ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Prawie wolny dzień

14 października br. obchodzony był, jak co roku, Dzień Komisji Edukacji Narodowej. Dla przypomnienia: Dzień Komisji Edukacji Narodowej to dzień upamiętniający powołanie przez Sejm Rozbiorowy na wniosek króla Stanisława Augusta Poniatowskiego w 1773r. Komisji nad Edukacją Młodzi Szlacheckiej Dozór Mającej. Święto to nazywane też popularnie Dniem Nauczyciela zostało ustanowione w 1972r.

W naszej szkole dla klas podstawowych i gimnazjalnych zostało w ramach zajęć opiekuńczych zorganizowane wyjście do kina. Klasy podstawowe już o godz.8.00 rozpoczęły bajkowy poranek filmem animowanym „Biała i Strzała podbijają kosmos”. Ciekawa fabuła bardzo wciągnęła dzieci, które rozochocone chciałyby spędzać w ten sposób każdy dzień.

Natomiast klasy gimnazjalne przed godz.12.30 zebrały się przed kinem „Giewont”, aby obejrzeć seans „Śluby Panieńskie” – zgodnie z reklamą – najlepszą komedię „wszechczasów”. Jeśli chodzi o fabułę filmu, zdania uczniów są wyraźnie podzielone. Film nie podobał się szczególnie pod względem wykonania i połączenia historycznego tła książki z czasami współczesnymi, co tworzyło wręcz kontrowersyjny obraz. Z oceny kolegów i koleżanek wnioskuję, że „Śluby Panieńskie” w nowej wersji filmowej nie będą się cieszyły dużym powodzeniem. Nie wzbudziło pozytywnych wrażeń umieszczenie współczesnych samochodów czy telefonów komórkowych w realiach „Ślubów Panieńskich” Aleksandra Fredro. Mimo mieszanych wrażeń po obejrzeniu filmu gimnazjaliści miło spędzili ten dzień.

Bartek Król-Józaga, kl. II/g


Powiązane artykuły

Nie do pokonania

Uczniowie naszej szkoły są nie do pokonania! Bronek Gębik, Klaudia Wiśniowska i Adrian Wiśniowski wywalczyli pierwsze miejsca na III Amatorskich Zawodach o Mistrzostwo Zakopanego w Badmintonie, które odbyły się 11.12.15 w gimnazjum Nr 2.

Czytaj więcej

Znawcy Szymanowskiego

Zwyciężczynią Szkolnego Konkursu Wiedzy o Karolu Szymanowskim została Klaudia Wiśniowska uczennica klasy 2 gimnazjum POSA. 24 marca 2017 roku w willi „Atma” w Zakopanem odbył się Muzyczny Wieczór z Karolem Szymanowskim. W tym dniu ogłoszono […]

Czytaj więcej

List od pani Marty Galewskiej, autorki pracy doktorskiej o POSA

Pani Marta Galewska – Kustra, która jest autorką właśnie obronionej pracy doktorskiej na temat naszej szkoły przesłała do nas list z prośbą o opublikowanie na naszej stronie, co niniejszym czynimy. Szanowni Nauczyciele, Uczniowie POSA, Drodzy […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content