ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

POZDRAWIAMY Z PLENERU W KRYNICY MORSKIEJ

Już od trzech dni uczniowie naszej szkoły podbijają Krynicę Morską. W piątek rozpoczął się nasz coroczny, nadmorski plener artystyczny. Pogoda nie sprzyja nam za bardzo, ale różnorodność zajęć pozwala, by na chwilę zapomnieć o chłodnym wietrze, który towarzyszy nam tutaj od samego początku.

Pierwsze dni naszego pobytu w Krynicy zajmują przede wszystkim warsztaty z Teatru Cieni prowadzone przez artystów z Teatru Figur w Krakowie. Uczestniczą w nich uczniowie klas od IV do VI oraz gimnazjaliści z fakultetu plastycznego i literackiego. Z zainteresowaniem czekamy na efekty. W kuluarach słyszymy między innymi o przygotowywanym „cieniodysku” czy też o „Romeo i Julii” w konwencji horroru.

Nie próżnują też muzycy, którzy rozpoczęli realizację eksperymentalnego projektu muzycznego pod kierunkiem pana Tomasza Palucha.

Ponadto, codziennie rano gimnazjaliści zajmują się wraz z dr. Krzysztofem Szyszkiewiczem zagadnieniami związanymi z teorią kwantową, światłem i czasem.

Większość zajęć plenerowych odbywa się, jak zapowiadaliśmy, pod hasłem „przypadek”.

Pani Lidia Rosińska zdążyła już przygotować z częścią uczniów kompozycje przestrzenne z przypadkowo wybranych przedmiotów. Najmłodsi, pod kierunkiem pań Justyny Jasiorkowskiej, Anny Maciejewskiej i Agnieszki Warek zajmują się projektem literacko – plastycznym, w którym istotną rolę odgrywa właśnie przypadek. Do matematycznej zabawy będącej ciekawą wyprawą do „Przypadkowa” drugo i trzecioklasistów zabiera pan Mirosław Nadymus. Pan Krzysztof Wiśniowski „Żaba” dba, jak zwykle, o kondycję fizyczną uczestników pleneru. Każdego poranka organizuje biegi, w których , w tym roku uczestniczy rekordowa ilość uczniów. Natomiast wieczorem pan „Żaba” zamienia się w organizatora karaoke.

Nie próżnują także dziennikarze z grupy literackiej. Mimo natłoku zajęć gromadzą pod kierunkiem pani Ewy Czerwieniec materiały dziennikarskie, które już wkrótce pojawią się na stronie internetowej i w pierwszych wydaniach „Pulsu pleneru” oraz „Echa pleneru”. Zapraszamy więc do lektury. Zaglądajcie na stronę.

Plener jest współfinansowany przez Urząd Miasta Zakopane.


Powiązane artykuły

Fotki z zawodów

Do Zakopanego zawitała wiosna, ale jeszcze niektórzy z nas wspominają zawody narciarskie, które odbyły się dla uczniów naszej szkoły w lutym.  Swoją galerię zdjęć dostarczyli nam właśnie Państwo Motykowie. Zapraszamy do oglądania. (red)

Czytaj więcej

Gra terenowa – szlakiem znanych bohaterów

8 czerwca, z okazji Dnia Dziecka w naszej szkole zorganizowano grę terenową dla gimnazjalistów. Teoretycznie, gra była planowana na 1 czerwca, jednak z powodu złej pogody, zabawę postanowiono przełożyć na bardziej sprzyjające warunki atmosferyczne. Grę […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content