ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Prezydent Stefan Żeromski

23 listopada 2018 r. o godzinie 15:00 w sali świetlicy szkolnej odbył się wykład dr Macieja Pinkwarta, nauczyciela literatury w naszej szkole. Spotkanie odbyło się  pod tytułem „Prezydent Stefan Żeromski” a pretekstem były obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. W wykładzie brali udział uczniowie klas od V do IX- POSA, a także Nauczyciele ZPSA.

Pan Maciej Pinkwart opowiadał o ciekawym życiu Stefana Żeromskiego, o jego romansach, twórczości i działalności politycznej oraz o zawiłej historii odzyskania niepodległości przez Zakopane. Pan Maciej Pinkwart posiada dużą wiedzę na temat życia Żeromskiego i przekazał nam ją w sposób przejmujący i ciekawy.

Hanna Lelek


Powiązane artykuły

Niewiedza na lekcji motorem dla kreatywności

Na jednej z lekcji chemii klasa 3 gimnazjum przyniosła ze sobą przedmioty nie związane z lekcją – plastelinę i plastikowe korki.

Czytaj więcej

W galerii Marcina Rząsy

3 marca uczniowie z fakultetu plastycznego z kl. VIII i fakultetu literackiego z kl. VII odwiedzili gościnne progi Galerii Antoniego Rząsy. Po retrospektywnej wystawie Marcina Rząsy oprowadził uczniów sam artysta opowiadając o swoich inspiracjach.  (red)

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content