ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

POZDRAWIAMY Z PLENERU W KRYNICY MORSKIEJ

Już od trzech dni uczniowie naszej szkoły podbijają Krynicę Morską. W piątek rozpoczął się nasz coroczny, nadmorski plener artystyczny. Pogoda nie sprzyja nam za bardzo, ale różnorodność zajęć pozwala, by na chwilę zapomnieć o chłodnym wietrze, który towarzyszy nam tutaj od samego początku.

Pierwsze dni naszego pobytu w Krynicy zajmują przede wszystkim warsztaty z Teatru Cieni prowadzone przez artystów z Teatru Figur w Krakowie. Uczestniczą w nich uczniowie klas od IV do VI oraz gimnazjaliści z fakultetu plastycznego i literackiego. Z zainteresowaniem czekamy na efekty. W kuluarach słyszymy między innymi o przygotowywanym „cieniodysku” czy też o „Romeo i Julii” w konwencji horroru.

Nie próżnują też muzycy, którzy rozpoczęli realizację eksperymentalnego projektu muzycznego pod kierunkiem pana Tomasza Palucha.

Ponadto, codziennie rano gimnazjaliści zajmują się wraz z dr. Krzysztofem Szyszkiewiczem zagadnieniami związanymi z teorią kwantową, światłem i czasem.

Większość zajęć plenerowych odbywa się, jak zapowiadaliśmy, pod hasłem „przypadek”.

Pani Lidia Rosińska zdążyła już przygotować z częścią uczniów kompozycje przestrzenne z przypadkowo wybranych przedmiotów. Najmłodsi, pod kierunkiem pań Justyny Jasiorkowskiej, Anny Maciejewskiej i Agnieszki Warek zajmują się projektem literacko – plastycznym, w którym istotną rolę odgrywa właśnie przypadek. Do matematycznej zabawy będącej ciekawą wyprawą do „Przypadkowa” drugo i trzecioklasistów zabiera pan Mirosław Nadymus. Pan Krzysztof Wiśniowski „Żaba” dba, jak zwykle, o kondycję fizyczną uczestników pleneru. Każdego poranka organizuje biegi, w których , w tym roku uczestniczy rekordowa ilość uczniów. Natomiast wieczorem pan „Żaba” zamienia się w organizatora karaoke.

Nie próżnują także dziennikarze z grupy literackiej. Mimo natłoku zajęć gromadzą pod kierunkiem pani Ewy Czerwieniec materiały dziennikarskie, które już wkrótce pojawią się na stronie internetowej i w pierwszych wydaniach „Pulsu pleneru” oraz „Echa pleneru”. Zapraszamy więc do lektury. Zaglądajcie na stronę.

Plener jest współfinansowany przez Urząd Miasta Zakopane.


Powiązane artykuły

Region zwiedzony

29 kwietnia odbyła się druga wycieczka klasy 2 gimnazjum w ramach przedmiotu Wiedza o Regionie. Swoją ostatnią wycieczkę ma też za sobą klasa 1 gimnazjum.

Czytaj więcej

Podwodne szaleństwo

Tytuł „piranii” w szkolnym konkursie TOPIKI, czyli w wyborach na najpopularniejszego ucznia zdobyła Lidia Król z klasy III , „delfinem” został Maks Rzepka z klasy VI, a tytuł „rekina” otrzymał Klimek Bachleda z klasy IX. […]

Czytaj więcej

Mikoszewo 2021. „Puls po plenerze”.

„Puls po plenerze” przygotowany przez uczennice z Fakultetu Literackiego z klasy VIII: Marię Bochnak, Barbarę Kowalskę i Natalię Styrczulę. „Puls” realizowany był w ramach warsztatów dziennikarskich prowadzonych przez panią Ewę Czerwieniec.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content