ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Praca zdalna – informatyka

Szanowni uczniowie,
w związku z zaistniałą sytuacją nasza nauka w najbliższym czasie odbywać się będzie, jak już zapewne doskonale wiecie, zdalnie.  Do tego celu będziemy potrzebowali odpowiednich narzędzi o których mowa poniżej.

Podstawowym oprogramowanie przy użyciu którego będziemy kontaktować się w czasie lekcji będzie darmowy komunikator internetowy Skype. Będziemy używać także platformy edukacyjnej Microsoft – (informacje udostępnię w odpowiednim czasie), a także przesyłać materiały poprzez email. Planuję także udostępnianie on-line różnego rodzaju form sprawdzania Waszej wiedzy (ale to również w odpowiednim czasie). 

Podstawowym warunkiem uczestniczenia w zajęciach online będzie posiadanie przez Was na swoich komputerach / laptopach zainstalowanego komunikatora internetowego Skype. Jeśli posiadacie już taki komunikator bardzo proszę o przesłanie do mnie na adres: informatyk@zpsa.edu.pl swoich nazw użytkowników i oczekiwanie na zaproszenie dołączenia do grupy.
Uwaga: jeśli ktoś nie wie jak i gdzie sprawdzić swoją nazwę użytkownika tu podaję info.

Jeśli nie posiadacie jeszcze komunikatora Skype musicie go zainstalować.

W tym celu należy:

  • wejść na adres https://www.skype.com/pl/get-skype/ 
  • wybrać odpowiedni typ systemu operacyjnego zainstalowanego w komputerze i pobrać odpowiedni instalator
  • uruchomić pobrany plik instalatora i postępować zgodnie ze wskazówkami instalacji programu wyświetlanymi na ekranie komputera w czasie procesu instalacji
  •  ustalić nazwy użytkownika
  • przesłać nazwę użytkownika na adres: informatyk@zpsa.edu.pl
  • oczekiwać na zaproszenie do lekcji online. Po otrzymaniu zaproszenia trzeba je będzie oczywiście zaakceptować, by móc dołączyć do grupy.

 

 

Skip to content