ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Prawie wolny dzień

14 października br. obchodzony był, jak co roku, Dzień Komisji Edukacji Narodowej. Dla przypomnienia: Dzień Komisji Edukacji Narodowej to dzień upamiętniający powołanie przez Sejm Rozbiorowy na wniosek króla Stanisława Augusta Poniatowskiego w 1773r. Komisji nad Edukacją Młodzi Szlacheckiej Dozór Mającej. Święto to nazywane też popularnie Dniem Nauczyciela zostało ustanowione w 1972r.

W naszej szkole dla klas podstawowych i gimnazjalnych zostało w ramach zajęć opiekuńczych zorganizowane wyjście do kina. Klasy podstawowe już o godz.8.00 rozpoczęły bajkowy poranek filmem animowanym „Biała i Strzała podbijają kosmos”. Ciekawa fabuła bardzo wciągnęła dzieci, które rozochocone chciałyby spędzać w ten sposób każdy dzień.

Natomiast klasy gimnazjalne przed godz.12.30 zebrały się przed kinem „Giewont”, aby obejrzeć seans „Śluby Panieńskie” – zgodnie z reklamą – najlepszą komedię „wszechczasów”. Jeśli chodzi o fabułę filmu, zdania uczniów są wyraźnie podzielone. Film nie podobał się szczególnie pod względem wykonania i połączenia historycznego tła książki z czasami współczesnymi, co tworzyło wręcz kontrowersyjny obraz. Z oceny kolegów i koleżanek wnioskuję, że „Śluby Panieńskie” w nowej wersji filmowej nie będą się cieszyły dużym powodzeniem. Nie wzbudziło pozytywnych wrażeń umieszczenie współczesnych samochodów czy telefonów komórkowych w realiach „Ślubów Panieńskich” Aleksandra Fredro. Mimo mieszanych wrażeń po obejrzeniu filmu gimnazjaliści miło spędzili ten dzień.

Bartek Król-Józaga, kl. II/g


Powiązane artykuły

POSA PŁYWA

28 i 29 listopada w Centralnym Ośrodku Sportowym w Zakopanem odbyły się pływackie międzyszkolne zawody. Nasza szkoła wystawiła ok.30 zawodników ze szkoły podstawowej i gimnazjum. W każdej grupie wiekowej odnotowaliśmy spore sukcesy.

Czytaj więcej

Nic dwa razy – finał Lirycznej POSY

Jędrzej Ziach z klasy IV i Marat Harasimowicz z klasy VI zostali laureatami tegorocznej „Lirycznej POSY”, czyli naszego szkolnego konkursu poetyckiego. Wyniki ogłoszono 15.06 podczas uroczystej gali.

Czytaj więcej

Nowy rok – nowy samorząd

W skład nowego, tegorocznego samorządu szkolnego Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej weszli: Barbara Malik (64 głosy), Maksymilian Rzepka (59 głosów), Maria Michniewska (56 głosów), Hania Zięba (34 głosy) oraz Liliana Florek (33 głosy). Wybory odbyły się […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content