ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Przepis na salsę

W sobotę, 11 października o godzinie 13.30 odbyły się pierwsze zajęcia salsy dla gimnazjalistów z naszej szkoły. Prowadził je prawdziwy pasjonat Paweł Łojas. Jest on instruktorem salsy kubańskiej i organizatorem festiwalu Winter Salsa Session w Zakopanem.

Na tegorocznym plenerze gimnazjaliści po raz pierwszy mieli okazję zgłębiać tajniki salsy kubańskiej na zajęciach prowadzonych przez jednego z absolwentów, Mariana Najbora. Salsa kubańska, czyli Casino to w zasadzie zestaw stylów salsy rozwiniętych na Kubie. Charakteryzuje się dynamicznym tempem wykonywania figur. Jest to raczej taniec chodzony. Uczniom naszej szkoły spodobał się tak bardzo, że po powrocie z pleneru, z dużym entuzjazmem odnieśli się do pomysłu organizowania tego typu zajęć, również w trakcie roku szkolnego. Ich życzenie zostało spełnione. W sobotę rozpoczęły się bezpłatne (finansowane przez Radę Rodziców) zajęcia. Będą odbywać się co tydzień o tej samej porze i trwać będą 1,5 godziny.

Mira


Powiązane artykuły

O plenerze przed poplenerowym pokazem. Klasa III.

Plener artystyczny w Łukęcinie już za naszymi uczniami. Pokaz efektów pracy podczas nadmorskich zajęć przed nami. Jak zapamiętali wrześniowy pobyt nad Bałtykiem uczniowie? Klasa III:

Czytaj więcej

Najlepsi w chwytaniu jesieni

Szkolny Konkurs fotograficzny dla uczniów klas I-IV „Chwytaj jesień” rozstrzygnięty. Znamy laureatów! W konkursie zostały nagrodzone najlepsze zdjęcia i zestawy 3 zdjęć. Najlepsze zdjęcie: I miejsce: Mikołaj Hełmecki, kl II II miejsce: Hanna Kublicka, kl. […]

Czytaj więcej

Junior reporter: O smoku, kocie i niegrzecznych dzieciach

16 lutego o godzinie 16.00 odbyły się spektakle w Teatrze Witkacego, na małej scenie. Występowały klasy I, II, III i V.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content