ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Prezydent Stefan Żeromski

23 listopada 2018 r. o godzinie 15:00 w sali świetlicy szkolnej odbył się wykład dr Macieja Pinkwarta, nauczyciela literatury w naszej szkole. Spotkanie odbyło się  pod tytułem „Prezydent Stefan Żeromski” a pretekstem były obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. W wykładzie brali udział uczniowie klas od V do IX- POSA, a także Nauczyciele ZPSA.

Pan Maciej Pinkwart opowiadał o ciekawym życiu Stefana Żeromskiego, o jego romansach, twórczości i działalności politycznej oraz o zawiłej historii odzyskania niepodległości przez Zakopane. Pan Maciej Pinkwart posiada dużą wiedzę na temat życia Żeromskiego i przekazał nam ją w sposób przejmujący i ciekawy.

Hanna Lelek


Powiązane artykuły

TELEPLENER ODC. 3

Klasa VI zaprasza na kolejny plenerowy serwis informacyjny.

Czytaj więcej

Poetyckie nominacje

Już wiemy, że Wielka Gala Poezji, coroczne święto poezji w naszej szkole odbędzie się 28 marca 2014 roku. To dobra wiadomość, bo wszystko wskazywało na to, że w tym roku Gali nie będzie.

Czytaj więcej

Jak oni wspólnie muzykowali

We wtorek 24 maja o godzinie 16:00 odbył się konkurs pt. „Wspólne Muzykowanie 2011”. W konkursie tym brało udział 30 zespołów (duety, tria, kwartety, zespoły wokalne, kwartet wokalno-instrumentalny oraz oktet smyczkowy). Uczestnicy w większości byli […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content