ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

POSA na zimowo

W środę, 16.03 klasy I-VIII POSA uczestniczyły w zimowych zawodach szkolnych odbywających się pod Nosalem. Uczniowie konkurowali w trzech kategoriach: na nartach, snowboardzie oraz zjeździe na „byle czym”.

Uczestnicy zjeżdżający na nartach rywalizowali z osobami ze swojej klasy (oprócz klas VI i VII, które zostały połączone), ci, którzy zdecydowali się na zjazd na snowboardzie nie byli podzieleni na kategorie wiekowe, zaś uczestnicy zjazdu na „byle czym” byli podzieleni na klasy I-III, IV-VI oraz VII-VIII. Pierwsze miejsce w zjeździe na nartach zdobyli w swoich kategoriach: Maria Tarnawska z klasy I, Magdalena Buńda z klasy II, Faustyna Gajzler z klasy III, Filip Jakubiak z klasy IV, Kamila Gut z klasy V, Franciszek Zięba z klasy VII oraz Wiktoria Buńda z klasy VIII. W zjeździe na snowboardzie zwyciężył Łukasz Dawidek z klasy VI. W zjeździe na „byle czym” pierwsze miejsce w kategorii klas I-III zdobyły Faustyna Gajzler oraz Helena Górka, klas IV-VI ex aequo Piotr Bystrowski oraz Marat Harasimowicz oraz klas VII-VIII Barbara Kowalska wraz z Mają Wyraz. Zawody zostały zorganizowane przez Radę Rodziców przy pomocy pani Karoliny Jędrysiak oraz pana Tomasza Sobańskiego. Uczniowie na miejscu mieli zapewnione picie i jedzenie.

Natalia Styrczula 

fot. Maria Bochnak

Ewa Czerwieniec


Powiązane artykuły

Spotkanie z Czesławem Podleśnym

Gimnazjaliści Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej spotkali się z artystą rzeźbiarzem Czesławem Podleśnym. Artysta przedstawił uczniom swoją twórczość, opowiedział o tym, czym dla niego jest sztuka, co oznacza być artystą, wspominał o artystycznej podróży do Korei.  […]

Czytaj więcej

Koncert wprost z Ukrainy

23 września, o godz. 17 w sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Artystycznych odbył się koncert wykonany przez dzieci i młodzież z Ukrainy. Zorganizowano go w ramach Polsko – ­Ukraińskich warsztatów skrzypcowych na Podhalu „Smyczkowe Muzykowanie”.

Czytaj więcej

Street art i fotografia

26 listopada w Teatrze Witkacego odbyła się prezentacji festiwalu „Karpaty Offer’’. Celem tego projektu było przedstawienie zakopiańskiej publiczności idei festiwalu a w szczególności Street Artu, czyli malowania artystycznego spreyami oraz zdjęć pana Bogdana Kiwaka fotografika […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content