ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

„Przez Znaczenie” znowu na scenie

Grupa muzyczna złożona z absolwentów naszej szkoły, znana pod nazwą „Przez Znaczenie” wystąpi wkrótce w finale ogólnopolskiego konkursu twórców i wykonawców „PIOSENKARNIA”. Będzie można ich posłuchać 12 listopada w Centrum Kultury ROTUNDA w Krakowie.

Organizatorem konkursu jest Fundacja Piosenkarnia Anny Treter. Jest on częścią III edycji Festiwalu Twórczości KOROWÓD w Krakowie.

W konkursie „Piosenkarnia” mogą wziąć udział wszyscy twórcy chcący publicznie zaprezentować swoje umiejętności i rozwijać swoje zdolności i aspiracje. Warunkiem dostania się do finału jest dostarczenie przynajmniej dwóch nagrań własnych kompozycji. W tegorocznej edycji konkursu zgłosiło 51 wykonawców. Do finału zakwalifikowało się tylko 19, wśród nich zakopiańskie „Przez Znaczenie”. Należy przy tym zaznaczyć, że jury w składzie:  Tomasz Hernik, Jan Hnatowicz, Robert Kasprzycki, Adam Niedzielin, Aneta Rams-Gawlik podkreśliło dokonując wyboru, że: „ Poziom Konkursu był bardzo wysoki i wyrównany. Wszyscy wykonawcy, co z dumą podkreślamy, zgłosili bardzo ciekawy i różnorodny materiał.”

„Przez Znaczenie” występuje obecnie w składzie: Agnieszka Przekupień – śpiew, Wawrzek Topa – gitara basowa, skrzypce, Bartek Łącki – piano, Kamil Januszek – perkusja, Aśka Najbor – wiolonczela, Basia Gut-Mostowy – skrzypce, Jurek Gut-Mostowy – gitara, Kinga Gruszczyńska – skrzypce, Anna Seman – skrzypce, chórki.

„Przez Znaczeniu” już serdecznie gratulujemy dostania się do finału konkursu. Będziemy trzymać za Was kciuki 🙂


Powiązane artykuły

POSA znowu błyszczy

Agnieszka Utracka, Ewa Utracka, Aleksandra Chrobak, Klemens Hubicki i Rufin Podleśny, Agnieszka Król-Józaga – uczniowie i absolwenci naszej szkoły zostali laureatami XVII Ogólnopolskiego Przeglądu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej LIPA. Część nagrodzonych wzięło udział w […]

Czytaj więcej

Przebierańcy z czwartej klasy

18 lutego w świetlicy szkolnej odbył się bal karnawałowy klasy 4. Oprócz zabawy tanecznej i poczęstunku, było karaoke i różne zabawy.

Czytaj więcej

Gimnazjum wita swoich nowych nauczycieli

W tym roku z wielkim żalem na rok pożegnaliśmy panią Irenę Świerczyńską, wspaniałą nauczycielkę historii, wiedzy o społeczeństwie oraz etyki. Na jej miejsce przyszła pani Magdalena Gąsienica Kuchta, która zajmie się edukacją historyczną. Jest to […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content