ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Przepisaliśmy Tolkiena

Uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w akcji pod hasłem „Przepisujemy Tolkiena”. Zadaniem było ręczne przepisanie kilku stronic „Hobbita”. I to w języku angielskim!

Biblioteka Publiczna m. st. Warszawy w dzielnicy Wawer postanowiła w niezwykły sposób uczcić 130. urodziny Johna Tolkiena, twórcy oryginalnego, baśniowego świata pełnego elfów, krasnoludów i hobbitów organizując ogólnopolską akcję „Przepisujemy Tolkiena”. Inicjatywa polega na własnoręcznym przepisywaniu piórem 11 książek tegoż autora.  Nasza szkoła została zgłoszona do tej akcji przez p. Karolinę Sikorską, nauczycielkę języka angielskiego. Chęć udziału wyraziły  Barbara Kowalska, Amelia Harasimowicz, Maja Wyraz, Zofia Ziobrowska z kl. VIII, oraz Julia Strama i Ida Kurkiewicz z kl. VII Każda z chętnych dziewcząt otrzymała swoją stronę „Hobbita” do przepisania. Ku zdumieniu wyżej wymienionych, strony były w języku angielskim. Serdecznie dziękujemy i gratulujemy chętnym wspaniałej pracy.  

Karolina Sikorska


Powiązane artykuły

Junior reporter: Giewont czy Piłsudski

Klasa III uczestniczyła wraz ze swoją wychowawczynią, panią Katarzyną Rogowska w warsztatach organizowanych przez Muzeum Tatrzańskie w willi Oksza. Zapraszamy na ich relacje.

Czytaj więcej

Trwają zapisy do POSA MUSIC SHOW

24 lutego o godz. 9:00 w sali koncertowej odbędzie się co roczny konkurs piosenki zagranicznej­ Posa Music Show. Uczestnicy będą mogli śpiewać w języku angielskim, niemieckim, francuskim oraz włoskim. Zgłoszenia są przyjmowane do 19 lutego.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content