ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Przedstawienie klasy VIII w ogólnopolskim etapie!

Przedstawienie teatralne „Dyplomatyka i łowy” w wykonaniu  klasy VIII, w reżyserii pana Krzysztofa Najbora będzie walczyć o najlepsze miejsce w Internetowym Przeglądzie Uczniowskich Zespołów Teatralnych organizowanym przez polską telewizję. Właśnie otrzymaliśmy wiadomość, że jury pierwszego etapu wybrało nasze przedstawienie spośród wszystkich uczestników w województwie. Dodać przy tym należy, że  w każdym regionie do ogólnopolskiej części wybierano tylko jedno przedstawienie (a kandydatów było sporo). W kategorii wiekowej gimnazjum z calej Polski przeszło tylko sześć teatrów, w tym nasz, klasy VIII.

Zadaniem uczestników konkursu było sfilmowanie przedstawienia i przesłanie go do Telewizji. Przedmiotem Przeglądu było przedstawienie teatralne oparte na oryginalnym scenariuszu utworu dramatycznego z kanonu dawnej literatury polskiej, autorskiej adaptacji dzieła poetyckiego lub prozatorskiego, również z kanonu dawnej literatury polskiej. W pierwszym Etapie Przeglądu, przekazane do danego oddziału terenowego Telewizji Polskiej S.A. propozycje teatralne ocenione zostały przez wojewódzkie jury Przeglądu. Wojewódzkie jury Przeglądu wyłoniły maksymalnie jedną propozycje teatralną w każdej kategorii.

W drugim Etapie Przeglądu wyróżnione przedstawienia szczebla wojewódzkiego ocenione zostaną dalej przez ogólnopolskie jury Przeglądu, które do 12 lutego 2016 roku wyłoni maksymalnie dwanaście finałowych propozycji teatralnych, po trzy w każdej kategorii.

W trzecim Etapie Przeglądu zakwalifikowane do finału przedstawienia będą umieszczone na stronie www.iteatr.tvp.pl od 15 do 29 lutego roku w celu poddania ocenie publiczności w drodze głosowania internetowego na najlepsze przedstawienie Przeglądu. Głosowanie odbędzie się za pomocą specjalnego formularza umieszczonego na stronie www.iteatr.tvp.pl dostępnego od 15 lutego 2016 roku.

(red)


Powiązane artykuły

Czy Bawaria jest wystarczająco gorąca?

Już jest plan tegorocznego pleneru zagranicznego dla uczniów naszego gimnazjum. Ma on odbyć się w malowniczej Bawarii, czarnej Pradze i Mozartowskim Salzburgu. Oferta jest bardzo atrakcyjna.

Czytaj więcej

Nasza szkoła doczekała się pracy doktorskiej

Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Artystyczna w Zakopanem doczekała się napisania pracy doktorskiej, której była przedmiotem. W czwartek, 21 października, jej autorka, pani Marta Galewska – Kustra obroniła pracę przed komisją doktorską na Wydziale Nauk o Wychowaniu […]

Czytaj więcej

Inwazja śpiących

16 lutego 2016 roku , samorząd szkolny zorganizował w naszej szkole Dzień w piżamach. Uczniowie oraz nauczyciele wzięli udział w wydarzeniu.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content