ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Prawie wolny dzień

14 października br. obchodzony był, jak co roku, Dzień Komisji Edukacji Narodowej. Dla przypomnienia: Dzień Komisji Edukacji Narodowej to dzień upamiętniający powołanie przez Sejm Rozbiorowy na wniosek króla Stanisława Augusta Poniatowskiego w 1773r. Komisji nad Edukacją Młodzi Szlacheckiej Dozór Mającej. Święto to nazywane też popularnie Dniem Nauczyciela zostało ustanowione w 1972r.

W naszej szkole dla klas podstawowych i gimnazjalnych zostało w ramach zajęć opiekuńczych zorganizowane wyjście do kina. Klasy podstawowe już o godz.8.00 rozpoczęły bajkowy poranek filmem animowanym „Biała i Strzała podbijają kosmos”. Ciekawa fabuła bardzo wciągnęła dzieci, które rozochocone chciałyby spędzać w ten sposób każdy dzień.

Natomiast klasy gimnazjalne przed godz.12.30 zebrały się przed kinem „Giewont”, aby obejrzeć seans „Śluby Panieńskie” – zgodnie z reklamą – najlepszą komedię „wszechczasów”. Jeśli chodzi o fabułę filmu, zdania uczniów są wyraźnie podzielone. Film nie podobał się szczególnie pod względem wykonania i połączenia historycznego tła książki z czasami współczesnymi, co tworzyło wręcz kontrowersyjny obraz. Z oceny kolegów i koleżanek wnioskuję, że „Śluby Panieńskie” w nowej wersji filmowej nie będą się cieszyły dużym powodzeniem. Nie wzbudziło pozytywnych wrażeń umieszczenie współczesnych samochodów czy telefonów komórkowych w realiach „Ślubów Panieńskich” Aleksandra Fredro. Mimo mieszanych wrażeń po obejrzeniu filmu gimnazjaliści miło spędzili ten dzień.

Bartek Król-Józaga, kl. II/g


Powiązane artykuły

Jesienne barwy i czarno-białe kontrasty

Jeszcze przynajmniej do końca grudnia będzie można oglądać prace plastyczne uczniów klas podstawowych 1-6. Wystawę można podziwiać w szkolnej galerii od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-20:00 oraz w sobotę do godziny 13:00.

Czytaj więcej

Sianożęty – „Echo Pleneru”, „Puls pleneru”, ART FM

Media wydawane podczas pleneru artystycznego w Sianożętach pod kierunkiem Ewy Czerwieniec: „Echo Pleneru” (literaci z klasy VII), „Puls Pleneru” (literaci z klasy IX), radio ART FM (literaci z klasy VIII)

Czytaj więcej

Posa Music Show 2022

W kategorii klas I-III miejsce I – Małgorzata Stachowicz, miejsce II- Hania Kubicka, a III – Aleksandra oraz Małgosia Stachowicz, które wystąpiły w duecie. Wyróżnienie otrzymały Helena Zięba-Drzymalska i Kalina Sawik. W kategorii klas IV-VI […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content