ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Przepisaliśmy Tolkiena

Uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w akcji pod hasłem „Przepisujemy Tolkiena”. Zadaniem było ręczne przepisanie kilku stronic „Hobbita”. I to w języku angielskim!

Biblioteka Publiczna m. st. Warszawy w dzielnicy Wawer postanowiła w niezwykły sposób uczcić 130. urodziny Johna Tolkiena, twórcy oryginalnego, baśniowego świata pełnego elfów, krasnoludów i hobbitów organizując ogólnopolską akcję „Przepisujemy Tolkiena”. Inicjatywa polega na własnoręcznym przepisywaniu piórem 11 książek tegoż autora.  Nasza szkoła została zgłoszona do tej akcji przez p. Karolinę Sikorską, nauczycielkę języka angielskiego. Chęć udziału wyraziły  Barbara Kowalska, Amelia Harasimowicz, Maja Wyraz, Zofia Ziobrowska z kl. VIII, oraz Julia Strama i Ida Kurkiewicz z kl. VII Każda z chętnych dziewcząt otrzymała swoją stronę „Hobbita” do przepisania. Ku zdumieniu wyżej wymienionych, strony były w języku angielskim. Serdecznie dziękujemy i gratulujemy chętnym wspaniałej pracy.  

Karolina Sikorska


Powiązane artykuły

Dziąble z czwartej klasy

19.03. 2014 r o godzinie 15:30 w kawiarni zakopiańskiego Teatru Witkacego odbył się spektakl klasy IV z Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej.

Czytaj więcej

ART FM – wydanie piąte

Zapraszamy do wysłuchania piątego wydania szkolnej audycji radiowej, która powstaje w ramach ćwiczeń podczas warsztatów dziennikarskich. ART.FM 5

Czytaj więcej

Wesołych Świąt!

Życzymy Świąt wypełnionych radością i spokojem, pogody ducha i pomyślności. Obyśmy w nadchodzącym Nowym Roku zapomnieli słowa „zdalna” i „obostrzenia”. Wraz z życzeniami przesyłamy fotograficzne kartki świąteczne, które przygotowali (techniką „malowania światłem”) uczniowie z Fakultetu […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content