ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Przepis na salsę

W sobotę, 11 października o godzinie 13.30 odbyły się pierwsze zajęcia salsy dla gimnazjalistów z naszej szkoły. Prowadził je prawdziwy pasjonat Paweł Łojas. Jest on instruktorem salsy kubańskiej i organizatorem festiwalu Winter Salsa Session w Zakopanem.

Na tegorocznym plenerze gimnazjaliści po raz pierwszy mieli okazję zgłębiać tajniki salsy kubańskiej na zajęciach prowadzonych przez jednego z absolwentów, Mariana Najbora. Salsa kubańska, czyli Casino to w zasadzie zestaw stylów salsy rozwiniętych na Kubie. Charakteryzuje się dynamicznym tempem wykonywania figur. Jest to raczej taniec chodzony. Uczniom naszej szkoły spodobał się tak bardzo, że po powrocie z pleneru, z dużym entuzjazmem odnieśli się do pomysłu organizowania tego typu zajęć, również w trakcie roku szkolnego. Ich życzenie zostało spełnione. W sobotę rozpoczęły się bezpłatne (finansowane przez Radę Rodziców) zajęcia. Będą odbywać się co tydzień o tej samej porze i trwać będą 1,5 godziny.

Mira


Powiązane artykuły

Koncert fletowy po raz XV

12 listopada 2013 r. we wtorek, w auli naszej szkoły, odbył się Koncert Fletowy, inaugurujący XV Ogólnopolskie Warsztaty Fletowe w Zakopanem. Był to koncert w wykonaniu dr hab. Elżbiety Woleńskiej, która jest wykładowcą Akademii Muzycznej […]

Czytaj więcej

Region zwiedzony

29 kwietnia odbyła się druga wycieczka klasy 2 gimnazjum w ramach przedmiotu Wiedza o Regionie. Swoją ostatnią wycieczkę ma też za sobą klasa 1 gimnazjum.

Czytaj więcej

Miłość w Zakopanem

Podczas ostatniego tygodnia przez trzy dni klasa VII i klasy gimnazjalne uczestniczyły w rekolekcjach pod hasłem „Boża miłość w Zakopanem”. W tym roku zostały one zorganizowane w nietypowy sposób.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content