ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

POSA o patriotyzmie

9 listopada o godzinie 11.00 w sali koncertowej odbyło się przedstawienie klas podstawowych od IV do VI. Zostało one stworzone z okazji Święta Niepodległości, więc domyśleć się można, że treści tego wydarzenia były patriotyczne. Dzieci przygotowały, krótką scenkę teatralną opowiadającą o tym, jak Polska odzyskała w 1918 roku niepodległość, którą urozmaicało zaprezentowanie kilku piosenek. A były to: „O mój rozmarynie”, „Pierwsza Brygada”, „Maszerują strzelcy”, „Przybyli ułani pod okienko”. Na wyróżnienie zasługuje Jasiu Kudasik, który samodzielnie przygotował kwestię oprawę muzyczną do tego przedstawienia grając na fortepianie. Pokaz był przygotowywany przez około 2 tygodnie pod kierownictwem pani Agnieszki Warek- nauczycielki języka polskiego w podstawówce. – Celem tego przedstawienia było uświadomienie młodszym klasom, czym jest święto 11 listopada, że nie jest to tylko dzień wolny od szkoły, ale Święto Niepodległości stwierdziła pani Agnieszka Warek.

Konrad Jonek, kl. III/gPowiązane artykuły

W rytmach afrykańskich – wspomnienia z pleneru klasy IV

Przedstawiamy kolejne wspomnienia z naszego pobytu w Jarosławcu na plenerze artystycznym. Tym razem o wydarzeniach, które najmilej wspomina klasa IV.

Czytaj więcej

Junior reporter: Ferie na nartach z przyjaciółmi

Wszyscy uczniowie powoli o zimowych feriach zapominają wciągając się coraz bardziej w wir nauki. Młodzi reporterzy z klasy II przypominają o nich swoimi relacjami.

Czytaj więcej

Jeszcze trochę świątecznie

W środę, 22 stycznia 2014 r. o godzinie 17:15 w auli naszej szkoły odbyła się audycja „Na cztery ręce” uczniów klasy fortepianu. Prowadzącą, a zarazem organizatorką audycji była p. Anna Kurek, która jest nauczycielką gry […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content