ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Przedstawienie klasy VIII w ogólnopolskim etapie!

Przedstawienie teatralne „Dyplomatyka i łowy” w wykonaniu  klasy VIII, w reżyserii pana Krzysztofa Najbora będzie walczyć o najlepsze miejsce w Internetowym Przeglądzie Uczniowskich Zespołów Teatralnych organizowanym przez polską telewizję. Właśnie otrzymaliśmy wiadomość, że jury pierwszego etapu wybrało nasze przedstawienie spośród wszystkich uczestników w województwie. Dodać przy tym należy, że  w każdym regionie do ogólnopolskiej części wybierano tylko jedno przedstawienie (a kandydatów było sporo). W kategorii wiekowej gimnazjum z calej Polski przeszło tylko sześć teatrów, w tym nasz, klasy VIII.

Zadaniem uczestników konkursu było sfilmowanie przedstawienia i przesłanie go do Telewizji. Przedmiotem Przeglądu było przedstawienie teatralne oparte na oryginalnym scenariuszu utworu dramatycznego z kanonu dawnej literatury polskiej, autorskiej adaptacji dzieła poetyckiego lub prozatorskiego, również z kanonu dawnej literatury polskiej. W pierwszym Etapie Przeglądu, przekazane do danego oddziału terenowego Telewizji Polskiej S.A. propozycje teatralne ocenione zostały przez wojewódzkie jury Przeglądu. Wojewódzkie jury Przeglądu wyłoniły maksymalnie jedną propozycje teatralną w każdej kategorii.

W drugim Etapie Przeglądu wyróżnione przedstawienia szczebla wojewódzkiego ocenione zostaną dalej przez ogólnopolskie jury Przeglądu, które do 12 lutego 2016 roku wyłoni maksymalnie dwanaście finałowych propozycji teatralnych, po trzy w każdej kategorii.

W trzecim Etapie Przeglądu zakwalifikowane do finału przedstawienia będą umieszczone na stronie www.iteatr.tvp.pl od 15 do 29 lutego roku w celu poddania ocenie publiczności w drodze głosowania internetowego na najlepsze przedstawienie Przeglądu. Głosowanie odbędzie się za pomocą specjalnego formularza umieszczonego na stronie www.iteatr.tvp.pl dostępnego od 15 lutego 2016 roku.

(red)


Powiązane artykuły

TELEPLENER KLASY VI

Dzisiaj informacje z pleneru w wersji przygotowanej przez klasę VI. Zapraszamy do oglądania.

Czytaj więcej

Region pod lupą

Cykl wycieczek z wiedzy o regionie można uznać za otwarty. Na pierwszych wycieczkach były już klasa pierwsza i druga gimnazjum.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content