ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Przedstawienie klasy VIII w ogólnopolskim etapie!

Przedstawienie teatralne „Dyplomatyka i łowy” w wykonaniu  klasy VIII, w reżyserii pana Krzysztofa Najbora będzie walczyć o najlepsze miejsce w Internetowym Przeglądzie Uczniowskich Zespołów Teatralnych organizowanym przez polską telewizję. Właśnie otrzymaliśmy wiadomość, że jury pierwszego etapu wybrało nasze przedstawienie spośród wszystkich uczestników w województwie. Dodać przy tym należy, że  w każdym regionie do ogólnopolskiej części wybierano tylko jedno przedstawienie (a kandydatów było sporo). W kategorii wiekowej gimnazjum z calej Polski przeszło tylko sześć teatrów, w tym nasz, klasy VIII.

Zadaniem uczestników konkursu było sfilmowanie przedstawienia i przesłanie go do Telewizji. Przedmiotem Przeglądu było przedstawienie teatralne oparte na oryginalnym scenariuszu utworu dramatycznego z kanonu dawnej literatury polskiej, autorskiej adaptacji dzieła poetyckiego lub prozatorskiego, również z kanonu dawnej literatury polskiej. W pierwszym Etapie Przeglądu, przekazane do danego oddziału terenowego Telewizji Polskiej S.A. propozycje teatralne ocenione zostały przez wojewódzkie jury Przeglądu. Wojewódzkie jury Przeglądu wyłoniły maksymalnie jedną propozycje teatralną w każdej kategorii.

W drugim Etapie Przeglądu wyróżnione przedstawienia szczebla wojewódzkiego ocenione zostaną dalej przez ogólnopolskie jury Przeglądu, które do 12 lutego 2016 roku wyłoni maksymalnie dwanaście finałowych propozycji teatralnych, po trzy w każdej kategorii.

W trzecim Etapie Przeglądu zakwalifikowane do finału przedstawienia będą umieszczone na stronie www.iteatr.tvp.pl od 15 do 29 lutego roku w celu poddania ocenie publiczności w drodze głosowania internetowego na najlepsze przedstawienie Przeglądu. Głosowanie odbędzie się za pomocą specjalnego formularza umieszczonego na stronie www.iteatr.tvp.pl dostępnego od 15 lutego 2016 roku.

(red)


Powiązane artykuły

Młodzi artyści

W poniedziałek 14 marca, w naszej szkole odbyła się audycja instrumentów strunowych. O godzinie 17.00 w sali koncertowej ZPSA zgromadzili się uczniowie w różnych kategoriach wiekowych. Artyści zaprezentowali nam po jednym z utworów, które przygotowali […]

Czytaj więcej

Czas na wspomnienia

Niedawno obchodziliśmy święto Wszystkich Zmarłych i Zaduszki. Wtedy to od szkoły mieliśmy wolne (30.10 do 01.11). Wielu z nas udało się na groby naszych bliskich, ale także na mogiły osób wybitnych. W Zakopanem osoby zasłużone […]

Czytaj więcej

Filmy animowane naszych najmłodszych

Przedstawiamy poniżej filmy animowane powstałe podczas warsztatów animacji poklatkowej prowadzonych przez Tomasza Solicha i Agnieszkę Kaperniak w czasie pleneru artystycznego we wrześniu 2014 r.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content