ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Przepisaliśmy Tolkiena

Uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w akcji pod hasłem „Przepisujemy Tolkiena”. Zadaniem było ręczne przepisanie kilku stronic „Hobbita”. I to w języku angielskim!

Biblioteka Publiczna m. st. Warszawy w dzielnicy Wawer postanowiła w niezwykły sposób uczcić 130. urodziny Johna Tolkiena, twórcy oryginalnego, baśniowego świata pełnego elfów, krasnoludów i hobbitów organizując ogólnopolską akcję „Przepisujemy Tolkiena”. Inicjatywa polega na własnoręcznym przepisywaniu piórem 11 książek tegoż autora.  Nasza szkoła została zgłoszona do tej akcji przez p. Karolinę Sikorską, nauczycielkę języka angielskiego. Chęć udziału wyraziły  Barbara Kowalska, Amelia Harasimowicz, Maja Wyraz, Zofia Ziobrowska z kl. VIII, oraz Julia Strama i Ida Kurkiewicz z kl. VII Każda z chętnych dziewcząt otrzymała swoją stronę „Hobbita” do przepisania. Ku zdumieniu wyżej wymienionych, strony były w języku angielskim. Serdecznie dziękujemy i gratulujemy chętnym wspaniałej pracy.  

Karolina Sikorska


Powiązane artykuły

Śnieżka i Kopciuszek na scenie

31 maja najmłodsi uczniowie z klasy I i III zaprezentowali przedstawienia teatralne przygotowane podczas zajęć teatralnych z panią Katarzyną Pietrzyk. Spektakle pokazane zostały w „Jasnym Pałacu” w Zakopanem.

Czytaj więcej

Art FM – wydanie czwarte

Zapraszamy do wysłuchania audycji nagranej przez literatów z kl. VIII.

Czytaj więcej

Serduszko puka w rytmie beatbox

22.02.2010 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie  z beatboxerem, Patrykiem Tik Tak Matelą. Uczestniczyły w nim 4 klasy od VI do IX. Na początku mieliśmy okazję wspólnie posłuchać popisu naszego beatboxera i wspólnie się […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content