ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Przepisaliśmy Tolkiena

Uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w akcji pod hasłem „Przepisujemy Tolkiena”. Zadaniem było ręczne przepisanie kilku stronic „Hobbita”. I to w języku angielskim!

Biblioteka Publiczna m. st. Warszawy w dzielnicy Wawer postanowiła w niezwykły sposób uczcić 130. urodziny Johna Tolkiena, twórcy oryginalnego, baśniowego świata pełnego elfów, krasnoludów i hobbitów organizując ogólnopolską akcję „Przepisujemy Tolkiena”. Inicjatywa polega na własnoręcznym przepisywaniu piórem 11 książek tegoż autora.  Nasza szkoła została zgłoszona do tej akcji przez p. Karolinę Sikorską, nauczycielkę języka angielskiego. Chęć udziału wyraziły  Barbara Kowalska, Amelia Harasimowicz, Maja Wyraz, Zofia Ziobrowska z kl. VIII, oraz Julia Strama i Ida Kurkiewicz z kl. VII Każda z chętnych dziewcząt otrzymała swoją stronę „Hobbita” do przepisania. Ku zdumieniu wyżej wymienionych, strony były w języku angielskim. Serdecznie dziękujemy i gratulujemy chętnym wspaniałej pracy.  

Karolina Sikorska


Powiązane artykuły

Jeżeli biegacz jest patriotą, to patriota jest biegaczem?

Czy w naszej szkole rośnie nowe pokolenie patriotów? Tego można się chyba spodziewać po tym, jak 7 listopada uczniowie i nauczyciele hucznie obchodzili Święto Niepodległości. Uczciliśmy je muzycznie i sportowo.

Czytaj więcej

Gala odwrócona o 180 stopni

Rok 2011 zapowiada się być jednym z bardziej rewolucyjnych dla naszej szkoły. Dotarłam do najświeższych informacji na temat tegorocznej Gali Poezji czyli naszego szkolnego konkursu poetyckiego. Otóż na tegoroczne szkolne święto poezji padło światło zaskakującej […]

Czytaj więcej

Powrót z pleneru – ART FM

Uczniowie naszej szkoły wrócili z wrześniowego pleneru artystycznego, który w tym roku odbywał się w Poddąbiu. Grupa literacka z klasy VIII zajmowała się przygotowywaniem audycji radiowej ART . Zapraszamy do lektury, dzięki której będzie można […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content