ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

POSA o patriotyzmie

9 listopada o godzinie 11.00 w sali koncertowej odbyło się przedstawienie klas podstawowych od IV do VI. Zostało one stworzone z okazji Święta Niepodległości, więc domyśleć się można, że treści tego wydarzenia były patriotyczne. Dzieci przygotowały, krótką scenkę teatralną opowiadającą o tym, jak Polska odzyskała w 1918 roku niepodległość, którą urozmaicało zaprezentowanie kilku piosenek. A były to: „O mój rozmarynie”, „Pierwsza Brygada”, „Maszerują strzelcy”, „Przybyli ułani pod okienko”. Na wyróżnienie zasługuje Jasiu Kudasik, który samodzielnie przygotował kwestię oprawę muzyczną do tego przedstawienia grając na fortepianie. Pokaz był przygotowywany przez około 2 tygodnie pod kierownictwem pani Agnieszki Warek- nauczycielki języka polskiego w podstawówce. – Celem tego przedstawienia było uświadomienie młodszym klasom, czym jest święto 11 listopada, że nie jest to tylko dzień wolny od szkoły, ale Święto Niepodległości stwierdziła pani Agnieszka Warek.

Konrad Jonek, kl. III/gPowiązane artykuły

Dowartościować siebie

Niedawno skończyły się tegoroczne rekolekcje. Codziennie od poniedziałku (28 marca) do środy (30 marca) klasy 4-8 maszerowały do Kościoła św. Krzyża, by zaczerpnąć duchowych refleksji.

Czytaj więcej

W milczeniu

10 listopada klasa VIII i IX, wraz z Panią Lilianą Florek i Panią Barbarą Łętowską, wybrały się na jednodniową wycieczkę do Oświęcimia. Zwiedzili obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau.

Czytaj więcej

Dla marszałka Piłsudskiego

10 listopada nasi uczniowie wzięli udział w XXIV Sztafetowym Biegu Niepodległości im. Józefa Piłsudskiego. Sztafeta z podstawówki zajęła ósme miejsce, a grupa z gimnazjum szóste.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content