, a później na małą przekąskę do kawiarni. Po krótkiej przerwie ruszyli dalej spacerem na Antałówkę aby w końcu zakończyć krótką wycieczkę powrotem do szkoły. II gimnazjum ze swoją wychowawczynią Ireną Świerczyńską także wybrali się na spacer, który zakończył się przy cmentarzu żydowskim na Bachledzkim Wierchu. Po powrocie do szkoły klasa podzieliła się na mniejsze grupki i kontynuowała świętowanie nadejścia wiosny m.in. wyjściem na pizzę. Klasa III z panem Krzysztofem Wiśniowskim wybrała się na deser do Samanty. Następnie wszyscy poszli popływać do Aqua Parku, a wagary zakończyli wyjściem na pizzę do restauracji Adamo. Mamy nadzieje, że i humor i pogoda będą dopisywać cały rok tak samo jak w pierwszy dzień wiosny. Z niecierpliwością czekamy na następny dzień wagarowicza.

Maryna Stańczewska


Powiązane artykuły

Szalony Ludwik wita POSĘ!

W dniach 26-30 maja odbył się plener zagraniczny gimnazjalistów, podczas którego nasi uczniowie zwiedzili najważniejsze miasta bawarskie.

Czytaj więcej

Słowna bitwa wygrana przez Dominika!

5 grudnia o godzinie 16:00 w Dworcu Tatrzańskim odbył się Slam Poetycki, który był podsuwaniem kilkudniowych warsztatów odbywających się w naszej szkole. W tym roku mistrzem slamowania został Dominik Prusinowski. Oraganizatorem warsztatów była Akademia Młodego […]

Czytaj więcej

Wieczór upiorów

27 października w Sali koncertowej ZPSA odbył się halloween przygotowany przez klasę 2 i 3 gimnazjum pod kierunkiem pani Karoliny Sikorskiej i pani Magdy Łukasik.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content